Autor Wątek: Zalety single dose  (Przeczytany 3016 razy)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Zalety single dose
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Maj 2021, 22:55:02 »
Nie chodzi o zakup taniego SD tylko informacje z jakich powodów ludzie się na nie decydują.
Jak masz możliwość - pożycz od kogoś Niche albo Kinu albo 1ZPresso JE - tydzień wystarczy - już będziesz wiedział ;)
to jest trochę jak z górami - są ludzie którym nie musisz tłumaczyć dlaczego idziesz w góry wysokie i tacy którym nie wytłumaczysz - to chyba Adam Bielecki powiedział ;) i myślę, że podobnie jest z wieloma rzeczami w kawie...

miałem bardzo solidne płaskie 64mm gastro - mam Niche - za nic nie wróciłbym do OD...
Never Give UP †

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Zalety single dose
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Maj 2021, 23:15:06 »
@Jacek. Ja przesiadłem się główne z powodu wietrzenia ziaren, normalnie trzymam teraz w pojemniku próżniowym i ziarna są zdecydowanie dłużej świeższe, argument z częstym zmienianiem ziaren jest trochę absurdalny dla mnie, aczkolwiek pewnie znajda się zwolennicy. Argument niskiej retencji tez trochę bez sensu. Aczkolwiek wracać do OD nie będę.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Zalety single dose
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Maj 2021, 02:03:37 »
 :ok: Teraz dopiero zrozumiałem.

Czytając wszystkie argumenty, a szczególnie powody przesiadki, zrozumiałem że wszyscy mają tak na prawdę jeden i ten sam argument/odczucie - że to jest sprzęt pasujący duzo lepiej do domowych warunków.

Każdy niby mówi co innego, ale chodzi zawsze o rozwiązanie problemu (małego lub duzego, ale denerwujacego), który się pojawia przez warunki domowe - często odwrotne od kawiarnianych:
- wietrzenie kawy w hopperze (bo powolny przerób, weekendowe przerwy itp)
- bolesne wyrzucanie kawy przy regulacji ustawień  (bo inne parzenie, bo paczki małe 250g..)
- możliwość nagłej zmiany kawy (rano, na cappucino, dla gości bo akurat pijesz zbyt kwaskową dla świata, bo masz kaprys na 2 rodzaje do degustacji..)

A nawet jak nie masz powyższych problemów, to samo poczucie że w razie czego młynek cię nie ograniczy.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Zalety single dose
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Maj 2021, 07:44:05 »
Ja przesiadłem się główne z powodu wietrzenia ziaren, normalnie trzymam teraz w pojemniku próżniowym i ziarna są zdecydowanie dłużej świeższe, argument z częstym zmienianiem ziaren jest trochę absurdalny dla mnie, aczkolwiek pewnie znajda się zwolennicy
Dla mnie akurat "świeżość" ziaren ma mniejsze znaczenie - często niektóre kawy leżą u mnie otwarte 3 miesiące i nic im się nie dzieje ;) pięknie dojrzewają (i zmieniają smak)
Natomiast największa zaletą jest - rano mocna kawa z dodatkiem robusty, po południu - aromatyczna arabica :D kawka
Never Give UP †

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi