Autor Wątek: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?  (Przeczytany 36040 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Czerwiec 2021, 06:31:13 »
wcześniej działałem na ECM 64 mm i o dzwio jakaś spora różnica wychodzi ... prawie jak w cenie
Też miałem na niego ochotę, żeby ładnie się komponował z classiką, ale nasz wspólny znajomy odradził (obudowa👎) i mam za  to blacka🙂
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Październik 2021, 10:44:58 »
Od pewnego czasu "chodzi za mną" ten młynek... Napiszcie proszę, jak po "dotarciu" spisuje się Wam timer? Czy dużo kawy z dna poprzedniego trzeba wymielić rano?

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Październik 2021, 11:14:41 »
Ja mam zrobione tak, że na przycisku podwójnej mam normalny przemiał - przy sitku ok 15g robię ok 5,2-5,8 sec zależnie od kawy (nie wspominam oczywiscie o regulacji grubości) natomiast na przycisku single mam 1 sekundę i poprostu 1 sekundę robię zrzut,
Młynek ma jakąśtam retencję ale nie jakąś wielką
Generalnie w mojej subiektywnej ocenie (nie mierzyłem tego) w żarnach jest ok jedno sito 10-16g (mówię o zrzucie od poziomu zero kawy do momentu w którym żarna świszczą bez oporu) także przemielonej pewnie zalega własnie ok 2-3g
Taki oto mam wywód hehe

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10573
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Październik 2021, 11:47:30 »
Tak, więcej jest ziarenek (trudno je wydobyć) w okolicy żaren niż zmielonej kawy na wyjściu.

skansen

  • Gość
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Październik 2021, 15:57:04 »
Dziękuję  :kawa:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Listopad 2021, 09:23:06 »
"Trzeba oddać hołd Ceado e37S w kwestii znikomej retencji: czas mielenia na tym ustawieniu żaren 5,5s, pierwsze i drugie mielenie 20,1g, a dzisiaj trzecie 20,0g"

Teraz to dopiero jestem w szoku! Jak "dogadałem" się z obecną kawką na Ceado, to zrobiłem w sumie dziewięć przemiałów w ustwionym czasie 5,5s. Oto uzyskana waga w poszczególnych mieleniach:
1》20,1g
2》20,1g
3》20,0g
4》20,1g
5》20,0g
6》20,0g
7》20,0g
8》20,0g
9》20,0g
 :wow2:


Dzisiaj mieliłem Honduras do espresso, czas 3,8s dla kontrahenta i matuli x15 i raz była waga 14,4g, dwa razy 14,6g a pozostałe - NIEDOWIARY - 14,5g!!!
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10573
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Listopad 2021, 09:37:44 »
No tak, ale czy to jest takie istotne? W ogóle nie korzystam z timera, młynek jest w trybie "manuał dose". Tak najwygodniej, najszybciej mi się pracuje.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #52 dnia: 08 Listopad 2021, 09:55:13 »
No tak, ale czy to jest takie istotne? W ogóle nie korzystam z timera, młynek jest w trybie "manuał dose". Tak najwygodniej, najszybciej mi się pracuje.

W tym przypadku się przydał, bo jak temu klientowi namieliłem do jednego pojemnika, to sypali sobie łyżeczką objętościowo więcej do zalewajki (była mocniejsza, bardziej intensywna) niż kupioną już zmieloną w sklepie.

Dla mnie istotne, ile czasu miele, mniej więcej, do sitek VST, a ile do Elektry i po zważeniu, nie marnuje kawki.
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #53 dnia: 07 Grudzień 2021, 12:01:14 »
Jakie widzicie alternatywy dla Ceado E37S?
Nowy Mazzer Major Electronic z żarnami tej samej wielkości?
Któryś z Etzinger w podobnej cenie?
Mythos?
Czy ktoś porównywał, nawet nie jednocześnie Ceado E37S z którymś z wymienionych?

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Grudzień 2021, 12:31:22 »
Jeśli SD to może taki https://www.hedone.com/honne-home/

skansen

  • Gość
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Grudzień 2021, 12:34:39 »
Jeśli SD
Nie, nie, żadne SD:) Tylko On Demand :) Ceado E37S jest niejako wbrew literce S młynkiem On Demand. Gdyby był SD to bym się nim nie interesował  8)

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Grudzień 2021, 12:54:58 »
Faktycznie ta eSSSka mnie zmyliła ;)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1122
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Grudzień 2021, 18:25:53 »
Jakie widzicie alternatywy dla Ceado E37S?
Nowy Mazzer Major Electronic z żarnami tej samej wielkości?
Któryś z Etzinger w podobnej cenie?
Mythos?
Czy ktoś porównywał, nawet nie jednocześnie Ceado E37S z którymś z wymienionych?

Jak już wspominałem w innym poście, osobiście widzę jako alternatywę dla e37s, młynek
Mazzer Major. Miałem z nim do czynienia cały dzień, jakość przemiału high-end, wykonanie Top. Mazzer przeprojektował w nowych modelach od Jolly V Pro w górę gometrię żaren.
Nie sprawdzałem retencji, osobiście nie jest to dla mnie wyznacznikiem. Bardzo wygodnie się z nim pracuje, programuje czas itp.
Nie śpię przez niego od kilku dni :lol2:
Jeśli ktoś planuje zakup młynka klasy e37s, warto wybrać się do dystrybutora i przyjrzeć się Majorowi. Teoretycznie kupujemy młynek na „lata”, warto się pofatygować.
Można do Majora dokupić do niego mały hopper, wtedy ma ok 55 cm wysokości.
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2021, 18:37:54 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 575
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #58 dnia: 07 Grudzień 2021, 19:51:19 »
Jak już wspominałem w innym poście, osobiście widzę jako alternatywę dla e37s, młynek
Mazzer Major. Miałem z nim do czynienia cały dzień, jakość przemiału high-end, wykonanie Top. Mazzer przeprojektował w nowych modelach od Jolly V Pro w górę gometrię żaren.
Nie sprawdzałem retencji, osobiście nie jest to dla mnie wyznacznikiem. Bardzo wygodnie się z nim pracuje, programuje czas itp.
Nie śpię przez niego od kilku dni :lol2:
Jeśli ktoś planuje zakup młynka klasy e37s, warto wybrać się do dystrybutora i przyjrzeć się Majorowi. Teoretycznie kupujemy młynek na „lata”, warto się pofatygować.
Można do Majora dokupić do niego mały hopper, wtedy ma ok 55 cm wysokości.
Ale żeś się napalił na ten młynek jak Reksio na szynkę 😁 jak już go kupisz to wpadnę ze swoim porównamy czy z mazzera będzie kawa dwa razy lepsza.😉

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1122
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #59 dnia: 07 Grudzień 2021, 21:37:30 »
Jak już wspominałem w innym poście, osobiście widzę jako alternatywę dla e37s, młynek
Mazzer Major. Miałem z nim do czynienia cały dzień, jakość przemiału high-end, wykonanie Top. Mazzer przeprojektował w nowych modelach od Jolly V Pro w górę gometrię żaren.
Nie sprawdzałem retencji, osobiście nie jest to dla mnie wyznacznikiem. Bardzo wygodnie się z nim pracuje, programuje czas itp.
Nie śpię przez niego od kilku dni :lol2:
Jeśli ktoś planuje zakup młynka klasy e37s, warto wybrać się do dystrybutora i przyjrzeć się Majorowi. Teoretycznie kupujemy młynek na „lata”, warto się pofatygować.
Można do Majora dokupić do niego mały hopper, wtedy ma ok 55 cm wysokości.
Ale żeś się napalił na ten młynek jak Reksio na szynkę 😁 jak już go kupisz to wpadnę ze swoim porównamy czy z mazzera będzie kawa dwa razy lepsza.😉


Co zrobić, zawsze wolałem Mercedesa niż VW  :lol2: 
Ja już dziś miał bym E37S czy Majora,  tylko trąciło by to szybkim rozwodem.
Narazie trzeba oswajać smoka, trochę to potrwa  :ups:
Bez wątpienia im lepszy przemiał, tym więcej smaczków w filiżance.
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2021, 22:11:10 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi