Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 442974 razy)

Offline PiotrR

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: V60-02, Aeropress + Prismo
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1170 dnia: 19 Luty 2019, 09:38:41 »
Porównanie budowy, wielkości i smaku kawy zmielonej młynkiem. Dla wielu wystarczy takie porównanie. Inni będą dopatrywać się braku porównania jakości przemiału (choć widziałem test sitek, w którym najsmaczniejsza kawa wg testującego to była ta bez odsianego pyłu). A jeszcze inni powiedzą, że rzetelny test to porównanie wszystkich młynków dodatkowo po przemieleniu 10kg kawy przez każdy z nich (bo przecież część z nich może nie dotrwać do tego etapu ;))

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1171 dnia: 19 Luty 2019, 11:47:34 »
Masz 3 młynki w podpisie, których nazwy pojawiają się dość często na forum więc ja chętnie zobaczę ich porównanie.

Bardzo chętnie bym takie porównanie zrobił, ale nie mam:
1) czym odsiać i zważyć pyłu
2) czym zmierzyć rozstrzał drobinek
3) jak ocenić różnicy w smaku, bo jestem smakowym analfabetą

Musiałbym od kogoś pożyczyć chociaż pełen zestaw Kruve, a smakowo podpiąć ze 2-3 dodatkowe osoby do cuppingu.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1172 dnia: 19 Luty 2019, 12:27:34 »
Ale po co? Te mlynki są takie, ze raz będziesz miał mało pyłu a za drugim razem więcej.
Na jakiej kawie chcesz to zrobić? Na mytej Etiopii czy naturalnym maragogype z Nikaragui?  Odsiewanie ma się totalnie nijak do rzetelności testu. To samo ślepy cupping. Na jakiej podstawie dobierzesz ludzi? Kowalski z ulicy? Mistrz Cup Tasters?
Hoffman zrobił dobry test, ocenił przydatność, budowę, cenę i na końcu smak. Czyli to co interesuje ludzi.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1173 dnia: 19 Luty 2019, 12:33:58 »
Pytanie czy na innych ziarnach i ślepym teście wyniki byłyby takie same. Czy po kilku miesiącach używania dalej by się utrzymały parametry urządzeń? Tego nie wiemy, jednak czy jest to aż tak ważne dla porównania ceramicznych stożków?  Wg mnie nie, bo to przede wszystkim nie jest dobre narzędzie do mielenia kawy.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1174 dnia: 19 Luty 2019, 12:34:28 »
Ten test pokazuje tylko który młynek się podobał bardziej testującemu, a nie który jest lepszy (pod względem przemiału).

Jedynym sposobem aby sprawdzić który młynek jest lepszy, jest sprawdzenie rozrzutu generowanych drobinek.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1175 dnia: 19 Luty 2019, 12:37:40 »
Możesz to zrobić są darmowe programy laboratoryjne liczące cząsteczki, jednak musisz wpierw się nauczyć ich obsługiwać, wykonać poprawne zdjęcie makro, a na końcu przeprowadzić analizę. Ja przyglądałem się sprawie i stwierdziłem, że to nie ma dla mnie sensu. Jednak jak chcesz poświęcić wiele godzin pracy na to, to nikt Ci nie zabrania. Ja na pewno nie będę Cię do tego namawiał.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1176 dnia: 19 Luty 2019, 13:19:46 »
J/w nie posiadam odpowiedniego sprzętu. W związku z tym nie byłbym w stanie przeprowadzić rzetelnie testu młynków. Tak samo jak autor tamtego filmu.


Offline xcracerpl

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: v60, aeropress, prismo, g.a.t. 3tz, Bialetti z E&B Lab, tygielek, mizudashi, Brewista Smart Dripper, Chemex
  • Młynek: C40 MK4, Quito, Wilfa
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1177 dnia: 19 Luty 2019, 13:51:53 »
Takie porównanie to w sumie i ja bym mógł zaprezentować...


Bardzo chętnie bym takie porównanie zrobił, ale nie mam:

[...]

3) jak ocenić różnicy w smaku, bo jestem smakowym analfabetą


To w końcu byś mógł czy byś nie mógł, bo się gubię.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2019, 13:56:12 wysłana przez xcracerpl »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1178 dnia: 19 Luty 2019, 14:01:22 »

Jedynym sposobem aby sprawdzić który młynek jest lepszy, jest sprawdzenie rozrzutu generowanych drobinek.

Ech co za bzdura. Znowu.
Ktory młynek jest lepszy? stabilny młynek dobrze wykonany, mieszczący 50 gramów ziaren z małym rozrzutem drobinek, 13 centymetrowy mieszczący się w aeropressie, stalowy młynek mieszczący 20 gramów kawy troszkę większym rozrzutem drobin czy 2 kilowy chwiejący się, powolny młynek mieszczący 150 gramów ziaren z najmniejszym rozrzutem drobin?
Na jakiej kawie chcesz sprawdzić rozrzut? Nie odpowiedziałeś na to wcześniej. Tydzień czy miesiąc po wypaleniu? Jaki stopień palenia?
Co z młynkiem ktory generuje mało pyłu, ale dużo gruzu? Lepszy taki czy bardziej pylący z mniejszym gruzem?
Czy naprawdę nie widzisz, ze takie mierzenie nie ma sensu?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1179 dnia: 19 Luty 2019, 16:48:50 »
Takie porównanie to w sumie i ja bym mógł zaprezentować...


Bardzo chętnie bym takie porównanie zrobił, ale nie mam:

[...]

3) jak ocenić różnicy w smaku, bo jestem smakowym analfabetą


To w końcu byś mógł czy byś nie mógł, bo się gubię.


Widzę. Czytaj ze zrozumieniem, to przestaniesz.
Edit: doszedłem do wniosku, że jednak nie zajarzysz, więc pomagam: taki test jak tamten gość zrobił jestem w stanie zrobić. Testu, który powinno się zrobić - z pomiarem frakcji - nie jestem.


Ech co za bzdura. Znowu. Ktory młynek jest lepszy? stabilny młynek dobrze wykonany, mieszczący 50 gramów ziaren z małym rozrzutem drobinek, 13 centymetrowy mieszczący się w aeropressie, stalowy młynek mieszczący 20 gramów kawy troszkę większym rozrzutem drobin czy 2 kilowy chwiejący się, powolny młynek mieszczący 150 gramów ziaren z najmniejszym rozrzutem drobin? (...)

Tobie też pomogę ;)

Ten test pokazuje tylko który młynek się podobał bardziej testującemu, a nie który jest lepszy (pod względem przemiału).

Pod względem przemiału zawsze lepszy będzie ten młynek, który przemiał będzie miał równiejszy.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2019, 16:55:10 wysłana przez Evanduril »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1180 dnia: 19 Luty 2019, 18:15:28 »
Odpowiesz na któreś z moich pytań czy dalej z uporem maniaka będziesz je ignorował byle by postawić na swoim?

I nie, nie jesteś w stanie zrobić takiego testu jak „tamten gość”, bo on potrafi ocenić smak a Ty nie. Gubisz się
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2019, 18:40:23 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline xcracerpl

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: v60, aeropress, prismo, g.a.t. 3tz, Bialetti z E&B Lab, tygielek, mizudashi, Brewista Smart Dripper, Chemex
  • Młynek: C40 MK4, Quito, Wilfa
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1181 dnia: 19 Luty 2019, 22:10:52 »

Widzę. Czytaj ze zrozumieniem, to przestaniesz.
Edit: doszedłem do wniosku, że jednak nie zajarzysz, więc pomagam: taki test jak tamten gość zrobił jestem w stanie zrobić. Testu, który powinno się zrobić - z pomiarem frakcji - nie jestem.

To zrób, czekam(y?) z niecierpliwością. Jak uważnie posłuchasz Hoffmana to zauważysz, że nie potrzebuje sitka, by rozróżnić w smaku różne frakcje przemiału. No ale sam nazwałeś się smakowym analfabetą, więc, jakby to powiedzieć, nie bardzo masz argumenty o autorytecie jako anonim z internetów nie wspominając.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1182 dnia: 20 Luty 2019, 08:24:02 »
Odpowiesz na któreś z moich pytań czy dalej z uporem maniaka będziesz je ignorował byle by postawić na swoim?
I nie, nie jesteś w stanie zrobić takiego testu jak „tamten gość”, bo on potrafi ocenić smak a Ty nie. Gubisz się

Ale co tam jest do odpowiadania? Skoro mierzenie tego wszystkiego nie ma sensu, to jaki sens mają jakiekolwiek testy, tym bardziej bez mierzenia?
Dlaczego rzesza ludzi, baristów, pasjonatów, jednak dokonuje takich mierzeń? Były choćby i na forum.

Dlaczego takich pytań nie zadajesz Hoffmanowi? Skoro są ważne w kontekście bardziej wyrafinowanych testów, to są nawet ważniejsze w kontekście mniej. Bo te mniej dają jeszcze mniej wiarygodny wynik.

Hoffmann w smaku nie jest w stanie rozróżnić frakcji. Jest w stanie tylko stwierdzić, czy kawa jest bardziej gorzka lub bardziej kwaśna i na tej podstawie luźno zakładać, że jest więcej pyłu lub więcej gruzu. Ale to jest tylko założenie. Na smak kawy wpływa o wiele więcej czynników, wystarczy, że jakiegoś kubka dobrze nie wygrzał, albo że woda podczas nalewania miała kilka stopni mniej lub kombinacja kilku tych czynników i test można wyrzucić do kosza...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1183 dnia: 20 Luty 2019, 08:43:55 »
Daj spokój Hoffmannowi, za wysokie progi.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1184 dnia: 20 Luty 2019, 11:44:46 »
to jest tylko założenie.
To wynika z wieloletniego doświadczenia. Oczywiście że sprawdzając dokładnie mógłby być czymś zaskoczony. Jednak poświęcanie dużej ilości czasu i uwagi kiepskim młynkom, które nie są dobrym narzędziem do mielenia kawy, nie ma większego sensu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi