Autor Wątek: Młynek do aeropressa w cenie max 400-500pln.  (Przeczytany 2305 razy)

Offline Raffinsky

  • Wiadomości: 24
Młynek do aeropressa w cenie max 400-500pln.
« dnia: 23 Listopad 2020, 11:49:40 »
Dzień dobry,
rozważam zakup młynka do pracy, gdzie sluzyłby mieleniu 1-2 x dziennie do aeropressu. W zasadzie to na chwilę obecną rozważam dwie opcje:

1. Timemore Chestnut Transparent: (Konesso 510 pln)

2. 1zpresso Q2:  (Coffedesk 450pln)

3. Wasze propozycje?

Ogólnie strasznie podoba mi się design 1zpresso Q2, mam jednak obawy, czy zmieści się tam odpowiednio dużo kawy bo lubię raczej mocne napary i chciałbym uzyskać minimum 20g zmielonej kawy.Timemore jest wiekssy, żarna chyba też są większe. Jestem dużym facetem i nie boję się oporu na korbce, bardziej tego, że musiałbym kręcić w nieskończoność...

Jakiego jesteście zdania? Dokładać więcej na pewno nie będę, zwłaszcza, że zestaw do espresso z prawdziwego zdarzenia mam w domu.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Młynek do aeropressa w cenie max 400-500pln.
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopad 2020, 12:29:11 »
Ogólnie strasznie podoba mi się design 1zpresso Q2, mam jednak obawy, czy zmieści się tam odpowiednio dużo kawy bo lubię raczej mocne napary i chciałbym uzyskać minimum 20g zmielonej kawy.
18-20g spokojnie się mieści - mój rekord - 24g jasnopalonych ziaren - ale ledwie zmieściło się w pojemniku na zmieloną kawę i już śruba do ustawiania grubości przemiału byłą wpasowana w kawę ;)
dlatego zmieniłem na JX - ostatnio w promocyjnych cenach dało się kupić poniżej 500zł - i bardzo CI polecam
Never Give UP †

Offline Raffinsky

  • Wiadomości: 24
Odp: Młynek do aeropressa w cenie max 400-500pln.
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopad 2020, 12:37:40 »
Ogólnie strasznie podoba mi się design 1zpresso Q2, mam jednak obawy, czy zmieści się tam odpowiednio dużo kawy bo lubię raczej mocne napary i chciałbym uzyskać minimum 20g zmielonej kawy.
18-20g spokojnie się mieści - mój rekord - 24g jasnopalonych ziaren - ale ledwie zmieściło się w pojemniku na zmieloną kawę i już śruba do ustawiania grubości przemiału byłą wpasowana w kawę ;)
dlatego zmieniłem na JX - ostatnio w promocyjnych cenach dało się kupić poniżej 500zł - i bardzo CI polecam

Ale to chyba na Aliexpress takie ceny? Ogólnie uwazasz, że warta zachodu jest zmiana na JX skoro nie będzie przeznaczony do espresso?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek do aeropressa w cenie max 400-500pln.
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Listopad 2020, 14:11:16 »
Poniżej 500 zł jest na ali jest 1zpresso JE z żarnami Italmilla. Właściwie nada się do wszystkiego. To wg mnie najlepsza jakość / cena no i wygląda też bardzo dobrze.

Offline Raffinsky

  • Wiadomości: 24
Odp: Młynek do aeropressa w cenie max 400-500pln.
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopad 2020, 15:02:30 »
Fajnie tylko to chyba widzę to taka cena jest za JX-a. Jak się przełącza pomiędzy JE/JX to cena się zmienia, JX ze 150pln tańszy. Poza tym to jeszcze cło i vat, także nawet JX poniżej 600pln można nie dać rady zamknąć.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynek do aeropressa w cenie max 400-500pln.
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Listopad 2020, 15:36:39 »
Bardzo mała szansa na cło/vat chyba że chcesz wysyłkę kurierem. Swoją drogą poczekałbym na 27.11 (Black Friday) myślę że będzie mozna wyrwać dużo taniej..

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform

Offline Raffinsky

  • Wiadomości: 24
Odp: Młynek do aeropressa w cenie max 400-500pln.
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Listopad 2020, 21:45:50 »
Udało się uniknąć opłat celnych i Vat-u?

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Młynek do aeropressa w cenie max 400-500pln.
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Listopad 2020, 23:19:28 »
Udało się uniknąć opłat celnych i Vat-u?
mi przy zakupie 3 młynków tak - większości ludzi także
Never Give UP †

Offline Raffinsky

  • Wiadomości: 24
Odp: Młynek do aeropressa w cenie max 400-500pln.
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Listopad 2020, 14:43:23 »
A jeśli interesuje mnie tylko aeropress, ewentualnie french press to ma sens JE? Bo trochę poczytałem i wychodzi jakby JX byl bardziej uniwersalny, a JE już mocniej pod espresso. Inaczej też są zbudowane żarna. Nie chodzi o 50pln różnicy w cenie tylko żeby dostać optymalny produkt do moich potrzeb. Zauważyłem, że w ogóle nie został podjęty temat Timemora, czyżby zupełnie nie liczył się w walce o 1zpresso. Problemem jest, że ten młynek to trochę taki gwiazdkowy prezent dla mnie (który sam sobie organizuje) i fajnie jakby taktycznie mieć gwarancję, że będzie przed świętami.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Młynek do aeropressa w cenie max 400-500pln.
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Listopad 2020, 15:27:49 »
A jeśli interesuje mnie tylko aeropress, ewentualnie french press to ma sens JE? Bo trochę poczytałem i wychodzi jakby JX byl bardziej uniwersalny, a JE już mocniej pod espresso.
Myślę, że przy 50zł różnicy - warto JE - nadaje się i do tego i do tego
Gdy zamawiałem JX - różnica była ok 150zł
Never Give UP †

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek do aeropressa w cenie max 400-500pln.
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Listopad 2020, 15:40:30 »
jeśli interesuje mnie tylko aeropress
Akurat przepisy w AP są od przemiału espresso do przemiału jak do chemexa.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Młynek do aeropressa w cenie max 400-500pln.
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Listopad 2020, 19:15:24 »
Pozwolę sobie podpiąć się pod wątek. Wymyśliłem nowy (obecnie Q1), ręczny młyn na mikołajki. Myślałem o Turze 3, ale teraz BF, więc może do mojej totalnej amatorki wystarczy jakieś nowe 1zpresso? Ważne żeby mieścił większy niż stary MYM urobek, bo dokręcanie do większego dripa mocno mnie wkurza :) A może dozbierać? :P

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi