Autor Wątek: DRIP - wysoka temperatura zaparzania  (Przeczytany 22669 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Styczeń 2020, 12:36:44 »
Pytanie jaką temperaturę będzie miała woda z czajnika zaraz po zagotowaniu?
Ja gotuję wrzątek, przelewam driper, i zalewam kawę. Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby woda kontaktując się z kawą miała większa temperaturę niż 95C.
Sama ekstrakcja, przebiega jeszcze w dużo niższej temperaturze. Po pierwsze przy pre-infuzji wrzątek spotyka się z kawą w temperaturze pokojowej, w proporcji 2-3:1. Kolejne zalania, jeżeli stale nie podgrzewasz wody są w coraz niższej temperaturze, a woda będąc już w driperze cały czas stygnie.
Reasumując: używam wrzątek bo tak mi prościej.

Robie dokładnie tak samo. Przy 90 stopniach bardzo ciężko o dobra ekstrakcję.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Styczeń 2020, 12:49:28 »
W pełni zgadzam się z @krystians. Powinniśmy precyzować nasze wypowiedzi. Mi też większość kaw (z przelewu) smakuje w okolicach 94C, 96C to maks. Pisanie o używaniu wody zaraz po zagotowaniu jest mylące, bo jak się okazuje w tym czasie przelewacie dripper, temperatura wody w czajniku spada i docelowo mamy pewnie to samo.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Styczeń 2020, 13:36:52 »
Zaraz, zaraz. A ty nie przelewasz filtra? Nie wylewasz wody z serwera? Nie wsypujesz kawy?


WITAM I POZDRAWIAM :)

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Styczeń 2020, 13:49:10 »
Oczywiście że to robię. Ale gdy piszę, że używam wody o danej temperaturze znaczy nie mniej nie więcej że z taką temperaturą zalewam kawę. Wtedy wszystko jest jasne. A tu proszę, używacie wody po zagotowaniu, a tłuszcza ma się domyślić że w tym czasie przelewacie, wylewacie, wsypujecie, więc temperatura wynikowa to 90C+.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Styczeń 2020, 14:01:36 »
@Szczympek Pomimo tego, że już jakiś czas robię kawę metodami przelewowymi, nie domyśliłbym się, że ma się w to wliczać "x" czynności, a przecież każdy może mieć inną procedurę. Jakbyś mi powiedział żeby zalać wodą zaraz po zagotowaniu, to wszystko miałbym przygotowane, żeby wodą , która właśnie się zagotowała zalać kawę czyli jakieś 99 stopni. Dlatego tak jak pisze kulka podanie konkretnej wartości daje nam stałe odniesienie. Skąd ktoś ma wiedzieć czy po zagotowaniu wody ma wyjąć filtr z szafki, założyć, zmoczyć raz, poczekać, wylać wodę naczynia pod spodem, a może coś już powinno być zrobione wcześniej. Zbyt mało konkretów, zbyt dużo niewiadomych.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2020, 14:11:37 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Styczeń 2020, 14:21:14 »
@kulka to mógłbyś mi opisać jak wyglada Twoje przygotowanie kawy? Podgrzewasz wodę do zadanej temperatury, przelewasz filtr, wylewasz wodę itd i podgrzewasz ja znowu? I dosłownie ułamek sekundy później zalewasz?

Teraz już się czepiacie o głupoty.

Zaraz po zagotowaniu to nie 100 czy 99 stopni tylko gdy woda przestaje wrzeć. To trwa dobra chwile. W tym czasie przelewam filtr (nie wiem czemu mam go dopiero teraz wyciągać z szafki? Już jest przygotowany) i wylewam wodę z serwera.

W takim razie pasuje dołączać do każdego przepisu jakiego się używa czajnika i termometra. Te tanie z Amazona maja rozbieżność około 5 stopni, Brewisty ok 2, bonavity tez. W dodatku jest ważne ile wody jest w czajniku.
Wiec wasze konkretne „95” czy „93” jest tak samo dokładne jak „zaraz po zagotowaniu”


WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Styczeń 2020, 14:30:38 »
Ależ pitu pitu, i wg Ciebie nie podając żadnej wartości, zwiększasz precyzję? Mam trzy termometry, jeden z certyfikatem kalibracji, dwa bez. Różnice odczytów między nimi to ok. 0,5 stopnia C. W ten sposób można podważać wszystko. Poza tym na różnej wysokości woda wrze w różnej temperaturze. Zobacz ile zmiennych w ten sposób wprowadzasz, na prawdę będziesz bronił tego, że to jest wystarczająco precyzyjna informacja? :)

Tak mi się przypomniało, że znam osoby, które gotują wodę w czajniku i przelewają wrzątek do konewki i zalewają. Teperatury już nie mierzą. Jak zmierzyłem temperaturę wody w konewce, do której wlewa się wrzątek, to wynosiła w zależności od nalanej ilości wody od 85 do 90 stopni. Też zaraz po gotowaniu woda :)
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2020, 14:34:21 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Styczeń 2020, 14:37:48 »
Serio? Naprawdę pomyślałeś, że ktoś mógłby napisać „zaraz po zagotowaniu” a później, nie wspominając o tym” przelać do innej konewki?
Widocznie jak pytałeś o drogę jadąc samochodem to pytany musiał zacząć od „wbij jedynkę, sprzęgło i powoli gaz, a dalej prosto”.

Całe szczęście całe grono ludzi potrafi zrozumieć o co chodzi. Zawsze znajda się wyjątki.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Styczeń 2020, 14:47:46 »
Widzisz z kulką podajemy Ci konkrety, a Twoja odpowiedź - wymyślacie. Widać takie głupie lemingi jak ja nie funkcjonują w świecie wg Szymona.  :poklon:

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Styczeń 2020, 14:51:29 »
Woda zaraz po zagotowaniu ma 98-99 stopni. Gotujesz, ściągasz, przestaje bulgotać i chlup do dripa. Nie ma mowy o przelewaniu filtra, rozgrzewaniu naczyń itd - to nie ma żadnego sensu. Temperatura zalania to temperatura zalania kawy, gdyby było inaczej to przepisy nie miałyby żadnego sensu. Przestań mącić i wprowadzać ludzi w błąd, bo przygotowanie do parzenia to nie parzenie. Zaraz się jeszcze okaże, że polewanie dripa konewką nie ma sensu i wystarczy chlusnąć z czajnika na raz do pełna i wyjdzie tak samo :picardpalm:

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Styczeń 2020, 15:06:10 »
Widzisz z kulką podajemy Ci konkrety, a Twoja odpowiedź - wymyślacie. Widać takie głupie lemingi jak ja nie funkcjonują w świecie wg Szymona.  :poklon:

Konkretnie proszę napisz, czy uzywasz innego czajnika do przelania filtra, zimnej wody, czy podgrzewasz wodę po przelaniu raz jeszcze.

Woda zaraz po zagotowaniu ma 98-99 stopni. Gotujesz, ściągasz, przestaje bulgotać i chlup do dripa.
Dokładnie tak robie. Reszta Twojego posta odnosi się nie do mnie tylko do kogoś innego. Ochłoń albo czytaj dokładnie.


Rao, Hoffman, Bacca i Wendelboe używali w swoich filmikach określenia „just off boil” po czym, każdy z nich przelewał filtr i dopiero zalewał.
Niech kazdy robi jak lubi, są ważniejsze zmienne niż temperatura.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2020, 15:11:14 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Styczeń 2020, 15:15:30 »
są ważniejsze zmienne niż temperatura
:o Ale jak to? Przecież chwilę temu twierdziłeś, że kawa się nie zaparzy dobrze w za niskiej temperaturze, czyli niższej niż zaraz po zagotowaniu. Teraz już nie jest to takie ważne ?

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Styczeń 2020, 15:28:34 »
Szach-mat  :evil:

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Styczeń 2020, 15:30:32 »
Zacytuj mnie, prosze.

I jeśli możesz to odpowiedz na moje pytanie.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Wysoka temperatura zaparzania
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Styczeń 2020, 16:05:28 »
Niech każdy robi jak chce, ale precyzuje. Albo konkretna temperatura albo tuż po zagotowaniu + ileś minut. Parę słów więcej, a wszystko staje się jasne. Naprawdę to tyle zachodu?

Wcześniej używałem konewki z termometrem, teraz czajnika który trzyma zadaną temperaturę. Jakbym czekał po zagotowaniu wody robiąc inne rzeczy (a de facto czekając na właściwą temperaturę), to bym o tym napisał.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi