Autor Wątek: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?  (Przeczytany 35800 razy)

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 575
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #60 dnia: 08 Grudzień 2021, 07:23:17 »
Bez wątpienia im lepszy przemiał, tym więcej smaczków w filiżance.
Oby był 😉

skansen

  • Gość
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Grudzień 2021, 22:52:08 »
Jak już wspominałem w innym poście, osobiście widzę jako alternatywę dla e37s, młynek
Mazzer Major. Miałem z nim do czynienia cały dzień, jakość przemiału high-end, wykonanie Top. Mazzer przeprojektował w nowych modelach od Jolly V Pro w górę gometrię żaren.
Nie sprawdzałem retencji, osobiście nie jest to dla mnie wyznacznikiem
Fajny ten nowy Major, a funkcja IoT jest już niejako wisienką na torcie ;) Wydaje mi się jednak trochę za duży, za ciężki do mojej kuchni... Ale skoro go rekomendujesz to nie mogę go za szybko skreślać  :kawa: I tu pytanie o retencję - nie dążę do zerowej, ale nie chciałbym też kilku-kilkunastu gramów... Jak wygląda porównanie Major vs E37S? Nie potrzebuje laboratoryjnych danych, wystarczą orientacyjne :)   

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1111
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #62 dnia: 21 Grudzień 2021, 00:27:05 »
 
Jak już wspominałem w innym poście, osobiście widzę jako alternatywę dla e37s, młynek
Mazzer Major. Miałem z nim do czynienia cały dzień, jakość przemiału high-end, wykonanie Top. Mazzer przeprojektował w nowych modelach od Jolly V Pro w górę gometrię żaren.
Nie sprawdzałem retencji, osobiście nie jest to dla mnie wyznacznikiem
Fajny ten nowy Major, a funkcja IoT jest już niejako wisienką na torcie ;) Wydaje mi się jednak trochę za duży, za ciężki do mojej kuchni... Ale skoro go rekomendujesz to nie mogę go za szybko skreślać  :kawa: I tu pytanie o retencję - nie dążę do zerowej, ale nie chciałbym też kilku-kilkunastu gramów... Jak wygląda porównanie Major vs E37S? Nie potrzebuje laboratoryjnych danych, wystarczą orientacyjne :)   
Retencji nie mierzyłem, gdzieś wyczytałem  że ok 2 g. Może przy kolejnej wizycie. Ale to zapewne nie wcześniej jak marzec-kwiecień.
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2021, 00:29:33 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #63 dnia: 11 Styczeń 2022, 20:03:29 »
Retencji nie mierzyłem, gdzieś wyczytałem  że ok 2 g.
Przed chwilą mieliłem do pojemnika dla żony do pracy pod rząd 11 razy do kubeczka przy moim ustawieniu do sitka VST20 na poranną kawkę i jestem niezmiennie pod wrażeniem, że waga była albo 19,1g, albo 19,2g.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #64 dnia: 11 Styczeń 2022, 21:17:52 »
No tak :). Ale poza tym, fajnie ten młyn pracuje. Wprawdzie nie używam timerów i jadę z kawą na oko -- podoba mi się, zadowala mnie swoboda pracy i szybkość :).

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1111
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Styczeń 2022, 21:18:02 »
Retencji nie mierzyłem, gdzieś wyczytałem  że ok 2 g.
Przed chwilą mieliłem do pojemnika dla żony do pracy pod rząd 11 razy do kubeczka przy moim ustawieniu do sitka VST20 na poranną kawkę i jestem niezmiennie pod wrażeniem, że waga była albo 19,1g, albo 19,2g.

Bardzo dobra wiadomość  :ok: potwierdza tylko, że jest to
jeden z  „top młynków” bezapelacyjnie  :brawa:
kawka
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #66 dnia: 12 Styczeń 2022, 10:37:44 »
dla żony do pracy pod rząd 11 razy
11 kaw w robocie dziennie? To albo długa zmiana albo niezłe zapotrzebowanie na kofeinę :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #67 dnia: 12 Styczeń 2022, 18:02:18 »
11 kaw w robocie dziennie? To albo długa zmiana albo niezłe zapotrzebowanie na kofeinę
Nieee, na tydzień: 11 x 19g to ponad 200g. Żona pije z ok.15g plus koleżanki się częstują.  Nie ma mowy, żebym jej codziennie po trochu mielił. Przy zalewajce i tak za wiele nie straci na nieświeżej mielonce.
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #68 dnia: 08 Marzec 2022, 17:28:39 »
Dzisiaj takie to spostrzeżenia z mielenia na 37s (moje ustawy dla aktualnej kawki 1,550 na skali, gdzie 0 to żarna się obracają, ale słychać lekkie ocieranie, czas  mielenia 4,7s do sitka VST20)  dla żony do roboty ~ 210g:

A: Hopper wypełniony do około połowy ~300g:
¹  19,4g
²  19,3g
³  19,4g
⁴  19,4g
⁵  19,3g
⁶  19,3g

B: Dosypałem 250g ziarna do hoppera, więc prawie pełny, około 550g:
⁷  19,7g
⁸  19,7g
⁹  19,6g
¹⁰ 19,7g
¹¹ 19,6g

« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2022, 18:07:04 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Kwiecień 2022, 08:40:34 »
Skoro w niniejszym temacie były już Mazzery, to dołożę coś ekstra. Gdzieś już pisałem, że Ceado pracuje nad młynkiem bez retencji ale z hopperem do normalnej pracy w barze. Jest to rozwinięcie konceptu E37Z czyli tych odlotowych młynków na drewnianych rusztowaniach. W Bostonie zaprezentowano te młynki:

https://instagram.com/stories/ceadovenezia/2816253833786390312?utm_source=ig_story_item_share&igshid=MDJmNzVkMjY=



E37Z-Barista -- działa to tak, że młynek najpierw kręci żarnami we właściwym, tnącym kierunku a potem odwrotnie, wymiata resztę zmielonej kawy. W efekcie mamy czyste wyjście i zawsze świeżo zmielone ziarna trafią do sitka.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2022, 09:12:46 wysłana przez Antonio »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1111
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Kwiecień 2022, 19:58:27 »
Ciekawa koncepcja Ceado  :brawa:
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #71 dnia: 22 Czerwiec 2022, 22:14:37 »
Dołączyłem do Grona Użytkowników eSki  8) Na dłuższą recenzje przyjdzie czas. Już teraz mogę powiedzieć, że pierwsze wrażenia są na plus. Ale jeśli ktoś ma ograniczony budżet to wystarczy mu młynek za 1/3 ceny niniejszego :)
Ceado E37S.jpg
Czekam jeszcze na dostawę małego hoppera...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #72 dnia: 22 Czerwiec 2022, 22:29:09 »
Ale jeśli ktoś ma ograniczony budżet to wystarczy mu młynek za 1/3 ceny niniejszego
Że jakość przemiału nie idzie wraz z wyższą ceną młynka?
》tertium non datur《

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #73 dnia: 22 Czerwiec 2022, 22:58:54 »
Prawdę napisał Skansen. Do pewnego momentu idzie w parze, ale jak wejdziesz na poziom "gastro" to różnica się zaciera. Na prostym przykładzie, robiliśmy ślepe testy w biurze na 38 osobach, jak nabyłem e37S to jeszcze miałem Eureka Olympus (swoją drogą świetny młyn), prawie nikt nie potrafił rozróżnić espresso, w głosowaniu był praktycznie remis (20 do 18). Oczywiście to mała próbka i trudno jednoznacznie wyrokować na jej podstawie, ale daje pewien pogląd. Swoją drogą jak testowałem nową Eurekę - ORO SD to też miałem trudność w rozróżnieniu vs moje Ceado.

Różnice powyżej pewnego poziomu to już są niuanse w niuansach i choć jestem pewien, że są jednostki, które wskazałaby różnicę w takim porównaniu, to stanowią oni jakiś ułamek procenta wszystkich fanów kawy, więc jak najbardziej - stwierdzenie jest prawdziwe.
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2022, 23:03:17 wysłana przez MSL »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Czerwiec 2022, 23:08:15 »
Zgoda. W tym pułapie gastro, jak to fajnie określiłeś, gra idzie już chyba tylko o ergonomię, szybkość, wygodę, może prestiż. Dlatego do domowych zastosowań, moim zdaniem lepsze są małe młynki typu E6P. Chyba, że ktoś ma za dużo pieniędzy ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi