Autor Wątek: Timer z preinfuzja + zaparzanie.  (Przeczytany 1189 razy)

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Timer z preinfuzja + zaparzanie.
« dnia: 04 Marzec 2016, 10:59:25 »
Hej

Chciał bym poprawić fabrykę i w Ascaso uno prof pid zamontować jeszcze takie cudo które możemy spotkać w Silvi. Miaowicie chciał bym ustawić czas preinfuzji, czas odczekania no i czas zaparzania. Np 2s preinfuzja 2s sleep 26s infuzja. Macie gdzieś może doświadczenie w tej sprawie, jak nazywa sie taki sterownik? A może macie już jakieś konkretne modele? Jeżeli ktoś posiada wiedzę elektroniczną to podejrzewam że za 20zł mógłby to sam zmontować. Ja niestety takiej wiedzy nie mam. Chciał bym go podłączyć pod obwód który załącza pompe, ale to chyba oczywiste.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Timer z preinfuzja + zaparzanie.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Marzec 2016, 12:05:47 »
W sumie to trochę elektroniki tam już u Ciebie jest i szkoda było by ją wywalać lub duplikować.  Może po prostu zrobić układ który załącza przekaźnik pompy (też dodany) z opóźnieniem. Cały układ to dwa tranzystory kondensator rezystor/potencjometr do regulacji opóźnienia i zasilacz do tego. Na elektodzie powinieneś kilka tego typu schematów znaleźć.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi