Autor Wątek: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero  (Przeczytany 13305 razy)

Offline kettenhund

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: jura ena 7 , aeropress, oscarII
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Luty 2020, 18:07:20 »
Ale sypie na boki solidnie...Ja przedłużyłem wylot niche'a  rurką  do instalacji wodnych (ok 3cm).

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Luty 2020, 20:06:46 »
Znajomy poprosił mnie o poradę w zakupie sprzętu. Sprzęt ma być mały i kompaktowy. W związku z tym rozważa ASCASO Dream PID i młynek Eureka Mignon Specialita lub Niche Zero.

Myślę, że obok młynka kolega może chwilę czasu poświęcić na rozważenie innego ekspresu. Rozejrzałbym się za czymś bardziej docelowym z grupą 58mm, np. NS Oscar II a jeśli budżet pozwoli to schodzący Vibiemme Domobar Junior HX kosztujący obecnie niewiele ponad 1000Euro...
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2020, 20:16:35 wysłana przez skansen »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Luty 2020, 20:33:46 »
Przecież ten ekspres ma grupę kawową 60 mm oraz portafilter BARISTA z sitkami precyzyjnymi 58 mm. I jest to jak najbardziej docelowy ekspres. Technologicznie lepszy niź schodzące ekspresy HX. :)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Luty 2020, 20:43:10 »
Co to jest portafilter barista?

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Luty 2020, 20:46:07 »
Technologicznie lepszy niź schodzące ekspresy HX. :)

Szkoda, że ta technologiczna przewaga nie obejmuje zabezpieczenia antykorozyjnego

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Luty 2020, 20:50:51 »
Coś Ci się znowu przyśniło ? Pokaż mi jeden przykład modelu DREAM PID lub modelu DREAM z zestawem doposażeniowym KIT280 w którym pojawia się korozja. Owszem, pojawia się ona w modelach ARC i skutecznie z tym walczymy wymieniając obudowy nawet po gwarancji. Nawiasem mówić podobne zjawisko, jak doskonale wiesz, występuje w ekspresach Rancilio Silvia. Pokaż mi jeden przypadek wymiany obudowy przez dystrybutora RS po gwarancji. Poza tym nie ekscytuj się tak tą korozją w modelu ARC bo niedługo one znikną z oferty i nie będziesz miał o czym pisać. :ups:
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Luty 2020, 20:55:36 »
Co to jest portafilter barista?
Tak się on nazywa od nazwy modelu w ofercie ASCASO. Ekspresy BARISTA od początku były wyposażone w ten portafilter z uchwytem nachylonym pod kątem 10 st. Dzięki temu jak położy się go na blacie, oprze podwójną wylewkę to sitko jest poziomo ułożone i równolegle do blatu. Obecnie jest on wykonywany z głębszą głowicą. Dzięki temu można stosować sitka 18 g a nawet 21 g (obecne już w naszej ofercie - podejrzewamy, że produkowane przez VST dla ASCASO).
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Luty 2020, 21:52:22 »
Coś Ci się znowu przyśniło ? Pokaż mi jeden przykład modelu DREAM PID lub modelu DREAM z zestawem doposażeniowym KIT280 w którym pojawia się korozja.
Nic mi się nie przyśniło. Zwracano Ci już uwagę, że źle znosisz krytykę i takimi złośliwościami dajesz temu kolejny przykład.
O problemach z korozją w modelu Dream pisano m.in. tutaj na forum: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7581.0 .
Autor wątku nie precyzował, że chodzi mu o model z doposażeniem. Czy to doposażenie pomogło w kwestii korozji dopiero się przekonamy...

Nawiasem mówić podobne zjawisko, jak doskonale wiesz, występuje w ekspresach Rancilio Silvia. Pokaż mi jeden przypadek wymiany obudowy przez dystrybutora RS po gwarancji.
A czy ja polecam RS jako docelowy ekspres? Jest to argument z cyklu "a u Was to murzynów biją".

Off-Topic:
Jako, że młodsi mogą nie znać dowcipu, zacytuje za Wikipedią https://pl.wikipedia.org/wiki/A_u_was_Murzyn%C3%B3w_bij%C4%85!

Sformułowanie pochodzi z dowcipu o komputerze chwalącym Związek Radziecki, który nie potrafiąc odpowiedzieć na niewygodne pytanie zagranicznych dziennikarzy "w którym kraju ludzie żyją najbiedniej?" odpowiedział „a u was Murzynów biją!” (w odniesieniu do prześladowań czarnoskórych osób w USA).

Jest jeszcze jeden kawał związany z tym tematem, opowiem następnym razem [emoji38]

I tym optymistycznym akcentem proponuje zakończyć dyskusje - nic nie zaszkodzi zapoznać się z ofertą HXów...

Offline wjp

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Luty 2020, 21:52:41 »
Co do ekspresu to na pewno będzie to termoblok, gdyż do dwóch lub trzech kaw dziennie jest to chyba najlepsza opcja. Co do młynka to wiem, że dla nas, wytrawnych kawoszy, poświęcenie 30 sekund na ważenie kawy to nic. Natomiast  dla osoby początkującej, chcącej szybko zrobić kawę ta dodatkowa czynność może mocno zniechęcać.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Luty 2020, 22:04:20 »
Nic mi się nie przyśniło. Zwracano Ci już uwagę, że źle znosisz krytykę i takimi złośliwościami dajesz temu kolejny przykład.
O problemach z korozją w modelu Dream pisano m.in. tutaj na forum: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7581.0 .
Autor wątku nie precyzował, że chodzi mu o model z doposażeniem. Czy to doposażenie pomogło w kwestii korozji dopiero się przekonamy...

No i vice versa... Jak widać Ty też...Odnoszę wrażenie, że non stop szukasz tylko jakiś wyimaginowanych wad ekspresów ASCASO. Po to tylko aby mi przypiec. Nie tylko zresztą na tym Forum. Nie masz nic lepszego do roboty ? Uspokoję Cię - nie będę się odwzajemniał. Nie mam ani ochoty ani czasu. Poza tym chyba jestem z innej epoki. Wychowywano nas chyba inaczej.

A autor tego wątku nie napisał jakoś z którego roku jest ten ekspres. Sądząc po modelu młynka (i-3) to pewnie jeszcze przed 2007 roku. I działa ! No i mowa tam jest o kratce która nie jest ze stali nierdzewnej. Nie ma tu ani słowa o korozji ekspresu.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Luty 2020, 22:12:32 »
Czy te wady są wyimaginowane - nie sądzę, opisali je wiarygodni użytkownicy. Do niektórych postów dołączyli nawet zdjęcia.
Pozostałe personalne przytyki pomijam, bo nie ma sensu nawet ich komentować.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Luty 2020, 22:17:10 »
Zwracam Ci uwagę na to, że w tym wątku piszemy o ekspresie DREAM PID. Nie o ekspresach sprzed 2007 roku. Ani też o ekspresach sprzed 2017 roku kiedy weszły do oferty modele DREAM Electronic, DREAM PID, UNO PID oraz DUO PID. Jeśli nie masz nic do powiedzenia na temat ekspresów produkowanych po 2017 roku to nie zabieraj głosu. Jeśli zabierasz tak jak to czynisz to jest to pisanie nieprawdy i wprowadzanie ludzi w błąd. Pisanie kłamstw już Ci kiedyś udowadniałem...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Luty 2020, 22:22:52 »
Co do ekspresu to na pewno będzie to termoblok, gdyż do dwóch lub trzech kaw dziennie jest to chyba najlepsza opcja. Co do młynka to wiem, że dla nas, wytrawnych kawoszy, poświęcenie 30 sekund na ważenie kawy to nic. Natomiast  dla osoby początkującej, chcącej szybko zrobić kawę ta dodatkowa czynność może mocno zniechęcać.

@wjp a wiesz może ile znajomy chce poświęcić czasu na naukę i codzienne przygotowywanie espresso? Bo jeśli 30 sekund na ważenie kawy to za długo to jak on dojdzie do ładu z dystrybucją, dozami, czy doregulowaniem młynka w kolejnych dniach?
No i jakie ma preferencje smakowe? Jeśli włoskie mieszanki to będzie łatwiej, ale z ziarnami z forumowych palarni tak łatwo nie będzie na początku i będzie tylko sfrustrowany po takim „espresso na szybko”.


skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Luty 2020, 23:09:36 »
Zwracam Ci uwagę na to, że w tym wątku piszemy o ekspresie DREAM PID. Nie o ekspresach sprzed 2007 roku. Ani też o ekspresach sprzed 2017 roku kiedy weszły do oferty modele DREAM Electronic, DREAM PID, UNO PID oraz DUO PID. Jeśli nie masz nic do powiedzenia na temat ekspresów produkowanych po 2017 roku to nie zabieraj głosu.
A skąd wiadomo, że problem został rozwiązany? Dowiemy się za kilka lat - pożyjemy, zobaczymy.

Jeśli zabierasz tak jak to czynisz to jest to pisanie nieprawdy i wprowadzanie ludzi w błąd. Pisanie kłamstw już Ci kiedyś udowadniałem...
Przypomnij mi, kiedy udowodniłeś mi pisanie kłamstw. Ja sobie takiej sytuacji nie przypominam.

Moim zdaniem są ekspresy lepsze/fajniejsze niż Ascaso. Zamiast najnowszego Dream PID wolałbym np. NS Oscar II, choć nie jestem fanem HXów. Mam prawdo do takiej opinii.

A w temacie rzekomej przewagi technologicznej jak ktoś ma ochotę to warto przeczytać stary temat:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4356.msg106249#msg106249

Offline wjp

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: Eureka Mignon Specialita czy Niche Zero
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Luty 2020, 08:56:25 »
"@untoldex  a wiesz może ile znajomy chce poświęcić czasu na naukę i codzienne przygotowywanie espresso?"


No właśnie to ja mam mu zapewnić szkolenie :). Czyli mam mu poustawiać sprzęt aby efekt był zadowalający i tyle. Reszta będzie po jego stronie. Myślę, że ogarnie temat dosyć szybko.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi