Autor Wątek: DRIP - wysoka temperatura zaparzania  (Przeczytany 22676 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Styczeń 2020, 22:56:43 »
:o Ale jak to? Przecież chwilę temu twierdziłeś, że kawa się nie zaparzy dobrze w za niskiej temperaturze, czyli niższej niż zaraz po zagotowaniu. Teraz już nie jest to takie ważne ?
Zacytuj mnie, prosze.
Proszę bardzo cytaty:
Nie dwie szkoły, tylko fakty i mity.
Jak chcesz wyciągnąć z kawy co najlepsze to zalewasz zaraz po zagotowaniu,

Konkretnie proszę napisz, czy uzywasz innego czajnika do przelania filtra, zimnej wody, czy podgrzewasz wodę po przelaniu raz jeszcze.
Podgrzewam wodę do 95 stopni i przelewam filtr. Wylewam wodę z serwera, wsypuję zmieloną wcześniej kawę do dripera i zalewam wodą o temperaturze 94 stopnie. Chyba, że chcę wyższą temperaturą, to analogicznie podgrzewam o stopień wyżej.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2020, 23:16:24 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Styczeń 2020, 23:25:06 »
Dzieki.

Doszukujesz się drugiego dna tam gdzie go nie ma.
Nigdzie nie napisałem, że kawa nie zaparzy się dobrze w temperaturze niższej niż zaraz po zagotowaniu. Nigdzie.
To Twoja nadinterpretacja.
Ciekawe jest to, że nie zacytowałes całej wypowiedzi, tylko jej urywek wyrwany z kontekstu.


A co kto lubi to inna sprawa. Jak chcesz wyciągnąć z kawy co najlepsze to zalewasz zaraz po zagotowaniu, a jeśli chcesz zrobić taka jaka lubisz to temperatura dowolna.
Oczywiście mowa o dripie


Co tutaj jest nie jasne? Wyciągnięcie z kawy tego co najlepsze jest mierzalne wiec obiektywne. Napisałem prawdę.
Przykład: myta Etiopia, profil: limonka, bergamotka. Nie podchodzi Ci ta kawa to dostosowujesz ja do siebie, może trochę przeciągasz ekstrakcje. I mimo, ze na papierze jest nadekstrakcja to dla Ciebie jest pyszna.
Pracuje w kawiarni wiec opisuje jak się tam kawy przyrządza, gdzie codziennie używany jest refraktometr. Dom to inna kwestia. Szkoda kawy wiec lepiej zrobić sobie mniej zmiennych. Czyli, jak napisałem wcześniej najpierw grubość mielenia, następnie doza i dopiero temperatura. Jeśli jest najwyższa to wiadomo w która stronę iść. Jeśli jest np 93 stopnie, to już nie wiadomo jaki parametr teraz ruszyć.
Tak jak napisał pj - tak jest najprościej

« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2020, 23:34:13 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Styczeń 2020, 23:43:30 »
To Twoja nadinterpretacja.
Jasne, po prostu ja Cię nie rozumiem, mam nadzieję, że reszta świata jest ode mnie mądrzejsza.

Tyle tylko, że raz piszesz zaraz po zagotowaniu, inaczej nie wyciągniesz wszystkiego co najlepsze, a raz piszesz że jeszcze przelewasz, itd. A potem jeszcze, że generalnie temperatura nie ma aż takiego znaczenia. To ustal może sam ze sobą jakąś jedną wersję i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Nauka zdaje się mówić, że maximum tego co dobre w kawie wyciągasz do 95 stopni. Akurat jest to zbieżne z moimi doświadczeniami. Jednak przyznaję, że gdyby bardziej smakowały mi napary zalewane wodą o temperaturze 97 stopni, to pewnie też miałbym to w nosie. Jednak nie twierdziłbym, że to jedyna i niepodważalna prawda tylko dlatego, że mi tak smakuje.

Pracuje w kawiarni wiec opisuje jak się tam kawy przyrządza, gdzie codziennie używany jest refraktometr
Trudno mi rozsmakować się w cyferkach, ale może zbyt analogowy jestem.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2020, 23:59:38 wysłana przez krystians »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Styczeń 2020, 06:57:42 »
Przede wszystkim trzeba wyjąć wtyczkę z gniazdka, żeby nie było niespodzianek.

Serio?? Kurde myślałem że podczas zabawy z elektryką cyknę sobie "ekspreso" Wiem kolego że trzeba wtyczkę wyciągnąć pół wieku życia mnie czegoś nauczyło. Mi chodzi o zamocowanie tego leda tzn w jaki sposób on jest zamocowany czy na klej czy na gwint. To że dostęp jest ciężki to wiem bo rozkręciłem obudowę. Tylko boję się na siłę go wyciągać bo tak jak na wstępie nie wiem jaki rodzaj mocowania jest zastosowany.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Styczeń 2020, 10:22:14 »
Zadziwia mnie niekiedy to jak niektórzy potrafią sobie życie utrudniać. Manfred, nie prościej byłoby zatelefonować do nas lub napisać maila ? Dowiedzieć się po prostu u źródła a nie szukać po internecie uzyskując niekiedy błędne odpowiedzi ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Styczeń 2020, 11:07:51 »
Ale gdybym do Was zatelefonował lub napisał email ten wątek skazał bym na wymarcie a tak może ktoś na tym skorzysta.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Styczeń 2020, 12:51:59 »
Ech, ok.
 
Cytuj (zaznaczone)
To ustal może sam ze sobą jakąś jedną wersję i nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Od początku jest jedna wersja. Przeczytaj jeszcze raz stronę 77, ale postaram się wyjsnic prościej. (Choć pj zrobił to już wcześniej)

Pytanie brzmialo w skrócie: jaka teperatura do jakiego palenia?
Autor najwyraźniej nie wie od czego zacząć. Polecenie wody zaraz po zagotowaniu (do tego zaraz wrócę) wydaje się najrozsądniejsze, bo odchodzi jedna zmienna, bo jest łatwiej (nie wiadomo czy autor ma czajnik z termometrem)  oraz ciężko, żeby wystąpiła podekstrakcja - znów mniej problemów dla pytajacego.
Plus “nauka” jak Ty to nazywasz mowi, ze woda zaraz po zagotowaniu jest najlepsza (zaraz do tego wrócę)
ALE od razu zaznaczyłem, że nie jest to najważniejsza zmienna. Jeśli Ty po setkach zrobionych kaw stwierdzasz, że lubisz 95 czy 93 spoko
Raz jeszcze: Rekomendowane 100, pewnie będzie nieduża różnica przy 95, natomiast może być ciężko przy 90.
Pytanie: gdzie wprowadzam w błąd?

Cytuj (zaznaczone)
raz piszesz że jeszcze przelewasz

Zagotuj, proszę, wodę w swoim czajniku i sprawdz ile jeszcze wrze po osiągnięciu stu stopni.. U mnie wrze jeszcze przez 32 sekundy (mierzyłem tylko raz, przed chwila). W tym czasie ta wrzącą woda, przelewam filtr. Wsypuje kawę, wylewam wodę z serwera i woda przestaje wrzeć. Sam napisałeś, że temperatua wody po tych czynnościach spada o tylko jeden stopień. Zatem woda, której używam do przygotowania kawy ma 100 lub 99 stopni - czyli ZARAZ PO ZAGOTOWANIU.

Gdzie wprowadzam w błąd?

Cytuj (zaznaczone)
Nauka zdaje się mówić
Cytuj (zaznaczone)
  Widzisz z kulką podajemy Ci konkrety
Właśnie widzę ;)

Cytuj (zaznaczone)
nauka zdaje się mówić, że maximum tego co dobre w kawie wyciągasz do 95 stopni.

Rao w Berlinie powiedział, że chciałby zrozumieć logikę ludzi, którzy mówią, że ziarna które wypalały się kilkanaście minut w temperaturze ponad 200 stopni, mogą zostać zniszczone przez wodę która ma dwa stopnie za dużo ;)
Konkrety i źródła ode mnie:

James Hoffman 5:15 - 
Scott Rao 7:05 -
Tim Wendelboe - 2:28 -

Jeśli nie uważasz ich za ludzi którzy maja pojęcie co robią to proszę bardzo:
 
Astrofizyk, ktory analizuje kawę dokładniej niż socratic. To już jest Nauka.
https://coffeeadastra.com/2019/06/09/a-v60-pour-over-video/
Cytat:
Cytuj (zaznaczone)
My pours will all be made with boiling water

Proszę zatem o Twoje źródła naukowe. Czyżbyś wprowadzał ludzi w błąd?

Cytuj (zaznaczone)
Trudno mi rozsmakować się w cyferkach, ale może zbyt analogowy jestem.


Dobrze, że inni nie maja takiego podejścia, bo pewnie ciagle pialibyśmy Pellini top czy inne izzo.
W dodatku to trochę dziwne, że w innych wątkach polecasz nowym w świecie kawy iść do kawiarni, żeby spróbować jak kawa powinna smakować, a tam przecież tylko cyferki się liczą.  :mhh:

Szach-mat  :evil:
Czyżby, @Pawcio?

Mam nadzieje, że problem wynika z tego, że ciężko mi pisać i zgrabnie formułować myśli w nie moim języku, a nie z czepialstwa.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2020, 12:59:26 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Styczeń 2020, 15:13:23 »
Ale gdybym do Was zatelefonował lub napisał email ten wątek skazał bym na wymarcie a tak może ktoś na tym skorzysta.
No to ku potomności...
Zdjąć pokrywę ekspresu, wypiąć przewody z kostki a następnie wypchnąć diodę do przodu. Nową diodę włożyć to włożyć przewody w otwór i następnie wcisnąć diodę w otwór i zamocować przewody w kostce. 
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Styczeń 2020, 14:06:17 »
@Szczympek ja mówię przede wszystkim o braku spójności i precyzji w Twoich komunikatach. Ty dopowiadasz treści, których tam nie ma. Nie chcesz zrozumieć moich argumentów, ok. Ja wcale nie zamierzam się sprzeczać co do tego co kto lubi i czyje preferencje są jakie. Myślę, że na żywo łatwiej byłoby dojść do porozumienia. Tutaj szkoda na to czasu.

Jak Rao tak lubi kawowe aromaty w wysokich temperaturach, to niech sobie robi nawet inhalacje z powietrza w trakcie palenia ziaren, na zdrowie. 

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Styczeń 2020, 18:09:24 »
W sensie co uważasz za swoje argumenty? Chyba na wszystko odpowiedziałem i poparłem to faktami. Jesi nie rozumiesz, cóż, pewnie i to moja wina.
Zadałem dwa pytania gdzie wprowadzam w błąd i poprosiłem o źródła tego, że maximum co dobre w kawie wyciągasz do 95 stopni.
Dostałem odpowiedz, że dopowiadam treści (bez cytatów gdzie, bardzo wygodnie), ze mówimy o preferencjach (?) i jakieś bzdety o Rao. Nice.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Styczeń 2020, 15:45:20 »
Podałem Ci przynajmniej jedno źródło, jak Ci się nie chce czytać ze zrozumieniem, to nie trać mojego czasu. Good night and good luck. Na prawdę mam lepsze rzeczy do roboty niż szukanie źródeł dla Ciebie.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Styczeń 2020, 15:51:29 »
Mówisz o tym?
Cytuj (zaznaczone)
Rojes też słyszałem jak mówi o 95 stopniach jako górnej granicy. Nie pamiętam dokładnego kontekstu niestety.
Wspaniałe źródło!
Ciekawe jak mam to znaleźć. No cóż, pozostaje tylko powtórzyć:
Krystians proszę, nie wprowadzaj ludzi w błąd przez podawanie fikcyjnych danych.

Szach-mat :uklony:
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Pluto

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: GRAEF ES 85, Chemex
  • Młynek: Sage BCG820BSS Kawiarka: Bialletti Mukka Express
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Styczeń 2020, 15:52:27 »
Optymalna temperatura wody dla espresso to 90.5 do 96 stopni [195 – 205 F]:

Cytuj (zaznaczone)
Water Temperature for Espresso: Everything You MUST Know
The quick answer is the correct water temperature to get an excellent espresso is 90.5 to 96
https://soloespresso.net/water-temperature-for-espresso/

Natomiast jeśli chodzi o zaparzanie przelewowe to też podają powyższy zakres jako prawidłowy

Cytuj (zaznaczone)
How To Make Pour Over Coffee
1. Heat water to 195-205 degrees Fahrenheit.
Getting the water temperature right is critical: 195 – 205 degrees Fahrenheit.
https://www.homegrounds.co/pour-over-coffee-guide/

Lecz jak w praktyce piszą tak:


Zagotuj wodę i po odstawieniu czajnika odczekaj 30 sekund przed zalaniem


Tu:

Cytuj (zaznaczone)
you don’t have a thermometer, use this simple trick: wait for the water to boil, then remove from heat and wait 30 seconds before brewing.
https://www.homegrounds.co/pour-over-coffee-guide/v


Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Styczeń 2020, 16:20:13 »
Dane z 2006 roku... tylko cytaty nowsze.
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi