Autor Wątek: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?  (Przeczytany 10528 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« dnia: 05 Marzec 2015, 08:42:55 »
W tamten piątek udałem się do placówki poczty polskiej. Kupiłem dużą kopertę z bąbelkami. Zapakowałem kawę, którą jeden z forumowiczów wygrał w konkursie. Zaadresowałem, kupiłem znaczek priorytet i ... wczoraj dostaję zapytanie na priv, że kawy niet. Ja się pytam kiedy skończy się to dziadostwo złodziejskie na Poczcie Polskiej?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2015, 08:44:23 »
Po wyborach? Po wejściu syndyku? Nigdy?
Wybierz sobie  ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2015, 08:50:57 »
 :( jak pracownikom będzie zależeć. Łańcuch od twojej poczty do odbiorcy jest długi, a przesyłki nierejestrowane kuszą, bo tak łatwo je "zgubić", a kontroli nie ma żadnej. Albo przesyłki rejestrowane albo kurier. Ten ostatni jest już niewiele droższy od poczty (paczki), a nigdzie chodzić nie trzeba.

Jakość poprawić może tylko konkurencja - a tej w zakresie listów, przesyłek poniżej 1kg prawie brak.

Na brzytwie jest ostatnio historia jak to listonosz poszedł z listami do bloku zostawiwszy wózek z pocztą pod blokiem. Wózek mu okradli... paczka rejestrowana z maszynkami i żyletkami przepadła. Winnych brak.
LMWDP #469

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marzec 2015, 08:51:46 »
napisz na pocztę o rabat  :szampan:

Ja tam nie narzekam na pocztę, chodzi naprawdę coraz szybciej, przynajmniej u nas.
Każdą przesyłkę wysłaną pocztą (rejestrowaną) można sprawdzić w trackingu.

www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Marzec 2015, 08:55:17 »
Jakiś rok temu nie powiedziałbym złego słowa na PP - przesyłki nierejestrowane ekonomiczne przychodziły w 2 dnia, czasem nawet szybciej. A ostatnio tulejka do młynka szła do mnie ponad tydzień  :NO:

Offline Przemo Mężczyzna

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Gaggia Dandy, Bialetti Moka Express, notNeutral GINO, FE-AR La Peppina, Filiżanka SPOŁEM
  • Młynek: Dienes , Zassenhaus, Porlex Tall, mosiężny od ranGo, Handground
Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Marzec 2015, 09:07:39 »
Mnie właśnie PP "zgubiła" przesyłkę z Niemiec. :( Odradzam także korzystanie z usług DPD. Dwie wartościowe przesyłki zniszczone. Oczywiście firma nie widzi w tym winy swojej ani kuriera. Przesyłki wyglądały jakby po nich skakano. Chamstwo i złodziejstwo.

Z drugiej strony jestem BARDZO zadowolony z usługi Paczkomaty. Szybka przesyłka, opakowania zawsze w nienagannym stanie. Zero uszkodzeń. Tanio. Informacja o stanie przesyłki na SMS/email. Jak na razie się nie zawiodłem.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2015, 09:09:52 wysłana przez Przemo »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Marzec 2015, 09:10:48 »
DPD

Dwie sprawy założone. Jedną przegrałem ( znaczy poddałem się pokonali mnie dziady) w drugiej... zwrócono mi koszty przesyłki a dotyczyły przesyłki wysłanej do DrUsagi :-) Nie mogłem nic więcej ugrać bo kazali mi paragon pokazać ;-)

Offline Przemo Mężczyzna

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Gaggia Dandy, Bialetti Moka Express, notNeutral GINO, FE-AR La Peppina, Filiżanka SPOŁEM
  • Młynek: Dienes , Zassenhaus, Porlex Tall, mosiężny od ranGo, Handground
Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Marzec 2015, 09:13:06 »
Nie stać mnie w tej chwili na założenie spraw w sądzie, DPD jest na tyle bezczelne, że sami mi zasugerowali, iż pozostała mi jedynie droga sądowa.
No cóż. Stracili klienta na zawsze. Każdemu teraz, kto się pyta o kuriera odradzam DPD. Myślę, że z 20-30 klientów już stracili.

Już to pisałem, ale się powtórzę:
Panowie, jeśli bierzecie coś z Niemiec unikajcie usługi "Hermes" (jeśli dobrze pamiętam nazwę), oni mają umowę z DPD podpisaną.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Marzec 2015, 09:16:37 »
Poczta to dziadowski skostniał sztucznie podtrzymywany przy życiu przez państwo twór. Gdyby nie niezgodny z unijnym prawem monopol na przesyłki urzędowe a wcześniej na wszystkie przesyłki o wadze do 50mg poczta by już nie istniała. Dla mnie wizyta na poczcie to podróż w czasie o jakieś 30 lat wstecz czyli:
- chamski i głupawy personel
- kolejki jak po kawę 30 lat temu
- bałagan i niekompetencja

Jakiś czas temu na poczcie nie chcieli przyjąć paczki do nadania ode mnie bo była "źle zapakowana" a było to kartonowe pudełko zawinięte dodatkowo przeźroczystą folią "strecz". Pani pocztowa stwierdziła że "opakowanie jest przeźroczyste a w regulaminie nadawania przesyłek pisze że nie może być przeźroczyste" Upierałem się, że opakowanie nie jest przeźroczyste tylko jedna z jego warstw (folia) jest przeźroczysta ale zawartość paczki nie jest widoczna a taka jest idea tego regulaminowego zakazu moim zdaniem. Panienka z okienka wezwała panią naczelnik poczty ale pani naczelnik miała takie samo zdanie na ten temat. Następnego dnia wysłałem bez łaski UPS-em.

Czasem coś sprzedaję w dziale "pchli targ" na forum i gdy podaję koszt przesyłki to w opcji pocztowej daję cenę 100zł. Kilka osób mnie pytało czemu pocztą tak drogo - to proste: Koszt paczki 15zł a te 85zł to za straty moralne i uszczerbek na zdrowiu w związku z wizytą na poczcie  :lol2:


Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Marzec 2015, 09:19:39 »
85zł to za straty moralne i uszczerbek na zdrowiu w związku z wizytą na poczcie 
Bajka poprawiłeś mi humor. Przy następnej wizycie sprzedam to w urzędzie pocztowym.

Offline Przemo Mężczyzna

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Gaggia Dandy, Bialetti Moka Express, notNeutral GINO, FE-AR La Peppina, Filiżanka SPOŁEM
  • Młynek: Dienes , Zassenhaus, Porlex Tall, mosiężny od ranGo, Handground
Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Marzec 2015, 09:21:41 »
Poczta Polska sytuacja sprzed tygodnia:
Awizo zostawione w skrzynce, pomimo iż cały dzień byłem w domu. Nikt nie dzwonił do drzwi. Wieczorem idę na pocztę z kwitkiem. Oczywiście kolejki, bałagan i kłótnie.
Czekam w kolejce 30 min, paniom się nie śpieszy, każdą czynność wykonują w trybie ultra slow motion.
Podchodzę do okienka. Pani szuka przesyłki. 20 minut. Po czym znika na zapleczu i kolejne 15 minut mija. Okazuje się, że listonoszka źle wypełniła awizo i przesyłka jest do odbioru w punkcie obok mojego domu. Wracam się do punktu i tutaj dopiero odbieram przesyłkę.

Edit:
Dopóki nie zmieni się mentalność pracowników i firmy (tak samo jak PKP i inne cudowne twory) doputy będziemy w tym ogromie chamstwa i braku profesjonalizmu funkcjonować, niestety.
Żadne kampanie wizerunkowe za dziesiątki milionów złotych tego nie zmienią (patrz obecna kampania PKP).
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2015, 09:25:35 wysłana przez Przemo »

Offline bmalkow Mężczyzna

  • Wiadomości: 102
  • Ekspres: i-STEEL UNO.13, Chemex, Kalita, Aeropress i inne
  • Młynek: i-STEEL UNO.13, Porlex Mini, Wilfa Svart
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Marzec 2015, 09:31:25 »
w regulaminie nadawania przesyłek pisze
W większości przypadków działa żądanie okazania regulaminu i dokładnie palcem wskazania takiego wymogu.
Tych regulaminów mają tam tyle, że żadnej nie będzie się chciało łazić i szukać ;-)

Mam teorię, że pracownicy PP są wysyłani na jakieś kursy dogłupiające. Scenki przy okienkach bywają tak absurdalne, że można by o tym filmy kręcić.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Marzec 2015, 09:34:24 »
Z tymi awizo to jest jeszcze taki problem, że jeśli w ktoś w nazwisku ma polskie znaki to przy odbiorze powinien poprosić by pani w komputerze wpisała nazwisko bez polskich znaków.

Ragulamin został mi okazany i pisało w nim że opakowanie nie może być przeźroczyste a zawartość nie może być widoczna.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Marzec 2015, 09:38:40 »
Ja zaś uruchomiłem usługę powiadamiania sms o liście polecony. Pomimo tego że mamy dobre skrzynki w bloku awiza nie było i list się wrócił. Póki co jeszcze nie dostałem sms i nie wiem jak to powiadamianie wygląda. Babka usilnie namawiała mnie na to abym skorzystał z tego że listonosz nie zostawia awiza tylko wkłada list polecony do skrzynki. Wyśmiałem ją no to ukradli mi kawę:-)

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Poczta Polska ja się pytam kiedy ?
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Marzec 2015, 09:53:02 »
A ja cały czas myślę że to (zachowanie PP) zalezy także od regionu.
W Bochni naprawdę nie jest źle, średnia wieku pań pracujących też nie jest wysoka - ale fakt kolejki są :) my na szczeście zostawiamy paczki nie stojąc w kolejce i odbieramy pokwitowania następnego dnia :) ... jak kiedyś się przyglądałem to największymi wstrzymywaczami kolejek są ludzie płacący wszelakie rachunki na PP.

Z kurierami też jest różnie, My mamy DPD i UPS, kiedyś mieliśmy tylko UPS ale wzrastała liczba uszkodzeń sprzętu w transporcie, dwie sprawy o rozwalenie Rocketa w drodze do klienta itp .... i zgodnie z regulaminem UPS nic nie możesz, np. patrzac na oryginalnie zapakowanego Rocketa który jest solidnie zapakowany i bezpieczny w transporcie, według UPS powinien być zapakowany w jeszcze jednym dodatkowym kartonie z wypełnieniem i odległością od boku oryginalnego do boku kartonu dodatkowego nie mniejszą niż 5 cm. A "ubezpieczenie" ( jeśli ubezpieczysz do 10000)to nie jest ubezpieczenie tylko wartość do której możesz dochodzić swoich praw w przypadku zagubienia przesyłki itp.
Z DPD narazie mieliśmy jedną przygodę z ekspresem - ale sprawa została szybko rozwiązana po naszej myśli.

Natomiast kurierzy (Panowie z DPD i UPS) ktorzy do nas przyjeżdżają to naprawdę super goście!
Ale np. w Gdyni kurier UPS który dostarcza towar do Leszka J. to istny dramat, ściemniacz do mega potęgi.

Paczkomaty są poza konkurencją  :szampan: tylko dosyć często ten jedyny bocheński jest nieczynny (systemowo) i nie możemy wysłać paczek w danym dniu tylko w kolejnym.


www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi