Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247186 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1140 dnia: 25 Maj 2022, 22:52:24 »
Może jest za gorąco?
Nie ma czegoś takiego w kawie.

Nie przejmuj się przepisami. Jest nudno w filiżance? Zmiel drobniej. Zacznie się pojawiać gorycz? Daj gram mniej kawy. Jeśli kawa będzie zbyt intensywna dla Ciebie, dopiero wtedy zjedź z temperaturą.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1141 dnia: 26 Maj 2022, 15:33:18 »
Rarytas - pod tą etykietą znajdziecie wyjątkowe rzeczy. Chce dalej rozwijać umiejętności i palenie złożonych, skomplikowanych w smaku ziaren jak najbardziej może stanowić wyzwanie. Startowo zakupiliśmy dosłownie 1 box 20kg Brazylii Daterra Masterpieces i zobaczymy jak się przyjmie. Mamy tutaj krzyżówkę w postaci zupełnie nowej odmiany Catigua (Yellow Catuai+Timor Hybrid), która została dodatkowo poddana obróbce beztlenowej. Kawa wykręciła 91pkt - jak najbardziej zasługuje na te punkty  Farma Daterra ma wsparcie kawowego laboratorium na terenie obiektu i wszystko co od nich wychodzi jest bezwzględnie najwyższej jakości (niezależnie, czy są to tańsze, czy droższe ziarna). Seria Masterpieces schodzi raz do roku w systemie aukcyjnym, a każda z kaw to prawdziwe święto. Niezmiennie chcę, żeby ziarna były jak najbardziej dostępne - w związku z tym jest możliwość spróbowania w gramaturze 150g.
Musiałem chwilę odczekać, bo otrzymałem datę palenia 17.05. choć bardzo kusiło ;). ŚWIETNA KAWA!!! Aksamitna, przyjemna kwasowość zielonych winogron ale tych z pestkami gdzie kwasowość i słodkość przenika się z gorzką pestką. Delikatna słodycz ale bardziej owocowa, kwiatowa. W tej brazylce nie ma co szukać orzechów czy czekolady. W ślad za opisem od samego początku doznajemy odczucia wysokiej jakości. Po otwarciu, paczki, po zmieleniu, po zaparzeniu. Na każdym etapie bardzo przyjemne aromaty i smaki.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1142 dnia: 26 Maj 2022, 15:47:18 »
[mention]Koziołek [/mention]

Tak trochę baliśmy się tej Brazylii, bo kupić paczkę kawy z Brazylii za 'worek złota' to nielada odwaga. W końcu czym ten kraj może nas jeszcze zaskoczyć? No i wychodzi na to, że może i rzeczywiście czuć, że mamy do czynienia z czymś wartym uwagi. Cieszę się, że mamy okazję palić tak wyjątkowe ziarna :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1143 dnia: 27 Maj 2022, 08:53:10 »
A propos problemów i ich rozwiązywania to Uganda grubo zmielona w Chemexie jest fenomenalna i pojawiły się owoce oraz słodycz bez goryczki.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1144 dnia: 27 Maj 2022, 10:43:19 »
A propos problemów i ich rozwiązywania to Uganda grubo zmielona w Chemexie jest fenomenalna i pojawiły się owoce oraz słodycz bez goryczki.
Dzięki. Super wiedzieć. U mnie "wskakuje" po dwóch innych kawach.

Offline michau6

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: aeropress
  • Młynek: graef
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1145 dnia: 27 Maj 2022, 16:17:03 »
U mnie Uganda wychodzi całkiem całkiem.
Mielę grubiej niż Kenię, którą też kupiłem.
Przelewem w dripie wodą o temperaturze 96-97°C. Metoda 4:6 Katsuya.
Przed wypiciem daję jej kilka minut.

Smakowo Kenia mi bardziej podchodzi ale Uganda to miła odmiana.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1146 dnia: 01 Czerwiec 2022, 00:30:37 »
Nowości dostępne on-line, zapraszam standardowo do przewodnika :)

Espresso
Kolumbia Sweet Valley - nie palimy tej kawy bardzo mocno, ale mimo wszystko średnie takie trochę jaśniejsze, żeby nie eksponować alkoholowej goryczki. Ziarna przy ekstrakcji mają duży margines błędu, trzeba za to mielić drobniej. W smaku jest niezwykle przyjemna - jeśli lubicie złożone kawy. Dużo wiśni, porzeczek, sporo kremowej słodyczy białej czekolady i fermentacyjny finisz. Nie jest to kwas do ekspresu, raczej wdzięczna i nietuzinkowa kawa, którą można dostosować do siebie. Bardzo, bardzo nam smakuje i świetnie komponuje się z mlekiem. Można spokojnie do flacika zmielić drobniej i przedłużyć ekstrakcję, żeby podkreślić nuty rumu, wtedy fajnie wyjdą spod mleka. Można też zrobić coś na zasadzie jogurtu wiśniowego i wtedy do mleka szybszy szocik, bardziej owocowy z większym uzyskiem. Kolumbia Sweet Valley jest bardzo złożona dzięki czemu nawet gdy przestrzelimy o kilka sekund to ona dalej będzie dobra, bardzo plastyczna, świetna do zabawy przemiałem. Przy tym co prezentuje - nie jest to droga kawa.

Burundi Mpanga - w espresso kawa pełna skrajności. Z jednej mamy na początku - na gorąco - mnóstwo gorzkiej czekolady i kiedy myślimy, że już nic więcej się tutaj nie wydarzy - wtedy na białym koniu wjeżdżają owoce i to dosyć wyraźnie. Dużo owoców leśnych i cytrusy w stronę grejpfruta. Napar jest delikatny i słodko-goryczkowy (nuty gorzkiej czekolady + grejpfrut), espresso bardzo nam smakowało, americano również. To drugie było trochę jak taki gęsty  french press. Warto omijać przy niej cappuccino i FW (ciężkie tematy - patrz goryczka), z mlekiem raczej Caffe Latte.

Omniroast
Brazylia Ecoagricola Tropical Red Catuai - kończy nam się Mango/Baklava, Brazylia powinna dobrze wypełnić lukę. Przede wszystkim kremowa i mleczna czekolada z orzechami oraz cała góra mangowatych owoców (papaja, marakuja etc.) Kawa nie jest skrajnie kwaśna, jest niezwykle przyjemna, słodka i lekka w espresso - czuć wysoką jakość ziarna. Ecoagricola Tropical w przelewie wypadnie bardzo klasycznie, gdzieś te owoce będą na dalszym planie, jest ich zdecydowanie więcej w FP i AP.

Przelewy
Kolumbia Sweet Valley - świetny zbiór, wszystko jest na swoim miejscu, nie jest przesadzona. To takie zdroworozsądkowe Tres Dragones :)
Kolumbia Tres Dragones - wraca na stany magazynowe. W związku z latem i słońcem palimy ją trochę jaśniej niż poprzednio co pozwoliło na znalezienie truskawki w tym całym szaleństwie jakie jest w kubku. To taka truskawka z kompotu albo z drożdżówki co leżała w worku foliowym 2 dni :D Niezmiennie bardzo dobra kawa!
Papua Plantation AX - bardzo fajna pozycja o charakterze daily, kto chce - wyciśnie z niej owoce (fajnie wychodzą przy trochę grubszym zmieleniu - warto to zrobić). Ma w sobie sporo kremowości, słodycz z nienachalnymi nutami przypraw (cynamon/kardamon) oraz kwasowość brzoskwiń, cytrusów i białych winogron. Od nas samych zależy jak bardzo słodki ma być napar. Warto dać jej minimum tydzień po wyjściu z pieca, wtedy wszystko ładnie się układa.
Burundi Mpanga - tutaj mamy do czynienia z  ziarnem, które jakby kosztowało 130zł/kg to nikt by nie marudził. Mamy jednak 110zł/kg - jedna, wielka okazja! To taka trochę słodsza Afryka, ilość owoców zgadza się a jednocześnie idą one w parze z taką daktylową i lepką słodyczą. Złożona, stosunkowo tania i bardzo dobra. To mówiłem ja - Jarząbek!

Wakacje zarządzamy 10-18.06 i na ten czas palarnia będzie zamknięta. Dziękujemy za wyrozumiałość, odpoczynek baaardzo się przyda :)
Jak wrócimy to 24.06 (pt) w Świdnicy na Pikniku Świętojańskim w Parku Centralnym będziemy robić kawę i premierowo testować ile jesteśmy w stanie przewidzieć pod względem organizacji :) Więcej szczegółów bliżej końca miesiąca, bo chyba nawet lista zapisów nie jest zakończona.

Pozdrowienia!
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1147 dnia: 03 Czerwiec 2022, 15:30:45 »
Gdyby ktoś chciał szukać "tonicu" w BURUNDI GATERAMA NATURAL to znajdzie go w dripie na lodzie. Można też wyczuć albo pomylić z czarnymi porzeczkami. Bardzo słodkie, mało owocowo w sensie kwasków. Świetnie wchodzi w ciepłe popołudnie.

Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1148 dnia: 07 Czerwiec 2022, 10:08:08 »
Przy takiej ofercie nie ma czasu na powtarzanie kaw (choć pewnie kilówka Sweet Valley wpadnie). Kenia Sakami Gloria na grubym przemiale z Aero wymiata. Dawno nie miałem kawy, którą bym wypijał na gorąco zaraz po zaparzeniu. Słodycz z delikatną kwasowością jest niesamowita (rzeczywiście podchodzi to pod maliny, albo czerwoną porzeczkę jaką się zbiera pod koniec zbiorów gdy jest bardzo słodka). Zaszalałem tez już z Jemenem przez Gabi i jest bardzo smaczny - truskawki mieszają się z karmelem. Do drewna nie doszedłem bo za szybko się wypiła. Kolumbia Agua Nera przyjemnie owocowa, ale pewnie u mnie SV nie zdetronizuje.

Offline shaker

  • Wiadomości: 44
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1149 dnia: 15 Czerwiec 2022, 09:54:06 »
Kolumbia Sweet Valley bardzo przyjemna. Ziarna pachną jak jagody ze śmietanką i cukrem. Pierwsze zaparzenie w Hario Switch wyszło mi wspaniałe - bardzo czysta w smaku, wysoka kwasowość, 0 goryczki. Takie kawki lubię. Jest jednak trochę kapryśna w parzeniu - w zależności od metody czasem pojawia się trochę goryczy. Polecam nie przesadzać z agitacją.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1150 dnia: 22 Czerwiec 2022, 18:25:16 »
Jak ktoś z okolic Świdnicy, to zapraszamy na Piknik Świętojański w ten piątek do Parku Centralnego. Wydarzenie zaczyna się od 15 i trwa do wieczora. Będziemy przelewać z kolby Świdnicką a jako przelew na lodzie wystąpi pełna mandarynek Kolumbia Cafe Granja Tabi. Oprócz nas dużo innych, lokalnych i małych firm :)

Serdecznie pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1151 dnia: 26 Czerwiec 2022, 23:04:00 »
Forumowy rabat znowu aktywny!

27-30.06
hasło: WOK
wielkość rabatu: 7%

Pozdrowienia!
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1152 dnia: 29 Czerwiec 2022, 00:49:40 »
Testujemy już kolejne kawy na lipiec. Jest niezmiernie interesująco! :)

Na razie bez szczegółów, bo próby właśnie mają miejsce, poprawki etc. Natomiast mogę zapowiedzieć następujące kierunki: Rwanda (prawdopodobnie x2), Tajlandia, Mjanma, trochę bardziej owocowa Brazylia, myta Kenia Sakami Gloria.

Poszerzymy też wybrane pozycje herbat o paczuszki 100g oraz pojawi się... OUTLET. 

Pozdrowienia!
Paweł

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1153 dnia: 29 Czerwiec 2022, 06:47:59 »
Dziękuję za "dodatki' do zamówienia!

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1154 dnia: 03 Lipiec 2022, 12:54:48 »
Kolumbia Sweet Valley

Słodki Jeżu, nareszcie! Planujecie coś nowego wprowadzić do końca tego tygodnia, bo nie wiem czy poczekać chwilkę.

Mpanga zapowiada się smakowicie, do tego Tres Dragones to chyba must have do przetestowania.

Edit:
Ta wiem, po miesiącu zauważył;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi