Autor Wątek: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?  (Przeczytany 35809 razy)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #120 dnia: 11 Listopad 2022, 20:57:43 »
E37SD OPALGLIDE za 7,1k  :wow2:
Ależ kusi...

Offline Eustachiusz

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #121 dnia: 11 Listopad 2022, 22:10:43 »
Najgorsze jest to, że wszystko wygląda prawidłowo po sprawdzeniu daty rejestracji domeny, wpisów do krs, opinii na google itd. I stany magazynowe są raczej realne - w sklepach krzakach najczęściej mają niedorzecznie duży wybór.
Kusi, bardzo kusi.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #122 dnia: 11 Listopad 2022, 22:17:33 »
E37SD OPALGLIDE za 7,1k  :wow2:
Ależ kusi...

Same żarna w tym młynku tak samo jak w E5SD to niestety nic specjalnego, przetestowałem, różnica względem standardowych minimalna jest jakakolwiek. Cena młynka ok, choć przy takim pułapie są też inne opcje.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #123 dnia: 11 Listopad 2022, 22:38:48 »
Podobno te z tytanową powłoką to była porażka, niesamowita ilość ludzi się skarżyła.
A te nie wiem czy są cudem, ale podobno działają przynajmniej ;) I dają tyle ile można spodziewać się po tak dużych płaskich plus reszta fajnych rzeczy Ceado. Chociaż nadal wydaje mi się że trochę za drogi jest ten młynek na to co ma do zaoferowania.
Ale z drugiej strony ciągle nie mam pomysłu na lepszą alternatywę do espresso z okazjonalnym przelewem.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #124 dnia: 11 Listopad 2022, 22:42:46 »
Mam wszystkie 3(64 mm oraz 2 dla 83 mm) w sumie - stalowe, tytanowe i SSP(MP) do espresso w ślepych testach prawie nikt nie był wstanie wykazać różnicy. Podobnie jak 35 osób testujących mniejsze vs większe żarna płaskie - rozkład głosów pomiędzy 64 vs 83 mm(tylko młynki Ceado) był prawie po równo. Oczywiście to tylko moje testy w firmie, które statystycznie są bez znaczenia, ale polecam zawsze każdemu sprawdzić.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #125 dnia: 11 Listopad 2022, 22:49:45 »
Nie chodzi mi o to że większe żarna dadzą mi lepsza kawę, bo i tak tego nie poczuję, więc jak najbardziej Ci wierzę. Sama budowa i obsługa 37sd do mnie przemawia oraz nie za bardzo widzę alternatywę dla siebie.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #126 dnia: 11 Listopad 2022, 23:38:55 »
E37S to fajny młynek czy to w zwykłej wersji czy SD, choć gdybym dziś miał kupować to bym się zastanowił nad E5SD, który efektywnie daje 95% tego, co większy brat ale po rabatach można go kupić za nieco ponad pół ceny E37S. Naturalnie budowa jest nieco inna, więc może do Ciebie nie przemawiać.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #127 dnia: 11 Listopad 2022, 23:57:42 »
E5SD

Nie, jakoś zupełnie mi nie pasuje. Za to z ww strony chętnie bym przygarnął COMPAK PK100 LAB :) Tylko że to już nie potrafię sobie uzasadnić takiej kwoty za młynek :( Więc pewnie w końcu zamówię Niche.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #128 dnia: 12 Listopad 2022, 00:26:14 »
Ten Compak, to przez nazwę, a raczej jej ostatni człon. :P Przy takiej kwocie to już można przebierać w młynkach. :)

Niche to prawie zawsze sensowny kompromis, jeśli ktoś szuka takowego. :)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #129 dnia: 12 Listopad 2022, 00:37:59 »
Ten Compak, to przez nazwę, a raczej ostatnio jej człon.

Hehe, jeśli 37sd miałby być dla mnie overkillem, to ten Compak to już nie wiem czym, ale wygląda po prostu obłędnie... i tak, trochę labowo :)

Niche to prawie zawsze sensowny kompromis, jeśli ktoś szuka takowego.

Daje do myślenia druga część zdania...
Miało być tak, że zabiorę ręczny młynek do pracy, a w domu elektryka zmienię na coś co pozwoli mielić 7:3 espresso i przelewy. Ale tak długo nie mogłem się zdecydować co to ma być, że zamówiłem sobie Timemorea do pracy i w sumie nadal jestem w punkcie wyjścia. Teraz zmiana Speciality na 37sd albo Niche to w sumie fanaberia, bo nie mam problemu który potrzebowałbym rozwiązywać.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #130 dnia: 12 Listopad 2022, 00:42:43 »
Miało być tak, że zabiorę ręczny młynek do pracy, a w domu elektryka zmienię na coś co pozwoli mielić 7:3 espresso i przelewy. Ale tak długo nie mogłem się zdecydować co to ma być, że zamówiłem sobie Timemorea do pracy i w sumie nadal jestem w punkcie wyjścia. Teraz zmiana Speciality na 37sd albo Niche to w sumie fanaberia, bo nie mam problemu który potrzebowałbym rozwiązywać.

Wpół żartem, ale i wpół serio - witaj w świecie entuzjastów... właściwie czegokolwiek. ;) Tutaj nie ma problemów, tutaj każdy je sobie wynajduje aby usprawiedliwić wydanie często niebotycznych kwot na sprzęt do takowego. :) Ja dodatkowo mam ten "problem", że mam ich kilka i dla przykładu od dłuższego czasu kontempluję zakup Sony A1, bo fotografia to moja druga pasja i nie żeby czegokolwiek brakowało mojej A7R III...ale A1... no...  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2022, 00:57:52 wysłana przez MSL »

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #131 dnia: 12 Listopad 2022, 00:47:33 »
Przekonałeś mnie - nic nie kupuję, bo będzie tak samo jak z motocyklami, zegarkami automatycznymi i bronią palną - miałem hobby tak długo aż nie kupiłem wszystkiego co mnie fascynowało, wtedy zainteresowanie się kończyło i wraz z nim hobby :D

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #132 dnia: 12 Listopad 2022, 08:59:24 »
Podobno te z tytanową powłoką to była porażka, niesamowita ilość ludzi się skarżyła.
To była chyba cała seria tytanów z ewidentną wadą fabryczną (jakieś tępe krawędzie). Opalglide są za to bardzo dobre i bardzo ostre.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1441
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #133 dnia: 12 Listopad 2022, 10:14:09 »
zegarkami automatycznymi

przerobiłem , ile można mieć zegarków ::), teraz kiwają się na rotomacie a chodzę tylko w smartwachu(okresowo wyprzedaje i kupuje jakiś ekspres:):):)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Ceado E37S to jedyna droga ?
« Odpowiedź #134 dnia: 12 Listopad 2022, 10:25:06 »
Opalglide są za to bardzo dobre i bardzo ostre.
Znajomy bardzo sobie chwali.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi