Autor Wątek: Górska miłość  (Przeczytany 25492 razy)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Marzec 2018, 10:16:57 »
Ja mam Tatry za chałupą więc na skiturach sobie pomykam. Jeśli są tu jacyś skiturowcy to zapraszam do kontaktu i spotkania na tatrzańskich szlakach :)

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Marzec 2018, 21:45:32 »
Czy będzie jeszcze zdjęć i informacji dla chętnych zwiedzenia Bieszczad?
Nie ma sprawy, jak tylko będę miał więcej czasu to mogę wrzucić jakieś zdjęcia z informacjami, chętnie również pomogę w wyborze szlaków chociaż nie ma ich tam tak dużo a trudność jest zależna od pory roku :)
Bieszczady to wdzięczne góry chociaż zimą doszedłem juz do Cisnej i stamtąd planuję w lecie kontynuować szlak czerwony, tak zwany Główny Szlak Beskidzki w kierunku zachodnim. Polecam Bieszczady w sezonie poza wakacyjnym. Doznałem szoku widząc tak duże zainteresowanie w wakacje, z jednej strony ciesząc sie, gdyż to jest szansa dla tych wszystkich którzy uciekają z tego regionu za pracą, a z drugiej strony kocham Bieszczady za ich dziewiczość i ubolewam że widziałem tak dużą ilość ludzi.

Nie czuję sie specjalistą od żadnych gór, ale służę pomocą jeśli tylko będę wiedział jak pomóc :)

Pozdrawiam, 
Bart:)

-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Marzec 2018, 21:40:39 »
Jeśli są tu jacyś skiturowcy
Czasem się przejdę, bardziej dla towarzystwa niż samego chodzenia. Ostatni weekend w Murowańcu siedzieliśmy, lampa trafiła – wiele nie nałaziliśmy* ale priorytetem była rocznica.


*na wejściu dałem plamę, na Karczmisku się zorientowałem że zdejmując kurtkę zgubiłem telefon. W lesie przed Boczaniem. Zjazd w fokach (bo mi się nie chciało nart zdejmować) i ponowne podejście, w schronie byłem po 23:00...

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Marzec 2018, 21:59:07 »
Jeśli są tu jacyś skiturowcy to zapraszam do kontaktu

Ja najczęściej w Beskidach, ostatnio Pilsko (trochę mało śniegu było :( )
https://www.endomondo.com/users/1770735/workouts/1072848752
Udało mi się "wyngocjować" freeridowy zjazd, ale po kilkuset metrach żona stwierdziła, że tamtędy jednak nie da się zjechać ;) i musieliśmy wrócić na trasę, a w sumie całkiem fajny warun był na górze... :(



Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Marzec 2018, 20:20:36 »
PW rozesłane  :) z WS5 to jeszcze ze dwa lata temu pewnie sąsiadami byliśmy  ;)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Grudzień 2018, 15:10:00 »
Zima jak na razie nieco się ociąga ale jak by byli chętni na skitury w Tatrach w tym sezonie to zapraszam. Co najmniej raz w tygodniu będę chodził a inauguracja sezonu mam nadzieję w tą niedzielę jak się prognozy sprawdzą.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Listopad 2019, 12:56:34 »
Uwaga, leci odkop i chwalpost ;)
Około miesiąc temu, około 2499 m n.p.m. ludzie dziwili się co tak pachnie :mrgreen:

1.jpg

Wnieśliście sprzęt kawowy w jakieś ciekawe miejsca w tym sezonie?

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Listopad 2019, 14:36:54 »
Janie

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Kwiecień 2022, 21:39:10 »
Taki fajny temat i zapomniany? Cóż się dzieje? Ludzie, był ktoś z was tutaj?

https://www.instagram.com/tv/Cciewn7Kmc9/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Kwiecień 2022, 22:06:12 »
Piękne  miejsce  Antonio 😀  stąd już  tylko większa  godzinka do Schroniska Theryego.  Parking w Starym Smokowcu pod hotelem ...... ech wracają  wspomnienia 😉 Trzeba będzie  w tym roku podziałać w tym terenie.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Kwiecień 2022, 23:39:02 »
Byłem nie dalej jak w zeszłym roku, co prawda przez Zamkovskiego przebiegłem bez zatrzymywania i dopiero w Teryho pooglądałem widoki, bo jednak kółko przez Czerwoną Ławkę i Zbójnicką Chatę daje w kość i trzeba cisnąć, ale zawsze miło wspominam te okolice :)

Ale i tak najukochańsze zawsze Bieszczady ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Kwiecień 2022, 07:08:15 »
Podobno teraz tak pięknie śniegiem sypie? Odlot. Jakąś dekadę wstecz, częściej bywaliśmy w Tatrach. Co roku zatrzymywaliśmy się w Tatrach Bielskich w Chatce Plesnivec. Gospodarze byli tak mili, że się z nimi bardzo zżyliśmy i zaprzyjaźnili. Teraz drugie już pokolenie przychodzi na chatę i się nią zajmuje, w ogóle bardzo mili ludzie. Dawno temu bywał tam często Władysław Cywiński. Z jego pobytów powstała seria jego przewodników wspinaczkowych pt. Tatry Bielskie. Niezwykły był to człowiek:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Cywi%C5%84ski

Jeszcze wcześniej, bo chyba ze dwie dekady wstecz mieliśmy okazję poznać go podczas pewnej naszej transgranicznej przygody w okolicach Morskiego Oka.

Na Chacie Zamkovskeho spędziliśmy z naszym kilkuletnim wtedy dzieckiem jedną noc. Było to wyjątkowe, bo chata pełna była ludzi, nie było wolnych miejsc, a było już ciemno. Trochę nie za bardzo się z czasem wyrobiliśmy i perspektywa wleczenia się na dół po ciemku nie była najlepszym pomysłem. Na szczęście na dole był mały pokoik, w zasadzie pomyślany jako dziecięcy, bo pełen zabawek. Udało się go wybłagać. Ale cała jadalnia łącznie z pokoikiem pełna była ludzi. Akurat trwało miłe spotkanie  członków jakiejś słowackiej grupy wysokogórskiej. Pokazywano slajdy z ich podróży i trekkingu w Himalajach...

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Kwiecień 2022, 16:36:13 »
Brzmi podobnie do tego jak lata temu niewiarygodnym wręcz zrządzeniem okoliczności z Jedyną zeszliśmy do schroniska pod Grossglocknerem ok 1:30 w nocy. Po długim dobijaniu się pozwolili nam spać w... składziku butów i nart :) Zapach był... hmmm... ale w środku nocy w Alpach się nie wybrzydza :D

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Kwiecień 2022, 18:24:41 »
Zaiste miszcz planowania. :mrgreen:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Górska miłość
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Kwiecień 2022, 21:40:13 »
Nie wiem o co Ci chodzi, plan był świetny, dosyć ambitny ale w pełni realistyczny, to realizacja planu zawiodła a nie sam plan  :hihihi:
Tak to już jest, że jakiś drobny % planów w górach, mimo że oryginalnie tego nie zakładają, kończy się szlajaniem się po nocy, lawiną czy spadaniem w przepaść, taki urok gór  :lol2:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi