Autor Wątek: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?  (Przeczytany 35416 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #75 dnia: 22 Czerwiec 2022, 23:15:30 »
Dlatego do domowych zastosowań, moim zdaniem lepsze są małe młynki typu E6P.
To nie mogłeś mi wybić z głowy 37s, w ten sposób: bierz Ceado z żarnami 64, a za resztę kup ode mnie kilkadziesiąt kilogramów kawy :D
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #76 dnia: 22 Czerwiec 2022, 23:21:37 »
Może to autosugestia, ale w stosunku do tańszych młynków wyczuwam lekką różnicę na plus w smaku espresso :) Nie jest ona jednak proporcjonalna do ceny.
Finalnie uznałem, że za espresso lepsze o kilkanaście procent warto dopłacić do kilkukrotnie droższego młynka :)
Nie bez znaczenia były też dla mnie takie aspekty jak np. łatwy dostęp do czyszczenia żaren. Do tego też młynek ten mi się po prostu podoba.
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2022, 23:24:00 wysłana przez skansen »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Czerwiec 2022, 23:33:41 »
Ten dostęp do czyszczenia żaren jest przereklamowany. W przypadku E6P jest to prostsze -- ale w poprzedniej, starszej wersji. Te najnowsze z dotykowymi panelami są moim zdaniem schrzanione.

@GostRado czyż nie sugerowałem Ci, że te małe młynki są ok? ;)

Ale spoko, E37S jest bardzo fajnym młynkiem.
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2022, 23:36:31 wysłana przez Antonio »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #78 dnia: 23 Czerwiec 2022, 05:14:15 »
Dlatego do domowych zastosowań, moim zdaniem lepsze są małe młynki typu E6P.

Ba tylko że jak wrzuciłem w "goglarkę" E6P to wyskoczyło mi coś co wydaje się nie za małe a na pewno nie za tanie.
Mam wrażenie że zapomina się tutaj gdzie jak i za ile żyjemy.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #79 dnia: 23 Czerwiec 2022, 05:54:32 »
To weź I wrzuć np: Mazzer, Fiorenzato lub Eureka... Niezłe i raczej tańsze młynki są z Chin.
Tak czy owak, chyba młynki do kawy nie są tak drogie jak karabiny? ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2022, 05:57:53 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #80 dnia: 23 Czerwiec 2022, 07:01:47 »
Ale co to ma do rzeczy? Kiedyś w ogóle było inaczej. Produkowano małe i zgrabne auta (Fiat 500, Renault 4), podobnie jak małe i zgrabne ekspresy do domów (np. Faemina, Peppina, Caravel itp.) Komu to przeszkadzało? ;). Dzisiaj trochę jakby na przekór czasom, wracamy do tamtych czasów. Vide: tiny house. Też nie mam jak i gdzie postawić ani ekspresu ani młynka. Muszę się zadowolić "modlitewnym" Comandante i trzema blaszkami z papierkami.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Czerwiec 2022, 07:17:50 »
Ale co to ma do rzeczy?

Masz rację - usunąłem poprzednie wpisy.
Niech zostanie jak jest.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Czerwiec 2022, 08:23:36 »
GostRado czyż nie sugerowałem Ci, że te małe młynki są ok?
Nic to nie dało, bo w głowie miałem tylko wielkie żarna i że się je łatwo czyści.
》tertium non datur《

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 477
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #83 dnia: 23 Czerwiec 2022, 09:30:34 »
Moim zdaniem różnica jest, tylko trzeba przepuścić przez gardło ileś tam tysięcy litrów espresso, plus krytyczne myślenie, plus otwarta głowa, generalnie otwarty aparat poznawczy. Później te 10-20% różnicy robi dla ciebie naprawdę dużą różnicę. Ja np zawsze czułe  różnicę przechodząc na większe żarna, taką samą różnicę czułem przechodząc z żaren srebrne->złote->czerwone. Inna kwestia, że koś może woleć smak kawy ze stalowych np, czy złotych.

Offline Eustachiusz

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #84 dnia: 23 Czerwiec 2022, 11:20:24 »
Dlatego do domowych zastosowań, moim zdaniem lepsze są małe młynki typu E6P.
Ale E37S jest śliczny. Gdyby można było kupić coś i możliwościach E6P, ale wyglądzie E37S, to pewnie już zamieściłbym post w dziale "Pchli Targ".

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #85 dnia: 23 Czerwiec 2022, 11:25:05 »
Nie ma znaczenia ile tysięcy litrów espresso wypijesz, nowe kubki smakowe Ci się nie stworzą magicznie. ;) Jeśli czujesz różnicę na takim poziomie młynków to dobra Twoja, jesteś w tym ułamku procenta, o którym pisałem wcześniej.

Dla znakomitej większości fanów kawy jest jednak tak jak napisałem wcześniej, plus w pełni zgadzam się z tym, co dodał Andrzej. Konia z rzędem temu, który w ślepym teście i identycznych warunkach testowych rozróżni espresso z nadal super popularnego młynka gastro w lokalach - Compak K6 od naszego - Ceado e37s czy innego wysokiej klasy młynka. Ja nie potrafię i to nie przez brak chęci czy prób. Używany Compak K6 jest szeroko dostępny w przedziale 500 - 900 zł na portalach.

Nie jest ładny, super wygodny, nie ma w zasadzie żadnej dodatkowej elektroniki czy wbudowanej wagi, nie jest SD ale.... pod espresso zmieli doskonałe. Tak jak napisał Adnrzej - inne aspekty dla ludzi odgrywają ważną rolę. Wygląd, wygoda, rozmiar, dodatkowe funkcje często są dla nich prawie tak samo istotne jak jakość przemiału. Ta ostatnia jednak raczej się nie wyróżnia na tle "brzydkich i wielkich" młynków gastro na tyle(jeśli w ogóle), aby znakomita większość fanów kawy wyczuła jakąkolwiek różnicę w kubku.

Offline kyeelt

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP MN Poprzednio: La Pavonii Europiccola
  • Młynek: Ceado E37J Poprzednio: Barazza Sette 270
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #86 dnia: 23 Czerwiec 2022, 11:48:34 »
Gdyby można było kupić coś i możliwościach E6P, ale wyglądzie E37S
e 37j?

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 477
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #87 dnia: 23 Czerwiec 2022, 12:07:27 »
Nie ma znaczenia ile tysięcy litrów espresso wypijesz, nowe kubki smakowe Ci się nie stworzą magicznie.
Ma znaczenie, homo sapiens uczy się przez doświadczenie, porównanie, chociaż są jednostki, które się nie uczą, idą za stadem :) do tego dochodzi reklama, snobizm. Skala doświadczeń ma znaczenie. Czy są to różnice duże? To jest trudno stopniowalne. Nie wiem, czy da się w jakiś procentach to określić. Ten ułamek procenta nie wynika z tego, że tak mało ludzi ma wrażliwe kubki smakowe, tylko, że małej ilości się chce. Chce porównywać, zmieniać sprzęty, to kosztuje czas, pieniądze.
Dostają info, że za 1/3 ceny maja to samo i są happy :)
Później są kwiatki, że ktoś łączy zajeb., młynek z dźwignią np. albo zajeb.. LMLM z Niche :)

Eureka Olympus to taki sobie  młynek, z założonym clump crusherem wręcz słaby.

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #88 dnia: 23 Czerwiec 2022, 12:22:40 »
Opisałbyś szerzej swoją metodę porównawczą np. dla żaren stalowych i "złotych"?

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #89 dnia: 23 Czerwiec 2022, 13:29:45 »
Nie ma znaczenia ile tysięcy litrów espresso wypijesz, nowe kubki smakowe Ci się nie stworzą magicznie.
Ma znaczenie, homo sapiens uczy się przez doświadczenie, porównanie, chociaż są jednostki, które się nie uczą, idą za stadem :) do tego dochodzi reklama, snobizm. Skala doświadczeń ma znaczenie. Czy są to różnice duże? To jest trudno stopniowalne. Nie wiem, czy da się w jakiś procentach to określić. Ten ułamek procenta nie wynika z tego, że tak mało ludzi ma wrażliwe kubki smakowe, tylko, że małej ilości się chce. Chce porównywać, zmieniać sprzęty, to kosztuje czas, pieniądze.
Dostają info, że za 1/3 ceny maja to samo i są happy :)
Później są kwiatki, że ktoś łączy zajeb., młynek z dźwignią np. albo zajeb.. LMLM z Niche :)

Eureka Olympus to taki sobie  młynek, z założonym clump crusherem wręcz słaby.

Ty jak zwykle odpływasz w fantazje (kubki smakowe), aby tylko nie napisać, że nie miałeś racji, czyli jak zwykle. Nic to, większość w tym i ja już przywykła do tego.

Eureka Olympus jest świetnym młynkiem, nawet w podstawowej wersji, mając na uwadze jego zastosowanie - gastronomiczne, a nie domowe. Robiąc modyfikacje (łatwe), czyli wyciągając clump crushera oraz wrzucając żarna od Mythosa można z niego zrobić naprawdę super-gastro sprzęt.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi