Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 442931 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1635 dnia: 23 Październik 2021, 21:30:38 »
jak jestem we Włoszech, to jest to zajęcie, któremu się oddaje każdy, kto jest na stacji benzynowej, w barze, czy na stoku.

Tylko ze włoskie espresso to około 7g kawy. Gdy byłem w Norwegii to serwowali mi espresso z 20 gramów, jak na zawodach. Plus filtry o które ciężko we Włoszech, a w Norwegii Chemex dla dwóch to 40 gramów a batch brew to 140-250 i wyżej w zależności co maja. Wiec jeśli chodzi o import kawy to włosi wcale nie musza za dużo zamawiać, zwłaszcza ze wagi przy młynku tez raczej nie uświadczysz
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1636 dnia: 23 Październik 2021, 21:42:53 »
Nie widzę tutaj wnioskowania, tylko opis grafiki. Finlandia i Norwegia to zimne, europejskie kraje.
Opisem grafiki byłoby powiedzenie, że w rankingu przodują podłużne kraje, lub kraje w odcieniach czerwieni ;).
Ty akurat zwracasz uwagę na fakt, że jest tam zimno, a ktoś inny powiedziałby, że to kraje z największym odsetkiem blondynów, albo że to najmniej zaludnione kraje europejskie i też byłby to "opis grafiki"? ;).
Obaj ze Szczympkiem twierdzicie, że nie ma tu żadnego wnioskowania :mhh:, po czym zgodnie argumentujecie, że jednak im zimniej, tym bardziej macie ochotę na kawę i odwrotnie. Brawo! :brawa: :D

Mi to się wydaje, że są po prostu kraje, gdzie historycznie bardziej rozwinęła się kultura picia herbaty i tam piją mniej kawy, i odwrotnie.
I don't drink coffee, I take tea, my dear... 
To się oczywiście cały czas zmienia, ale nie doszukiwałbym się jakichś zależności od klimatu. Bardziej zwróciłbym uwagę na to, że większość krajów musi kawę importować, a połowa populacji żyje za mniej niż 5$ dziennie.


« Ostatnia zmiana: 23 Październik 2021, 21:49:32 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1637 dnia: 23 Październik 2021, 21:44:44 »
jak jestem we Włoszech, to jest to zajęcie, któremu się oddaje każdy, kto jest na stacji benzynowej, w barze, czy na stoku.

Tylko ze włoskie espresso to około 7g kawy. Gdy byłem w Norwegii to serwowali mi espresso z 20 gramów, jak na zawodach. Plus filtry o które ciężko we Włoszech, a w Norwegii Chemex dla dwóch to 40 gramów a batch brew to 140-250 i wyżej w zależności co maja. Wiec jeśli chodzi o import kawy to włosi wcale nie musza za dużo zamawiać, zwłaszcza ze wagi przy młynku tez raczej nie uświadczysz

ok, to coś tłumaczy.
Ale Włosi strzelają espresso przy każdej okazji. A w Norwegii (Oslo) to zdaje się kawę można wypić dopiero po 12tej, o ile "lekarz nie zabrania". Chyba że tam w warunkach domowych się raczą, na zmianę z "pędzonką", bo to kraj zakazów, a nie przyjemności.
Też trudno mi porównywać, we Włoszech bywam, a o Norwegii dużo mówiła mi jedna Norweżka (głównie o swej ojczyźnie: "big jail") oraz kilkoro Polaków, co tam pracowali albo turystycznie bytowali.


....a połowa polulacji żyje za mniej niż 5$ dziennie.

Za to druga ekscytuje się nowymi implantami Kardiaszianki.
I tak w koło Macieju....
« Ostatnia zmiana: 23 Październik 2021, 21:47:45 wysłana przez rapoh »

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1638 dnia: 23 Październik 2021, 22:03:22 »
Ale Włosi strzelają espresso przy każdej okazji.
Może tak to postrzegamy też przez to, że, w porównaniu do innych krajów, mają wysoko rozwiniętą kulturę picia poza domem? Tak sobie to próbuję uzasadnić, bo nie widziałem nigdy statystyk, gdzie Włosi byliby na topie.

Ty akurat zwracasz uwagę na fakt, że jest tam zimno, a ktoś inny powiedziałby, że to kraje z największym odsetkiem blondynów, albo że to najmniej zaludnione kraje europejskie i też byłby to "opis grafiki"?

Tak. Nie do końca rozumiem o co chodzi. @Szczympek potem zaznaczył, że to luźne spostrzeżenia. Dobrze wiem, że korelacja nie oznacza przyczynowości i zgadzam się, że kultura picia ma na to wpływ, dlatego napisałem też o kawie przelewowej. Odnośnie kultury picia, to warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że Finowie, poza 30 minutową przerwą obiadową, mają też w pracy dwie 15 minutowe przerwy na kawę.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1639 dnia: 23 Październik 2021, 22:06:02 »
uwagę na fakt, że jest tam zimno, a ktoś inny powiedziałby, że to kraje z największym odsetkiem blondynów, albo że to najmniej zaludnione kraje europejskie i też byłby to "opis grafiki"
To nie wnioski - to fakty. Jeśli je mylisz - cóż…
Dołączyłem do tego wytłumaczenie dlaczego tak sądzę. Ty dalej bezpodstawnie się czepiasz. Brakuje
argumentów jak w innym wątku?

A w Norwegii (Oslo) to zdaje się kawę można wypić dopiero po 12tej, o ile "lekarz nie zabrania".

Raczej nie. Kawiarnie otwierają o 8 czy 8:30 rano. Ja byłem około 9 to bylo zaprane ludzmi.
głównie o swej ojczyźnie: "big jail"

Raczej kazdy narzeka na swój kraj. Jeden z moich serdecznych, jeszcze szkolnych, przyjaciół mieszka w Norwegii, to mówi coś zupełnie odwrotnego.
« Ostatnia zmiana: 23 Październik 2021, 22:09:12 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1640 dnia: 23 Październik 2021, 23:00:30 »
Myślę, że Italia jest na topie w ilości barów z espresso...

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1641 dnia: 24 Październik 2021, 08:48:06 »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1642 dnia: 24 Październik 2021, 09:24:49 »
Cały kraj jest taki barowy, wszędzie są bary :). Niekoniecznie kawa jest tu najważniejsza ale rola społeczna, kulturalna itp. Wystarczy z Italii wyjechać, by za tym zatęsknić. Im bardziej prowincjonalnie, tym fajniej jest w Italii. Te bary są dla każdego, nie tylko dla bogatych.
A stolica jest specyficzna, mega turystyczna. To chyba niezbyt dobrze dla kawy ;).
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2021, 09:31:36 wysłana przez Antonio »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1643 dnia: 24 Październik 2021, 10:14:15 »
Pewnie masz racje, nie szukałem za dużo na ten temat, a Włochy mi zupełnie nie podeszły jako miejsce wakacyjne wiec pewnie nie prędko tam wrócę ;)
A stolica jest specyficzna, mega turystyczna. To chyba niezbyt dobrze dla kawy .

Tak było kilka lat temu. Jeśli chodzi o Dublin to kawiarni specialty jest mnóstwo. Nawet Hoffmann kiedy nagrał filmik o kawiarniach w Dublinie mówił, ze nie ma już czegoś takiego jak najlepsza kawiarnia w Dublinie, bo dosłownie na każdej ulicy jest świetna kawiarnia specialty. O jakość bym się nie martwił, zwłaszcza ze teraz porobiło się mnóstwo domorosłych instagramowych recenzentów, których niestety obserwuje wielu ludzi i na podstawie „1 shot latte with oat milk” wyrabiają sobie zdanie o danym miejscu 🙄 Plus chyba 75 Starbucksów w promieniu 10 km, kilka nawet otwartych 24/7.
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2021, 10:16:18 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1644 dnia: 24 Październik 2021, 10:34:11 »
Tak, na zachodzie tak pewnie jest. U nas chyba też do tego dojdzie, że wszystkie kawiarnie będą specialty i zakręcone w kawie na całego ;). Natomiast w Italii, w Rzymie jest raptem parę nowoczesnych kawiarni i myślę, że nie musi się to szybko zmienić, bo kawa nie jest w tym najważniejsza. Rzekłbym, że to raczej kawa dla ludu -- ma to swoje zalety. Na wakacje warto poznać trochę języka i lokalnych zwyczajów, by dobrze się poczuć, trzeba też dobrze wybrać miejsca.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1645 dnia: 24 Październik 2021, 12:25:23 »
Myślę, że Italia jest na topie w ilości barów z espresso...
Masz rację, tylko że przez większą część roku stoją puste, bo wszyscy czekają na miesiące zimowe, żeby nabrać ochotę na kawę i się tam wybrać ;).
Po Itali, najwięcej kafejek jest w Turcji, potem Portugali, Grecji i Hiszpani, ale ta sama zasada - ogólnie jest za gorąco i ożywają zimą :lol2:.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1646 dnia: 24 Październik 2021, 12:55:41 »
Masz rację, tylko że przez większą część roku stoją puste, bo wszyscy czekają na miesiące zimowe, żeby nabrać ochotę na kawę i się tam wybrać .
Szapoba!

O jakość bym się nie martwił, zwłaszcza ze teraz porobiło się mnóstwo domorosłych instagramowych recenzentów, których niestety obserwuje wielu ludzi i na podstawie „1 shot latte with oat milk” wyrabiają sobie zdanie o danym miejscu 🙄 Plus chyba 75 Starbucksów w promieniu 10 km, kilka nawet otwartych 24/7.

No to chyba byś się martwił?
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2021, 13:35:07 wysłana przez rapoh »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1647 dnia: 24 Październik 2021, 21:38:43 »
Niestety Natalia Kwiatkowska nie awansowała do półfinału WBC. Miała fajna prezentacje, ciekawa kawę - Eugenioides, ale stres zwyciężył i porozlewała kawy :(
Z kolei Wojciech Tysler, Polak reprezentujący Irlandię w Barista i Cup Tasting (ciekawostka: w obu konkursach zajął drugie miejsce, ale zwycięzcy nie mogli pojechać 😐) awansował w obu do półfinałów ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1648 dnia: 24 Październik 2021, 21:53:54 »
Ooo ale farciarz ;). Niesamowite.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1649 dnia: 24 Październik 2021, 22:33:02 »
 A jak Ukrainiec reprezentujacy Polskę w cup tasters - Oleg Saphizynski?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi