Autor Wątek: teges_pl - kawa najwyższej jakości  (Przeczytany 6826 razy)

teges_pl

  • Gość
teges_pl - kawa najwyższej jakości
« dnia: 16 Styczeń 2024, 21:06:17 »
Hej, zapraszam do naszego sklepu pod adresem teges.pl

Z ciekawostek - obecnie przyjmujemy zamówienia PRE-ORDER na ekspresy Profitec GO, jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do kontaktu.

Jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem takich marek jak Elektra, Quick Mill, Profitec oraz akcesoriów do kawy firmy Motta i innych.




Z poważaniem

Marcin Piela
CEO teges.pl







teges_pl

  • Gość
Odp: teges_pl - kawa najwyższej jakości
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2024, 12:42:07 »
Co wiemy o ekspresach?

Ekspres to urządzenie do przygotowywania kawy, które robi to w sposób automatyczny lub manualny w określony sposób. Zarówno ekspres automatyczny jak i kolbowy jeśli chodzi o sposób przygotowywania kawy działa tak samo: przygotowywana jest porcja zmielonej kawy, która następnie ubijana jest w filtrze kawowym i przelewana jest przez tą porcję woda o odpowiedniej temperaturze.

Po co nam kawa?

Samo pojęcie kawa jest pojęciem względnym, ale większość ludzi na świecie słowo kawa kojarzy z już przygotowanym napojem do wypicia. Dla czego to pojęcie względne? Idę o zakład, że znajdzie się ktoś na tym świecie, kto słowo kawa skojarzy najpierw z ziarnem. Idea jak towarzyszy producentom ekspresów to przede wszystkim wydobycie jak najwięcej walorów z przygotowanego już wypalonego ziarna kawy i tak są producenci, którzy dążą do perfekcji i udoskonalają co raz bardziej swoje ekspresy, ale są też tacy, którzy się z tym nie śpieszą i ciągle eksplorują obecne trendy.

Eksploracja ekspresu?

Jeśli decydujesz się na zakup ekspresu powinieneś zdać sobie sprawę z najważniejszych czynników, które mają wpływ na jakość kawy bez względu na to, czy to będzie espresso czy kawa z mlekiem. Woda, woda i jeszcze raz woda... . Człowiek składa się w 93% z wody, około 71% naszej planety to woda, a żeby przygotować kawę potrzebujemy 100% wody. Po pierwsze najważniejsza jest jej temperatura, po drugie jej ciśnienie, a po trzecie jej jakość.

Cdn.

Offline Kawko

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: teges_pl - kawa najwyższej jakości
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2024, 13:04:39 »
Hej! Już zdarzyło mi się coś od Was zamawiać. Bardzo mi się podoba nazwa Waszego sklepu. ;)
Większość rzeczy, które używam do zaparzania kawy można opisać słowem "teges". [emoji38]

teges_pl

  • Gość
Odp: teges_pl - kawa najwyższej jakości
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2024, 13:17:45 »
No to bardzo nam "teges".  8)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: teges_pl - kawa najwyższej jakości
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń 2024, 14:03:40 »
Teges, dinozaur polskiej sceny pokerowej. Bardzo dobry gracz.

teges_pl

  • Gość
Odp: teges_pl - kawa najwyższej jakości
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Styczeń 2024, 20:07:55 »
Poniekąd ma to z tym związek, w czasach liceum graliśmy z kumplami w pokera i śledziłem polską scenę jeszcze jakiś czas po tym jak przestałem całkowicie grać i nie ukrywam, że szukałem nazwy do biznesu m.in. wśród nicków pokerzystów, ale zaważył pozytywny wydźwięk i konotacja ze zwrotem "ten teges".

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: teges_pl - kawa najwyższej jakości
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Styczeń 2024, 21:08:37 »
O proszę. Teges nadal gra. Był teraz na WSOP. Słyszałes, że mamy pierwszą bransoletkę?

teges_pl

  • Gość
Odp: teges_pl - kawa najwyższej jakości
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Styczeń 2024, 23:23:16 »
Niestety nie, od jakiegoś czasu tego nie śledzę, ostatni zawodnik, którego kojarzę to Wiktor Malinowski, czytałem z nim kiedyś jakiś wywiad. Generalnie z mojego pokolenia(lata 2005-2010) z tego co widziałem później to nie wiele osób się utrzymało. Generalnie ciężki kawałek chleba, nie potrafił bym teraz siedzieć przy stole i przerzucać żetonów, jednak biznes jest bardziej wymagający i ciekawszy.

teges_pl

  • Gość
Odp: teges_pl - kawa najwyższej jakości
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Styczeń 2024, 23:41:50 »
Temperatura wody, co o niej wiemy?

Ma istotny wpływ na wynik ekstrakcji, ale bez odpowiedniego ciśnienia i jakości wody, możemy zapomnieć o uzyskaniu odpowiednich walorów naszej kawy. Zapewnienie odpowiedniej temperatury jest nie zbędne aby reakcje towarzyszące zaparzaniu kawy przebiegły prawidłowo. Kwasy zawarte w kawie reagują z polisacharydami, a następnie wiążą się z białkami i tłuszczami, dzięki czemu w trakcie procesu zaparzania możemy obserwować gęstą oleistą cremę, a woda pełni w tym układzie rolę rozpuszczalnika. W wyniku reakcji kofeina zawarta w ziarnie,zostaje uwolniona, dzięki czemu nasz organizm może ją przyswoić. Odpowiednia temperatura kawy pozwala na właściwy przebieg wszystkich reakcji. Optymalna temperatura zaparzania to 93 stopnie, jednak są kawy, które osiągają lepsze rezultaty w temperaturach od 89 do 95 stopni.

Zmienność temperatury w poszczególnych ekspresach.

Najmniejszą zmienność zaobserwujemy w ekspresach z grupą zaparzającą E-61 gdzie dodatkowo woda cyrkuluje w układzie i miesza się w związku z unoszeniem się gorącej wody w bojlerze do góry. Nieco inaczej sytuacje wygląda w ekspresach z tą grupą i z wymiennikiem ciepła, gdzie woda również może się mieszać układem grupy jednak w wyniku podniesienia temperatury do gotowości dyszy spieniającej temperatura ekstrakcji charakteryzuję się dość wysoką zmienną. Ekspresy z grupami producenckimi raczej nie mają cyrkulacji pomiędzy grupą a bojlerem w związku z tym, aby uzyskać jak najmniejszą zmienną temperatury przed i w trakcie ekstrakcji należy upuścić trochę wody przed ekstrakcją najlepiej tak aby ekspres musiał się szybko dogrzać i uzupełnić wodę.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: teges_pl - kawa najwyższej jakości
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Styczeń 2024, 05:37:59 »
Wiktor jest teraz jednym z najlepszych. Gra najwyższe stawki w sieci i na żywo.

teges_pl

  • Gość
Odp: teges_pl - kawa najwyższej jakości
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Styczeń 2024, 22:07:05 »
Gdyby, ktoś chciał to mam wolnego 1 Profiteca GO w kolorze czarny, dostawa w ciągu 2 tyg..





Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: teges_pl - kawa najwyższej jakości
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Styczeń 2024, 07:02:35 »
Gdyby, ktoś chciał to mam wolnego 1 Profiteca GO w kolorze czarny, dostawa w ciągu 2 tyg..
Możesz zdradzić ostateczną cenę dla Forumowiczów, czy dogadanie przez PW?
》tertium non datur《

teges_pl

  • Gość
Odp: teges_pl - kawa najwyższej jakości
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Styczeń 2024, 10:11:21 »
Cena dla forumowiczów 3699,99zł, tak jak miałem w PREorderze(chyba nawet ktoś z forum zamawiał).

teges_pl

  • Gość
Odp: teges_pl - kawa najwyższej jakości
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Styczeń 2024, 09:59:13 »
Może jest ktoś z szanownych forumowiczów chętny na Quick Mill Carola EVO PID?

Są dostępne w wersji czarnej i stalowej, cena dla forumowiczów 4599,99zł, żebym mógł zrealizować zamówienie muszę zamówić co najmniej 3 sztuki.

teges_pl

  • Gość
Odp: teges_pl - kawa najwyższej jakości
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Styczeń 2024, 12:45:06 »


Ok, będę edytował następnym razem.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2024, 14:08:36 wysłana przez teges_pl »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi