Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 443300 razy)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1545 dnia: 11 Październik 2021, 11:22:22 »
Badania np. wykazały, że więcej ludzi na coś kliknie i potem kupi jeśli w sloganie dodane jest słowo "teraz" (ang. "now")  i zwróćcie uwagę w ilu miejscach i sloganach pojawia się "teraz" - zadzwoń teraz, kliknij teraz, kup teraz, przyjdż teraz, itd....
To nie ma mieć sensu - to ma być skuteczne.
Ja z premedytacją bojkotuję wszystkie prodkukty i reklamy, które chcą bym coś zrobił "teraz" - uznaję to jako obrazę mojej inteligencji , ale nie ma to większego znaczenia, bo nie jestem większością.
Bo ten aspekt TERAZ/NOW, to jest ten magiczny moment kiedy w naszym mózgu zapala się lampka o posiadaniu czegoś i zaspokojenia potrzeby zakupu. Po analizie, przemyśleniu zazwyczaj przechodzi. Stąd tak istotne w szeroko pojętym handlu jest by jak tylko klient złapie tą chwilę/moment od razu skierować go do kasy ;)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1546 dnia: 11 Październik 2021, 15:43:42 »
Reklama Brad Pit i DL i nawet ciekawa analiza Jamesa Hoffmanna pokazująca jak konstruowany jest przekaz obecny przekaz reklamowy. Dla mnie typowa gra na emocjach, język obrazkowy mający utrwalić w podświadomości oglądającego oczekiwane skojarzenia, czy sensowne nie wiem być może chodzi o pozycjonowanie marki a być może to zwyczajnie bez sensu.



A co jeśli palarnia nazywa się „fresh Coffee Beans”, a Brad, dla beki, kupił blend o nazwie Brad? Później pojechał do swojego ziomka mechanika, żeby mu przygotwać kawę, a sam nie pił, bo wiedział ze popołudniu będzie miał kilka kaw do wypicia i nie chciał przesadzić z kofeiną?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1547 dnia: 11 Październik 2021, 15:47:32 »
Teraz czyli presja czasu, ja też wyczuwam takie zagrania na kilometr, a rzeczywistość reklamowa jest kreowana tak aby dawać podprogowe sygnały naszemu umysłowi.  Młode pokolenie nastolatków widzi to już zupełnie inaczej niż ja, oni nie oddzielają wirtualnego świata od rzeczywistego więc będzie pewnie jeszcze gorzej. Ale tak czy inaczej wygląda na to że TERAZ muszę mieć motor żeby do Gorana po kawę jechać ;-) 

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1548 dnia: 11 Październik 2021, 15:49:15 »
A co jeśli palarnia nazywa się „fresh Coffee Beans”, a Brad, dla beki, kupił blend o nazwie Brad? Później pojechał do swojego ziomka mechanika, żeby mu przygotwać kawę, a sam nie pił, bo wiedział ze popołudniu będzie miał kilka kaw do wypicia i nie chciał przesadzić z kofeiną?

To mógł by być koniec świata ;-)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1549 dnia: 11 Październik 2021, 16:08:28 »
Młode pokolenie nastolatków widzi to już zupełnie inaczej niż ja, oni nie oddzielają wirtualnego świata od rzeczywistego więc będzie pewnie jeszcze gorzej. Ale tak czy inaczej wygląda na to że TERA
Na maxa chybiłeś. Młodzi ludzie preferują slow life, a to starym wszędzie się spieszy. Moja siostra pracowała w pizzerii i w zasadzie tylko ludzie w średnim/ starszym wieku, wydzwaniali, ze kierowca się spóźnia, ileż to można czekać. W kawiarni nie lepiej, jeśli osoba 50+ zamawia dripa to kilka razy powtarzam, ze będzie trzeba czekać ponad 5 minut i ze inni dostaną kawy wcześniej, a i tak zazwyczaj jest sapanie czemu tak długo. Zreszta starsi ludzie z reguły są bardziej naiwni (patrz kto rządzi krajem) wiec szybciej złapią się na „teraz, zaraz, oferta, promocja tylko przez 10 sekund” itd ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1550 dnia: 11 Październik 2021, 16:42:08 »
mlopusowi raczej chodziło o zamawianie pizzy, a nie o czekanie na nią.
Jak stary się natrudził, to chce szybkiego efektu, młody jest zachwycony, że paroma kliknięciami załatwił to, co "stary by sto lat robił".
TERAZ jest dla młodych. Gdyby było dla starych, nie chodziłby biznes z cud garnkami i jednodniowymi wycieczkami do Berlina.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1551 dnia: 11 Październik 2021, 16:57:36 »
Nie mówiłem nic o pośpiechu, mówiłem tylko że młodzież nastoletnia, w wieku mojej córki nie odróżnia rzeczywistości kreowanej w świecie wirtualnym, pop kulturze od tej poza nim. Dla wielu dzieci kupno czegokolwiek to proste, zamawiasz przez net a kurier dowozi bo tak przecież robią rodzice. Ale zgadzam się że dla pokolenia mojej córki czas jest umowny, godzina w tą czy tamtą co to za problem?
To pokolenie emiotikonów, slangu, żabki i Mcdonalds. Szczęśliwe jeżeli zamówią burgery przez terminal, zapłacą w nim telefonem i odbiorą zamówienie po wyświetleniu numeru na telebimie.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2021, 17:12:11 wysłana przez mlopus »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1552 dnia: 11 Październik 2021, 18:17:30 »
Nie mówiłem nic o pośpiechu, mówiłem tylko że młodzież nastoletnia, w wieku mojej córki nie odróżnia rzeczywistości kreowanej w świecie wirtualnym, pop kulturze od tej poza nim. Dla wielu dzieci kupno czegokolwiek to proste, zamawiasz przez net a kurier dowozi bo tak przecież robią rodzice. Ale zgadzam się że dla pokolenia mojej córki czas jest umowny, godzina w tą czy tamtą co to za problem?
To pokolenie emiotikonów, slangu, żabki i Mcdonalds. Szczęśliwe jeżeli zamówią burgery przez terminal, zapłacą w nim telefonem i odbiorą zamówienie po wyświetleniu numeru na telebimie.

Hmmm. Nawet gdyby to co w tym złego, ze większość rzeczy jest łatwiejsza? Z drugiej strony jeśli jakiś młodzieniaszek nie odróżnia rzeczywistości od pop kultury - wyglada to na pojedynczy  problem wychowawczy, ale na pewno nie definiowałybym tak calego pokolenia.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1553 dnia: 11 Październik 2021, 19:55:53 »
Szczympek rozumiem, że musisz mieć racje albo stać w opozycji ze swoimi twierdzeniami, tyle tylko że ja jestem antropologiem kultury z wyksztalcenia i obserwuję obecnie zmiany w tzw wytworach kultury niematerialnej. Które zachodzą i nie jest to kwestia złego czy pojedynczy problemu wychowawczego, jeżeli nie widzisz zmiany pokoleniowej albo różnicy jaka pojawia się pomiędzy obecnym pokoleniem nastolatków i ich rodzicami to w sumie nic mi do tego.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1554 dnia: 11 Październik 2021, 20:23:13 »
i nie jest to kwestia złego czy pojedynczy problemu wychowawczego,
Racja

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1555 dnia: 11 Październik 2021, 20:44:29 »
Ta reklama jest po prostu głupia, jak to reklama. Wg mnie na pewno znajdą się gorsze: reklamy leków (tego losu raczej młodzi nam nie zgotowali) i reklamy w stylu "Jestem XYZ i polecam ABC (chociaż w sumie nawet nie wiem do czego to służy, bo nigdy nie używałem. Ważne, że mi zapłacili)."

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1556 dnia: 12 Październik 2021, 14:54:44 »
Mój znajomy, który był szefem działu reklamy dużej amerykańskiej korporacji mawiał, że sprzedaje się marzenie o produkcie, a nie produkt. I tu widzę dokładnie takie podejście do realizacji tego projektu. Automat do zaparzania kawy ma się kojarzyć z aktorem którego lubimy, wolnością, ciepłem, przytulnością itp. Temu moim zdaniem służy ta reklama. Wszystko czego nie rozumiemy może wydawać się nam głupie.

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1557 dnia: 12 Październik 2021, 16:31:20 »
Bardziej chodziło mi o to, że jak rozbijemy takie reklamy na czynniki pierwsze i na spokojnie przeanalizujemy to w większości przypadków doszukamy się licznych sprzeczności i braku logiki. Nie oznacza to, że nie osiągają one zamierzonego efektu. Stoją za tym przecież lata doświadczeń i badań, których nie deprecjonuję.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1558 dnia: 12 Październik 2021, 18:43:40 »
jeżeli nie widzisz zmiany pokoleniowej albo różnicy jaka pojawia się pomiędzy obecnym pokoleniem nastolatków i ich rodzicami to w sumie nic mi do tego.

Owszem widzę ogromna roznice na plus jeśli chodzi o młodzież czy osoby do 30 lat. To co zrujnowali ich rodzice/dziadkowie próbują teraz naprawiać, patrz: środowisko, rasizm, segregacja ludzi, tolerancja, równość społeczna. Pragnienie lepszej jakosci życia to tez duży plus. Poprzednie pokolenia bazowały na zachowaniu swoich rodziców, typu: ojciec mnie bił i jestem normalny to tez będę bił własne dzieci i będą normalne. Starsze pokolenia opierały się na tradycji czy religii, młode bardziej na nauce, co zreszta pokazuje ilośc dzieciakow uczęszczających na katechizm w szkole.
 Młode pokolenia od tego odchodzą od tradycji  i starają się kreować coś nowego. Dlatego to jest postrzegane przez starsze osoby jako drastyczna zmiana.
Oczywiście mogę się mylić, bo nie jestem wykształcony w tym temacie, No i nie mieszkam w Polsce gdzie rzeczywistość bywa inna ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2021, 18:51:05 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1559 dnia: 12 Październik 2021, 21:05:05 »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi