Autor Wątek: Sage barista 875  (Przeczytany 4671 razy)

Offline 88michal882

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Sage Barista BES875
Sage barista 875
« dnia: 29 Styczeń 2020, 21:12:23 »
Witam wszystkich, od kilku dni stałem się posiadaczem Sage Barista BES875, niestety nie potrafie ogarnac tego ekspresu. Przewertowalem juz i filmy na YT i fora, ale nic ciekawego nie znalazlem. Mój problem polega na tym, że: robiąc esspresso ciśnienie na barometrze pokazuje albo za wysokie (wskazowka leci po nad polowe) albo za niskie, probowalem juz mielenia kawy na każdym nr i nic dalej to samo. Probowalem takze robic kawe z zmielonej kawy i to samo. Kawe wazylem przed zmieleniem 18g +- 1g. Za kazdym razem wychodzi ok 35ml. Juz nawet uzywalem tempera na wadze Łazienkowej aby czy nie zaslabo albo mocno ubikam.  Rozkladam juz rece. Wszystko robie tak jak instrukcje nakazuja i du.... aha dodam ze najlepiej wychodzi mi kawa swiezo zmielona w filtrze do kawy wczesniej zmielonej, natomiast jak zmiele kawe i zaczne ekstrakcje kawy, to wskazowka na barometrze ani drgnie. Nie mam juz pojecia o co kaman. Kawe jaka uzywam w tej chwili to, Café Royal espresso, switzerland, arabica & Robusta. Prosze o jakas pomoc. Dziekuje pozdrawiam Michał

Offline KamilD

  • Wiadomości: 31
Odp: Sage barista 875
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2020, 22:35:43 »
Doszedłes już do ustawienia maszyny? Jak wrażenia? Kręcisz już powtarzalne espresso?

skansen

  • Gość
Odp: Sage barista 875
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwiecień 2020, 11:29:49 »
Zacząłbym od średniej grubości mielenia, poprawił dystrybucje przed ubiciem w dalszych krokach, bez zmiany grubości mielenia manipulowałbym wielkością dozy w ramach posiadanego sitka. To, że sitko ma 18g nie oznacza, że nie można do niego nasypać więcej lub mniej.

Jest wątek "pomocy on-line": https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=844.0, warto zaopatrzyć się w wagę, wtedy łatwiej możemy pomóc.

Offline ristretto Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Jest: Sage BES875 Był: Lelit PL042EMI; Phin
Odp: Sage barista 875
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Październik 2020, 10:14:36 »
Czy ta maszyna posiada bojler czy podgrzewacz przepływowy?

skansen

  • Gość
Odp: Sage barista 875
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik 2020, 10:16:51 »
W Barista jest thermocoil / termoblok / ogrzewacz przepływowy.
Wyższe modele (Dual Boiler i Oracle) mają bojlery.

Offline ristretto Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Jest: Sage BES875 Był: Lelit PL042EMI; Phin
Odp: Sage barista 875
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik 2020, 10:23:33 »
Dzięki za szybką odpowiedź. Mam teraz Lelit Anita (2w1) i szukam jakiegoś kompaktowego rozwiązania w jego miejsce. Jakoś przyzwyczaiłem się do bojlera. Widzę że Ty blogujesz o maszynach. Jak oceniasz ten thermocoil w Barista?

skansen

  • Gość
Odp: Sage barista 875
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Październik 2020, 10:26:21 »
Ma dużą moc i ponoć szybko osiąga gotowość do pracy.
W tym modelu jest grupa 54mm, nie jest to może jakaś duża wada, ale sitka z Anity nie będą pasować.

Offline zolty28 Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Sage BES875
  • Młynek: Sage BES875
Odp: Sage barista 875
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2021, 15:50:21 »
Witam wszystkich, od kilku dni stałem się posiadaczem Sage Barista BES875, niestety nie potrafie ogarnac tego ekspresu.
Mam ten sam model .grubość mielenia 9 , ilość kawy 8g, tamper i potem razor i ciśnienie jest ok. kawa Lavazza Rossa.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi