Autor Wątek: Sage Bambino plus i Sage smart grinder jako pierwszy zzestaw do espresso  (Przeczytany 1580 razy)

Offline lament

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: aeropress, hario, chemex
  • Młynek: xeoleo
Cześć, myślę od jakiegoś czasu o kupieniu Sage Bambino Plus + Sage Pro, a widzę teraz promocję na przyjacielekawy.pl

Póki co samemu to tylko korzystam z drippera i aeropressu z ręcznym xeoleo. Nadal zamierzem z nich korzystać, ale chciałbym też móc robić i espresso i kawy mleczne. Myślę o tym konkretnym ekspresie bo wydaje się nie być zbyt zaawansowany, a, mimo, że mogę przeżyć więcej wysiłku niż przy ekspresie automatycznym, to np. chciałbym by się nagrzewał do 3 minut (a to chyba jedyny ekspres kolbowy jaki tak potrafi) Przy okazji też nie używa dużo miejsca, do takiego Lelita mogłoby mi być trudniej przekonać domowników. Mogę się trochę bawić grubościami mielenia, kupowaniem różnych kaw, ale na obecną chwilę nie wyobrażam sobie dużych poświęceń typu modowanie ekspresu.

Pytań mam kilka:
1. Czy podany ekspres i młynek są ok do powyższych założeń, czy coś mi umknęło przy researchu?
2. Chciałbym chyba od razu używać sitka z pojedynczym dnem. Słyszę, że takie wymagają dobrego młynka, czy brać któryś z poniższych czy może jakiś inny? Wszystkie na Amazonie, wpisuję nazwy bo nie pozwala mi forum dawać linków.
a) "NEOUZA lejek dozujący do tampera, do kawy, espresso, bez dna, dystrybutor, podwójna głowica, do 54 mm Breville"
b) "IMS Precision kosz filtrujący 14-18 g, kompatybilny z ekspresami do kawy Breville"
c)  "IMS Precision 18-22 g kosz filtrujący kompatybilny z ekspresami do kawy Breville"
3. Jeśli ktoś ma ten ekspres i wymieniał sitko to podobno by użyć oryginalnego portafiltru, to trzeba usunąć kawałek plastiku, to jest trwałe? Bo nie chciałbym ryzykować ew. utraty gwarancji czy trudniejszej odsprzedaży.

Z góry dzięki.

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Sage Bambino plus i Sage smart grinder jako pierwszy zzestaw do espresso
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2022, 09:56:35 »
3. Jeśli ktoś ma ten ekspres i wymieniał sitko to podobno by użyć oryginalnego portafiltru, to trzeba usunąć kawałek plastiku, to jest trwałe? .

Miałem co prawda inny ekspres tej firmy : i tak usunięcie z kolby tego plastiku jest bardzo proste trzeba to wypchnąć, ja użyłem do tego końcówki od długopisu i jest to operacja odwracalna.

Sitko też wymieniałem na IMS i to większe 18 22 g. ale czy zakładałem jak był jeszcze ten plastik czy już bez niego nie pamiętam.
Ale na pewno korzystałem z niego i oryginalnej kolby.

 
a) "NEOUZA lejek dozujący do tampera, do kawy, espresso, bez dna, dystrybutor, podwójna głowica, do 54 mm Breville"
Po około roku używania tego mojego ekspresu SAGE BES 875 (tam jest wbudowany młynek) uważam że najlepszy adapter jaki tam pasuje to ten z tej fotki, może i przy tym młynku co Ty chcesz kupić też by się sprawdził najwyżej uciąłbym to jedno skrzydełko, z tym że szukaj białego jest estetyczniejsze.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Sage Bambino plus i Sage smart grinder jako pierwszy zzestaw do espresso
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2022, 11:09:51 »
chciałbym by się nagrzewał do 3 minut (a to chyba jedyny ekspres kolbowy jaki tak potrafi)

Prawdopodobnie jest to czas nagrzewania się termobloku (w Sage ThermoJet)a nie całego ekspresu. Aby uzyskać dobre espresso musi być dobrze nagrzana grupa kawowa i głowica portafiltra. Tego nie da się uzyskać w 3 minuty. A tym bardziej w 3 sekundy.
Jeśli przyjmiemy czas nagrzewania się termobloku to jeszcze szybciej nagrzewa się termoblok w ekspresach ASCASO - 1,5 minuty. Polecam w podobnych cenach ekspresy ASCASO BASIC Black oraz ARC Black & Inox. Nieco więcej zapłacisz za DREAM ZERO. Obecnie wszystki ww. w promocji. W jeszcze lepszej promocyjnej cenie kupisz obecnie zestaw z ASCASO - ekspres plus młynek.
https://ekspresdokawy.pl/pl/o/k/ascaso-36.html?order%5Bcena_min_brutto%5D=asc&lang=pl&url=ascaso-36&range=9
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline lament

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: aeropress, hario, chemex
  • Młynek: xeoleo
Odp: Sage Bambino plus i Sage smart grinder jako pierwszy zzestaw do espresso
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwiec 2022, 16:37:31 »
Panowie, ogromnie dziękuję za odpowiedzi. Ostatecznie jednak wygrał Bambino plus w porównaniu do Ascaso basica, na bardziej leniwe dni automatyczne spienianie może się okazać przydatne, plus ogólnie wydaje się mieć bardziej wydajne spienianie. Przy okazji postanowiłem dopłacić trochę do młynka i wziąłem Eureke Mignon Specialita. Postaram się za jakiś czas tu opisać wrażenia z punktu widzenia amatora dla tych co kiedyś tu wpadną z wyszukiwania w google.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi