Autor Wątek: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?  (Przeczytany 36267 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #165 dnia: 26 Luty 2023, 12:14:34 »
Przeoczyłem tę Twoją cześć komentarza:
Nie trzeba trzymać w hopperze 500g kawy, by ją dobrze zmielić. Jeśli zawsze postępujesz tak samo, to raczej uzyskujesz podobne efekty.
Kluczowa kwestia to, czy najlepsza? Czy zmielone cząsteczki, w której metodzie są bardziej jednorodne, bo śmiem twierdzić, że  przy Twojej "garści ziaren" ekstrakcja jest szybsza, ale jak napisałeś, u Ciebie jest taka sama przy następujących po sobie espresso.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2023, 12:30:47 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10587
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #166 dnia: 26 Luty 2023, 12:38:51 »
Garść to np. 4x20g. To wystarczy, by zrobić parę kaw, dosypując za każdym shotem kolejną garść. Myślałem, że już na zawsze minęły czasy wietrzejącej w hopperach kawy...
Myślałem też, że mojego ekstremizmu nie sposób pokonać ;). Na pewno duża ilość kawy w hopperze czyni kolejne porcje odmierzane timerem bardziej jednorodnymi. Ale gdy mam do sprawdzenia tuzin kaw, to muszę podejść inaczej.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2023, 12:52:53 wysłana przez Antonio »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #167 dnia: 26 Luty 2023, 13:07:53 »
Myślałem, że już na zawsze minęły czasy wietrzejącej w hopperach kawy...
Chyba kawosz, który pije jedno espresso dziennie nie kupi młyna OD z hoperem na 1kg ziarna i tyleż zasypanym? Wypadało by w takim przypadku kupić SD i przyjąć z dorobkiem inwentarza ich mankamenty, chyba że kupimy młyn ze wstępnym mieleniem lub ślimakowym podajnikiem.
Myślałem też, że mojego ekstremizmu nie sposób pokonać
No to się doczekałeś  [emoji38]
Na pewno duża ilość kawy w hopperze czyni kolejne porcje odmierzane timerem bardziej jednorodnymi. Ale gdy mam do sprawdzenia tuzin kaw, to muszę podejść inaczej.
I tu wracamy do clou problemu: należałoby zmienić młynek do Twoich potrzeb, na SD j.w.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2023, 13:11:40 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #168 dnia: 26 Luty 2023, 13:12:25 »
Wypadało by w takim przypadku kupić SD i przyjąć z dorobkiem inwentarza ich mankameny.

Opiszesz ich mankamenty według Twojej opinii? :) Pytam z czystej ciekawości.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #169 dnia: 26 Luty 2023, 13:26:46 »
Wypadało by w takim przypadku kupić SD i przyjąć z dorobkiem inwentarza ich mankameny.

Opiszesz ich mankamenty według Twojej opinii? :) Pytam z czystej ciekawości.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10587
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #170 dnia: 26 Luty 2023, 13:27:38 »
Młynek on demand został wymyślony dla wygody baristy i ja z tego czerpię garściami. Mało mnie obchodzi to, co wg Ciebie wypada -- po prostu cieszę się z mojego espresso :). Młynów SD nie lubię, bo nie lubię popcorningu ani nadzwyczajnej z nimi pracy.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2023, 13:35:36 wysłana przez Antonio »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #171 dnia: 26 Luty 2023, 13:43:54 »
Młynek on demand został wymyślony dla wygody baristy i ja z tego czerpię garściami.
Zgadzam się, ale używasz go jako SD, no prawie, bo sypiesz więcej niż jedną dozę.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10587
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #172 dnia: 26 Luty 2023, 13:52:13 »
No i? Czy trudno sobie wyobrazić w hopperze przysłowiową "garść" ziaren? Nigdy nie zdarzyło Ci się zauważyć zjawiska popcorningu?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #173 dnia: 26 Luty 2023, 14:08:48 »
Nigdy nie zdarzyło Ci się zauważyć zjawiska popcorningu
Andy, przecież nie pisałem o "zwykłych" SD, o ktore pytał @Matius22
No i? Czy trudno sobie wyobrazić w hopperze przysłowiową "garść" ziaren?
Mogę, tylko wracamy do początku naszej rozmowy, jaką metodą cząsteczki będą "ładniejsze".
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10587
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #174 dnia: 26 Luty 2023, 14:14:32 »
Nie, nie... Nie wracajmy do początku :). Spotkajmy się kiedyś z tymi młynkami i kawami.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #175 dnia: 26 Luty 2023, 14:20:31 »
Nie, nie... Nie wracajmy do początku :). Spotkajmy się kiedyś z tymi młynkami i kawami.
Najlepiej by było, ale jak wygląda ekstrakcja i smakuje espresso przy zasypanym hopperze i z tylką garścią, to możesz już teraz.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2023, 14:48:14 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #176 dnia: 26 Luty 2023, 14:44:32 »
Możesz zrobić coś podobnego
c284a521e3d928c1.jpg
kiedyś coś takiego popełniłem, fajnie się sprawdzało, szklany hopper mieścił około 200gr.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #177 dnia: 26 Luty 2023, 14:56:42 »
👍
O to @Antonio z Tobą walczyłem i ziarna kruszyłem :D
》tertium non datur《

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #178 dnia: 26 Luty 2023, 15:06:02 »
Młynów SD nie lubię, bo nie lubię popcorningu ani nadzwyczajnej z nimi pracy.

Naprawdę jest aż tak tragicznie? Odkrecasz, przesypujesz „w coś” pryskasz i wrzucasz do młynka. Na wyjściu już nie musisz ważyć.

Tak u mnie wyglada podczas mielenia:
https://youtube.com/shorts/18msH7VZY6E?feature=share


Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #179 dnia: 26 Luty 2023, 15:16:33 »
Młynów SD nie lubię, bo nie lubię popcorningu ani nadzwyczajnej z nimi pracy.

Naprawdę jest aż tak tragicznie? Odkrecasz, przesypujesz „w coś” pryskasz i wrzucasz do młynka. Na wyjściu już nie musisz ważyć.

Tak u mnie wyglada podczas mielenia:
https://youtube.com/shorts/18msH7VZY6E?feature=share



Tragicznie nie jest, ale przypatrz się końcowej fazie.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi