Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 443174 razy)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1620 dnia: 22 Październik 2021, 13:42:27 »
A ja nie czytałem ale się z nim zgadzam  :poklon: [emoji106]
...
Aha!!! Czyli zgadzasz się z nim! A czy wiesz, jakiej radiostacji on słuchał, albo dla jakiej telewizji pracował? Z pewnością, zgadzasz się też ideologicznie z tą radiostacją!
Przecież gość pisał takie bzdury że szok, a Ty się z nim zgadzasz?
:)

Poza tym, to zgadzać się tu możesz z bohaterem jego powieści, a nie nim samym, bo przypisywanie powyższego cytu samemu Eco jest sporym nadużyciem.
Kontynuując tym tokiem myślenia, to w tej samej powieści powiedział: "Odi ergo sum - nienawidzę więc jestem".
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1621 dnia: 22 Październik 2021, 13:59:16 »
Mniejsza z tym. Zgadzam się z cytatem i kto by go nie napisał miał po prostu rację. Sam bym się pod tym podpisał :ok:

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1622 dnia: 22 Październik 2021, 14:23:49 »
Ciekawe, jak to kłuje KK w oczy.
Oczy tego lewactwa zaś ślepe, bądź nawet czołobitne wobec skostniałych religii, których nawet fundamenty (bo o "interpretacjach" nawet nie warto mówić) nie dają się pogodzić z dorobkiem cywilizacyjnym.
A Pawcio, jak typowy "powierzchowiec" ekscytuje się cytatem dotyczącym nie Kościoła, a obłudnych klechów. Słowa UE mógłby wypowiedzieć niejeden wierny KK (czasem nawet powinien), może z tą zmianą, że niekoniecznie trzeba burzyć świątynie. Bo one są dla wiernych, a nie, jak obecny nam Franciszek i jego akolici twierdzą, dla nich.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1623 dnia: 22 Październik 2021, 14:24:09 »
Pozostańmy przy temacie kawy, te kapsułki z koncentratem to rozumiem pomysł na powtarzalną, szybką kawę.. Jak pamiętam Matt Perger też o czymś takim myślał? Ciekawe jak kawa z takiego wywaru smakuje.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1624 dnia: 22 Październik 2021, 14:52:48 »
Dla mnie bardziej kwestia, jaka technologia musiałby być zastosowana, żeby użycie tego czegoś pozwoliło osiągnąć efekt  świeżości. A już uzyskać espresso...
Ale mając na względzie soki pomarańczowe z koncentratów nie jestem optymistą.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1625 dnia: 22 Październik 2021, 15:10:36 »
Tyle, że szukając analogii w soku, to byłby sok świeżo wyciśnięty i od razu mrożony. A czegoś takiego chyba na ogół nie stosujemy. Gotowe potrawy czasami się mrozi i w sumie jeśli są z dobrych składników, to nie są złe, choć nie tak dobre jak świeżo przyrządzone.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1626 dnia: 22 Październik 2021, 21:31:10 »
Tyle, że szukając analogii w soku, to byłby sok świeżo wyciśnięty i od razu mrożony. A czegoś takiego chyba na ogół nie stosujemy. Gotowe potrawy czasami się mrozi i w sumie jeśli są z dobrych składników, to nie są złe, choć nie tak dobre jak świeżo przyrządzone.
Amerykanie mrożą sok z pomarańczy. I kotują go, jak ropę, czy gaz.
Koncentrowanie jest procesem po odmrożeniu.
Ale nie sądzę, żeby to było tak, że te kapsy to kawka na sztywno zmrożona. Skoro TDS ma 14%, to raczej są odwodnione.
Chyba że uznamy, że jest to zamrożone ristretto. Ale jakoś trudno mi w to uwierzyć.
Ktoś, kto ma taki biznes, pozwoliłby sobie na straty w postaci niepełnej ekstrakcji? Myślę, że robią kilometrowe lungo, a potem odwadniają.
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2021, 21:51:10 wysłana przez rapoh »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1627 dnia: 23 Październik 2021, 11:13:30 »


Całkiem interesujące. Czyli przewodzą zimne, europejskie kraje :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1628 dnia: 23 Październik 2021, 12:07:19 »
Interesujący to wysnułeś wniosek ;), bo jaki związek z tym ma  temperatura, to nie mam pojęcia ::).
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1629 dnia: 23 Październik 2021, 12:08:08 »
To są, zdaje się, dane za 2020.
Wg stanu czerwiec20 - czerwiec 21 zwycięzca jest Holandia, a do 10ki wchodzą Włochy.
https://n26.com/en-eu/blog/countries-that-drink-the-most-coffee
Czyżby te statystyki opierały się na sprzedaży ziarna w detalu, bez uwzględnienia gastronomii?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1630 dnia: 23 Październik 2021, 13:31:03 »
Skoro TDS ma 14%, to raczej są odwodnione.
Ale odwadniać można na różne sposoby także w trakcie mrożenia.

Myślę, że robią kilometrowe lungo, a potem odwadniają.
Wątpię aby robili to w urządzeniu przypominającym ekspres, raczej stawiałbym na jakąś prasę jak przy produkcji oleju i znacznie wyższe ciśnienie.


Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1631 dnia: 23 Październik 2021, 14:09:25 »
Interesujący to wysnułeś wniosek

Nie widzę tutaj wnioskowania, tylko opis grafiki. Finlandia i Norwegia to zimne, europejskie kraje. Może ma to jakiś związek - jak jest ciepło, to mam mniejszą ochotę na kawę. :)

Czyżby te statystyki opierały się na sprzedaży ziarna w detalu, bez uwzględnienia gastronomii?

Jeżeli dotarłem do dobrego źródła, to dane zamieszczone na grafice wrzuconej przez @Szczympek bazują na:

1. Ilości importowanej kawy.
2. Zmianie zapasów.
3. Reeksporcie.

Dokładniej (cytat ze strony ICO):

Disappearance
A measure of consumption providing an indication of the volume of coffee entering the marketing channels in importing Member countries in a given period. It is estimated by deducting re‑exports from gross imports and adjusting the resulting figure for changes in visible inventories. This method does not take into account changes in invisible inventories such as larder and shelf stocks.

Czyli jest to ilość kawy, którą zużywa cała branża, a nie końcowy konsument.

Artykuł, który zamieściłeś, pokazuje, że co organizacja, to zupełnie inny ranking. :) Niestety nie ma tam opisanej metodologii, a wydaje mi się, że jest to kluczowa sprawa skoro podawane wartości są tak różne.
« Ostatnia zmiana: 23 Październik 2021, 14:17:36 wysłana przez arob »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1632 dnia: 23 Październik 2021, 20:06:30 »
Nie widzę tutaj wnioskowania, tylko opis grafiki. Finlandia i Norwegia to zimne, europejskie kraje. Może ma to jakiś związek - jak jest ciepło, to mam mniejszą ochotę na kawę.

Dokładnie tak. Z doświadczenia wiem ze im chłodniej tym mam więcej klientów ;) nawet podczas dużych grudniowych wydatków czy „blue Monday” w styczniu, to miesiące z największym utargiem. Natomiast ciepłe miesiące są dość ciche, nie licząc „iced caramel latte”. Zreszta gdy byłem na wakacjach w Portugalii czy Hiszpanii to zupełnie nie miałem ochoty na kawę, a niektóre kawiarnie odwiedziłem dlatego, żeby nie żałować, ze tam nie byłem ;) to samo jeśli chodzi o kawę w paczkach, średnio w zimę sprzedajemy około 40 paczek dziennie przy 5-15 w miesiącach letnich.
Niemniej to tylko luźny wniosek ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1633 dnia: 23 Październik 2021, 21:00:27 »

Czyli jest to ilość kawy, którą zużywa cała branża, a nie końcowy konsument.

Artykuł, który zamieściłeś, pokazuje, że co organizacja, to zupełnie inny ranking. :) Niestety nie ma tam opisanej metodologii, a wydaje mi się, że jest to kluczowa sprawa skoro podawane wartości są tak różne.


Czyli jak z tymi Włochami? Odpuścili sobie picie kawy w zw. z pandemią?
Bo jak jestem we Włoszech, to jest to zajęcie, któremu się oddaje każdy, kto jest na stacji benzynowej, w barze, czy na stoku.

Wątpię aby robili to w urządzeniu przypominającym ekspres, raczej stawiałbym na jakąś prasę jak przy produkcji oleju i znacznie wyższe ciśnienie.
Pewnie masz rację. Choć pytanie, czy takie prasowanie jest efektywne.

Nie widzę tutaj wnioskowania, tylko opis grafiki. Finlandia i Norwegia to zimne, europejskie kraje. Może ma to jakiś związek - jak jest ciepło, to mam mniejszą ochotę na kawę.

Dokładnie tak. Z doświadczenia wiem ze im chłodniej tym mam więcej klientów ;) nawet podczas dużych grudniowych wydatków czy „blue Monday” w styczniu, to miesiące z największym utargiem. Natomiast ciepłe miesiące są dość ciche, nie licząc „iced caramel latte”. Zreszta gdy byłem na wakacjach w Portugalii czy Hiszpanii to zupełnie nie miałem ochoty na kawę, a niektóre kawiarnie odwiedziłem dlatego, żeby nie żałować, ze tam nie byłem ;) to samo jeśli chodzi o kawę w paczkach, średnio w zimę sprzedajemy około 40 paczek dziennie przy 5-15 w miesiącach letnich.
Niemniej to tylko luźny wniosek ;)

To są tak czy inaczej doświadczenia zimnych krajów jak mają ciepło vs zimno. A nie doświadczenia zimne vs ciepłe kraje. Jak byłem we Florencji przy 40stC, też było pite, jak w Trydencie przy 8stC. Nie tu chyba by szukać odpowiedzi. Kawa to nie jest rozgrzewacz, zwłaszcza w "pędnej" Finlandii.

« Ostatnia zmiana: 23 Październik 2021, 21:04:36 wysłana przez rapoh »

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1634 dnia: 23 Październik 2021, 21:10:43 »
Faktycznie b. duża różnica.  :wow2: Ciekawe jak to wygląda po stronie palarni. U Finów i Skandynawów dochodzi też picie kawy przelewowej zamiast espresso. 3 porządne dripy, które czasami sobie wypiję to jakby nie patrzeć 8 pojedynczych, włoskich espresso. Tak często chyba tam do kawiarni nie chodzą.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi