Autor Wątek: Automatyczny mlynek do kawy do 500zl do flat white, capuccino [Wilfa Svart ?]  (Przeczytany 2623 razy)

Offline KawaSiema

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Ekspres DE LONGHI EC 685.R Dedica Style
Witam serdecznie,

Chce kupic mlynek do kawy. Przeczytalem kilka tematow na tym forum i zawezilem wybor do ponizszego. Prosze o opinie i pomoc w koncowym wyborze.

Moj ekspres do kawy to: Ekspres DE LONGHI EC 685.R Dedica Style
Moja ulubiona kawa: Lazavva Qualita Rossa
Moj ulubiony rodzaj kawy: flat white, cappuccino

Zastanawialem sie nad:

Nivona CafeGrano 130
Baratza Encore
Zassenhaus Kingston

oraz

Melitta molino


Moj wybor padl na Wilfa Svart CGWS-130B

Zauwazylem ze, na forum przewijaly sie Severin, Gastroback LECZ ich nie sprawdzalem.


Zalezy mi na:

1. jakos mielenia
2. niski poziom dB
3. jakos wykonania

Moj gorny poziom cenowy to 500zl.

Czy myslicie ze Wilfra Svart bedzie wlasciwym wyborem?


Dziekuje

Offline KawaSiema

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Ekspres DE LONGHI EC 685.R Dedica Style
Bycmoze powinienem zakupic Eureka Mignon ?

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Wilfa jest ok

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Z takim prostym ekspresem wilfa powinna bez problemu współgrać. Wg mnie nie ma sensu w tym przypadku kupować nic lepszego.
Używasz w nim sitka ciśnieniowe? Takie z podwójnym dnem?

Offline KawaSiema

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Ekspres DE LONGHI EC 685.R Dedica Style
Tak, uzywam sitek cisnieniowych.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Więc nie będziesz miał problemów. Właściwie, to czy kupisz wilfe czy ciut drozszy młynek, to raczej nie zobaczysz różnicy. Szkoda lepszego mlynka to tego ekspresu.
Jak kiedyś Cię wciągnie zabawa w espresso, to kupisz coś docelowego, a wilfa zostanie do alternatyw lub odsprzedasz.

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Nie wiem jak z głośnością, ale przy twoich kryteriach brałbym któryś z polecanych na forum modeli kierując się dostępnością i ceną. W tym przypadku zastanawiałbym się nad Nivona CafeGrano, a resztę przeznaczyłbym na kawę.

Ten Zassenhaus Kingston wygląda jak młynek Delonghi KG79/89. Podobna konstrukcja i bliźniacze żarno, w tej cenie (429zł) to dla mnie żart. Miałem K89 i na początek był ok, ale szybko go wymieniłem na Kazaka.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Można też kupić Melitte z Tchibo za 299 (a w promocjach nawet taniej), fajny młynek

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Jako świeżo upieczony użytkownik młynka Tchibo, mogę go jedynie polecić ze względu na funkcjonalność i estetykę wykonania. Fakt, to mój pierwszy elektryk więc porównanie mam żadne, ale wg mnie jest cichy, szybki, ma fajną wagę i ogólnie sprawia solidne wrażenie. Wkrótce podzielę się w wątku o tym młynku zdjęciami przemiału (autor tegoż wykonał już kilka testów i podzielił się wynikami) a fachowcy ocenią, czy jest wart 269 zł.

Offline Mantou

  • Wiadomości: 5
Podpinam się pod pytanie autora postu. Zaproponowano mi GRAEF CM702 w tym budżecie, co o nim sądzicie? Jak się on ma do WILFA SVART CGWS-130B? Tak szczerze mówiąc to szukam czegoś bardziej kompaktowego od Graefa :)

Młynek będzie użytkowany do kaw mlecznych z ekspresu kolbowego.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Wilfa, Nivona, Severin mogą być ciekawszym wyborem

mam porównanie Graefa CM800 i Wilfy - zdecydowanie wybieram Wilfę - a Graef który miałem - stał półkę wyżej niże ten co Ci "zaproponowano"
Never Give UP †

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi