Autor Wątek: Lelit Victoria PL91T  (Przeczytany 33253 razy)

Dawid1144

  • Gość
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #75 dnia: 14 Czerwiec 2022, 21:02:22 »
Sporo osób czepia się zbiornika w Lelicie - mam taki sam i 0 problemów. Po prostu co 2 dni podstawiam ścierkę z boku ekspresu, wyciągam rurki, potem zbiornik, wkładam zbiornik dziurą pod kran i leje gorąca wodę. Wypłucze, wytrę, wkładam zbiornik, zalewam wodą używając lejka. Całość nie trwa nawet 5 minut jak nabierze się wprawy i robi się to z głową. Robię tak co 2 dni, zbiornik jest czysty, nie jest śliski w środku.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1951
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #76 dnia: 14 Czerwiec 2022, 21:04:05 »
Jeżeli miałeś w zestawie z ekspresem również sitko 14g - 18g, to wszystko jest ok.

Tak jest takie jak piszesz wcześniej je pokazywałem, z ekspresem przyszedł taki komplet sitek.
18-21, 14-18,9-11, i takie bez dziur :) coś jak damski kapelusz.

Bardzo dobrze. Jest to nowsza wersja sitka.
No to teraz pozostaje się cieszyć, i dokupić resztę.

O temperze na wymiar będę rozmawiał w przyszłym tygodniu, kolega jakiego mi polecono w tym temacie jest chwilę zajęty i w poniedziałek mam się do niego odezwać, muszę poszukać jakiegoś adaptera do kolby, bo używanie "sputnika" kiepsko mi idzie i sporo kawy mi się rozsypuje.

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #77 dnia: 15 Czerwiec 2022, 08:47:43 »
muszę poszukać jakiegoś adaptera do kolby, bo używanie "sputnika" kiepsko mi idzie i sporo kawy mi się rozsypuje.
Bo tylko "w filmach na youtuba" mieszają bez kołnierza ;) Jak będziesz wybierać to najlepiej z magnetycznym spodem żeby trzymał się sitka. Mi z racji tego, że mam sitko ridge sprawdza się także funnel z kołnierzem wewnętrznym wpuszczanym w sitko.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1951
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #78 dnia: 15 Czerwiec 2022, 09:52:07 »
Bo tylko "w filmach na youtuba" mieszają bez kołnierza 
Trudno się z Tobą nie zgodzić, chociaż do poprzedniego ekspresu to dzięki filmikom umieszczonym na tym kanale kupiłem sobie aż 3 adaptery z czego jeden okazał się naprawdę pomocny..

Jak będziesz wybierać to najlepiej z magnetycznym spodem żeby trzymał się sitka.

Do tego podejdę z przymrużeniem oka jako że magnesików ci u mnie dostatek zrobiłem szybki test.
Magnes trzyma kluczyk i na odwrót tak że trudno to rozdzielić.

Z kolei te same magnesy położone na kolbie, ledwo, ledwo co reagują, leciutki ruch palcem i spadają, a są to większe magnesy niż te w tych adapterach, tak wiem jest tego masa o różnej sile przyciągania itp, ale ten okrągły jest naprawdę dobrej klasy i silny.
Mogę się domyśleć dlaczego tak jest, wyczytałem tutaj że podobno te kolby wykonane są z miedzi a tylko na zewnątrz oblane "żelazem" :)

Ale coś kupie i może z magnesem skoro ma pomagać, bo raczej nie dam 150 zł za adaptero / kołnierz jakie co róż spotykam w necie, dołożę jeszcze 1/4 i mam kolejną kolbę.
 

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline mezor77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Chemex, V60, AeroPress
  • Młynek: Eureka Zenith 65E, Ascaso i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #79 dnia: 15 Czerwiec 2022, 10:05:43 »
Kolby są wykonane przeważnie z mosiądzu, z zewnątrz chromowane, ale do kolby magnes nie musi się trzymać, sitko jest stalowe. U mnie kołnierz z magnesami sprawdza się bardzo dobrze

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #80 dnia: 15 Czerwiec 2022, 10:17:55 »
sitko jest stalowe
Tyle, że jest to stal nierdzewna, która też nie musi być przyciągana przez magnes.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1951
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #81 dnia: 15 Czerwiec 2022, 10:22:28 »
No to trzeba szukać u Chińczyka potrzebowałbym takie 2/3 cm

sitko jest stalowe
Tyle, że jest to stal nierdzewna, która też nie musi być przyciągana przez magnes.

Coś tam przyciąga ledwo, ledwo minutę temu sprawdzone.

Jka
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2022, 10:26:07 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Dawid1144

  • Gość
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #82 dnia: 15 Czerwiec 2022, 10:47:40 »
Przecież pierścienie dozujące mają taki kołnierz który wchodzi do środka sitka na kilka milimetrów i problem z głowy. Ja swój też zrobiłem w ten sposób.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1951
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #83 dnia: 15 Czerwiec 2022, 10:56:05 »
Przecież pierścienie dozujące mają taki kołnierz który wchodzi do środka sitka na kilka milimetrów i problem z głowy.

Nie nie z głowy bo zdążają się mankamenty o czym przekonałem się na własnej kieszeni (fotka w załączniku) pierścień za żadne skarby nie wchodził do sitka i tyle albo aż tyle.

 
Ja swój też zrobiłem w ten sposób.
To że Ty tak zrobiłeś to żaden argument, ja pokazuję co może być i co było u mnie z kupnym.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #84 dnia: 19 Czerwiec 2022, 23:33:31 »
Przecież pierścienie dozujące mają taki kołnierz który wchodzi do środka sitka na kilka milimetrów i problem z głowy.

Raczej gotowy a nie z głowy :)
Kołnierz w sitku to pusty okrąg (w sensie bez kawy) wzdłuż sitka po wyjęciu kołnierza, czyli mieszanie raz jeszcze albo ubijanie z pustą przestrzenią przy ścianach sitka (co oznacza proszenie się o kanałowanie albo nierówną dystrybucję).
IMO jednak dużo lepszy jest funnel opierający się na krawędzi sitka ale nie wchodzący do niego, np @Valerii ma takie. Dodatkowym plusem jest fakt, że można tampować bez zdejmowania kołnierza - super wygodne.
Próbowałem wielu różnych modeli i taki najlepiej mi się sprawdzał.


Tyle, że jest to stal nierdzewna, która też nie musi być przyciągana przez magnes.

Np funnel na magnes (w tej samej kolbie) trzyma się sitka IMS by Lelit mocno, a kompletnie nie przyczepia się do IMS Competizione :)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1951
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #85 dnia: 20 Czerwiec 2022, 00:14:49 »
Kołnierz w sitku to pusty okrąg (w sensie bez kawy) wzdłuż sitka po wyjęciu kołnierza,

Nie koniecznie, przyjrzyj się tej fotce z netu.

Problem o którym piszesz występuje o w takim adapterze fotka nr.2 moja zrobiona na potrzeby tego tematu.

IMO jednak dużo lepszy jest funnel opierający się na krawędzi sitka ale nie wchodzący do niego, np @Valerii ma takie.

Ja wiem o tym że ma, ale wiem ile kosztuje ten pokazany na fotce z netu i ten wymieniony przez Ciebie.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #86 dnia: 20 Czerwiec 2022, 00:41:04 »
Nie koniecznie

No jak niekoniecznie? Przecież to nie jest coś nad czym trzeba się zastanawiać - jeśli kołnierz wchodzi do sitka to będąc w sitku zajmuje przestrzeń w sitku, której to nie może zająć zmielona kawa (bo przestrzeń już jest zajęta przez kołnierz). Po wyjęciu kołnierza następuje zwolnienie przestrzeni i dopiero może wypełnić ją kawa.
Jeśli nie chcesz aby takie zjawisko miało miejsce, to nie może być to kołnierz wchodzący do sitka.


ale wiem ile kosztuje ten pokazany na fotce z netu i ten wymieniony przez Ciebie

Miałem i jeden i drugi. Tak, za jakość się płaci.
1. Absolutnie perfekcyjne dopasowanie co do ułamka minimetra vs kołnierz latający mi po sitku.
2. Idealne trzymanie dzięki pkt.1
3. Brak wejścia do sitka - to już omówione wyżej
4. Tampowanie bez zdejmowania funelu - też wspomniane wyżej.

Naprawdę warto.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1951
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #87 dnia: 20 Czerwiec 2022, 06:28:42 »
jeśli kołnierz wchodzi do sitka to będąc w sitku zajmuje przestrzeń w sitku, której to nie może zająć zmielona kawa (bo przestrzeń już jest zajęta przez kołnierz).

Odnoszę wrażenie że nieuważnie przyjrzałeś się tej fotce jaką ja pokazałem chodzi o tą pierwszą fotkę zgrana z netu.
Jak dobrze na spokojnie popatrzysz to zobaczysz że w tym adapterze nic nie wchodzi do środka sitka.
To się opiera o rant sitka i wystaje na zewnątrz. a nie do wewnątrz.

To jest coś podobnego jak na zdjęciu nr.3 adapter podpięty do kolby i tam nic w niczym nie przeszkadza nie powstaje żadna wolna przestrzeń, no bo niby jak ma powstać jak wszystko spasowane w jednej płaszczyźnie.

To nie jest coś takiego jak na tej drugiej fotce i to co pokazuję teraz. Wyroby tej firmy jaka widnieje na tym adapterze są naprawdę wykonane solidnie.

Jka






Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #88 dnia: 20 Czerwiec 2022, 07:53:44 »
Ja mówię, że w mojej opinii funele w których kołnierz wchodzi do wnętrza sitka są problematyczne.
Ty mówisz że niekoniecznie i jako argument dajesz funel w którym kołnierz nie wchodzi do wnętrza sitka  :-)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1951
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Lelit Victoria PL91T
« Odpowiedź #89 dnia: 20 Czerwiec 2022, 08:02:52 »
Ja mówię, że w mojej opinii funele w których kołnierz wchodzi do wnętrza sitka są problematyczne.

I z tym się zgadzam.

Natomiast Ty nic a nic nie odniosłeś się do tego co ja pokazałem że jest tańsze (5pieciokrotnie) dobre rozwiązane niż ty napisałeś

I tylko to chciałem pokazać.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi