Autor Wątek: Lelit Victoria PL91T  (Przeczytany 12562 razy)

Online Jka57 Mężczyzna

• Ekspres: LELIT Victoria, KOZAK ROTA, MELITTA Look V Timer ,Asobu Cold,Bialetti French Press, Kawiarka Bialetti 4 tz
  • Młynek: Lelit Fred PL043 MMI, SAGE BCG 600BTR
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #90 dnia: 20 Czerwiec 2022, 14:00:34 »
IMO jednak dużo lepszy jest funnel opierający się na krawędzi sitka ale nie wchodzący do niego, np @Valerii ma takie. Dodatkowym plusem jest fakt, że można tampować bez zdejmowania kołnierza - super wygodne.

Hm namówiłeś mnie, a jak przyszło do zamówienia to tego rozmiaru nie ma :( 1,5 cm wydaje mi się trochę za niski do wygodnego "sputnikowania" a 3mm nie wiem czy mi się w młynku zmieści.
Nic napiszę zapytanie czy i kiedy by były te 2cm.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

• Ekspres: 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》 AP + FP 》BIALETTI venus 2tz 》dripper MELITTA 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
« Odpowiedź #91 dnia: 20 Czerwiec 2022, 15:57:54 »
Raczej gotowy a nie z głowy
Kołnierz w sitku to pusty okrąg (w sensie bez kawy) wzdłuż sitka po wyjęciu kołnierza, czyli mieszanie raz jeszcze albo ubijanie z pustą przestrzenią przy ścianach sitka (co oznacza proszenie się o kanałowanie albo nierówną dystrybucję) .
Nie przesadzasz - nigdy nie miałem kanałowania przez ten rant, a mam i funnel nakładany i nie czuję różnicy.
veritas odium... parit

Offline kabzior

• Ekspres: Bianka v3; AP; v60
  • Młynek: Mignon Specialita, 1Zpresso Q2
« Odpowiedź #92 dnia: 20 Czerwiec 2022, 22:13:20 »
1,5 cm wydaje mi się trochę za niski do wygodnego "sputnikowania"

Wydaje mi się, że spokojnie powinno wystarczyć, jeśli kawa z młynka jest mniej więcej na równo z krawędzią sitka (u mnie tak jest) to te 1,5cm daje radę i całkiem komfortowo się sputnikuje.

Online Jka57 Mężczyzna

• Ekspres: LELIT Victoria, KOZAK ROTA, MELITTA Look V Timer ,Asobu Cold,Bialetti French Press, Kawiarka Bialetti 4 tz
« Odpowiedź #93 dnia: 20 Czerwiec 2022, 22:20:56 »
Już zamówiony i opłacony taki 2 cm są na stanie przy okazji coś do ROTY dokupiłem.
Jeszcze tylko temper na wymiar bo teraz mam taki, jest wyraźnie za mały.

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Online Jka57 Mężczyzna

« Odpowiedź #94 dnia: 23 Czerwiec 2022, 18:27:02 »
Dodatkowym plusem jest fakt, że można tampować bez zdejmowania kołnierza - super wygodne.

Adapter przyszedł, wszystko fajnie pasuje, ale u mnie nie da rady "tampować" bez zdejmowania kołnierza tym tamperem jaki sobie zamówiłem i rano przyszedł.

Tamper zamówiłem 58,6 bo był dostępny i taki też mi polecano, w sitka wchodzi idealnie a w adapterze się mini, minimalnie opiera.

Za to drugi wchodzi bez problemu, hm najwyżej będę robił to na raty, raz jeden raz drugi, bo gdzie mi się spieszy.

Jka

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi