Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 443269 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #765 dnia: 10 Listopad 2017, 11:41:30 »
Co i tak jest najlepszym wynikiem od 2008r. a trzeba pamiętać, że z każdym rokiem jest coraz trudniej, coraz mniejsze punkciki decydują, coraz więcej reprezentantów.

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #766 dnia: 10 Listopad 2017, 20:44:42 »
Nie wiem czy było już o tym- http://fellowproducts.com/shop/duo/
Urządzenie do filtrowanej zalewajki ... ?

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk


Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #767 dnia: 10 Listopad 2017, 22:16:05 »
No i Natalia skończyła na 19 miejscu :)

Była strasznie zdenerwowana, co mnie w sumie zdziwiło, bo półfinały pod flagą irlandzką rok temu poszły jej z wielkim uśmiechem. Mogłaby się dostać te 3 miejsca wyżej i próbować dalej, ale trochę się motała i podawała podobne wyrażenia, a a później się poprawiała. Widać, że jest ciśnienie :) Mimo wszystko gratulacje - długie miesiące przygotowań i 19/58 brzmi dobrze :)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #768 dnia: 10 Listopad 2017, 23:02:13 »
Wiesz, przez ponad rok nie mówisz w danym języku, to tez robi różnice. Pracowała w jednej z najbardziej zatłoczonych kawiarni w Dublinie, trzy trzygrupowe maszyny a i tak w weekend w kolejce czekałem dobre 10 minut.
Swoją droga fajne przyznała ze zrobiła sporo błędów i 19 miejsce jest super,natomiast Irlandczyk, nie wiem które miał miejsce, ale odpadł po pierwszej rundzie, mówił , ze zrobił wszystko perfekcyjnie, nie dostał sie dalej i tez jest super ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2017, 23:04:55 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #769 dnia: 11 Listopad 2017, 12:54:05 »
zrobił wszystko perfekcyjnie, nie dostał sie dalej
Chyba większość uczestników tego konkursu tak można skwitować...

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #770 dnia: 11 Listopad 2017, 13:12:41 »
Myślałem, że zeszłoroczne zimne kolby przy espresso użyte przez zwycięzcę WBC '16 to był szczyt ekstrawagancji.
A w tym roku ziarna mrożone w azocie, palenie ziaren w trakcie występu, na potrzeby drinka przelewanie espresso przez drippera wypchanego watą cukrową, spienianie mleka w osobnym urządzeniu. Coś jeszcze mi umknęło? Jednak dzięki temu interesująco ogląda się tegoroczną edycję.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #771 dnia: 11 Listopad 2017, 13:25:14 »
Azotowanie zmielonej kawy, automatyczne tampery. Myślę, że lista jest sporo dłuższa.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #772 dnia: 11 Listopad 2017, 13:46:15 »
Te tampery i śmigiełkowe przyrządy do dystrybucji pominąłem świadomie bo uznałem, że skoro czytałem już o nich na forum, to są dość popularne :)
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #773 dnia: 11 Listopad 2017, 14:23:00 »
Myślałem, że zeszłoroczne zimne kolby przy espresso użyte przez zwycięzcę WBC '16 to był szczyt ekstrawagancji.
A w tym roku ziarna mrożone w azocie, palenie ziaren w trakcie występu, na potrzeby drinka przelewanie espresso przez drippera wypchanego watą cukrową, spienianie mleka w osobnym urządzeniu. Coś jeszcze mi umknęło? Jednak dzięki temu interesująco ogląda się tegoroczną edycję.

Też oglądam i myślę, że osobne urządzenie do spieniania to już delikatna przesada, żeby uniknąć 10% wody w mleku. To co będzie następne? Jura z wbudowanym młynkiem parząca i mieląca sama espresso. Jest pewien stopień kreacji, ale są czynniki równe dla wszystkich. Jeśli wygra Australia, to będzie dryfowanie w kierunku dziwactwa i kawy specialty dla nielicznych. Jest z tej samej firmy co Sasa Sestic i jak dla mnie to dwie krople wody, nawet styl mówienia :)

Jestem bardzo zaintrygowany Dale'm Harrisem i UK - jak koleś mocno się przygotował od wygrania zawodów w Bristolu na poziomie krajowym. Zmienił zupełnie ułożenie stanowiska sędziowskiego oraz kolejność prezentacji, podaje nazwy chemiczne, nie używa geishy z Panamy i zrobił bardzo ciekawy drink własny. Jest to o tyle ciekawe, że pracuję z sędzią z zawodów i powiedział, że Dale Harris zrobił mu katastrofalną kawę mleczną (pełno bąbli) na zawodach i jego występ był ogólnie bez fajerwerków. W Dodatku Dale Harris próbował jakieś 9 lat z rzędu wygrać zawody na szczeblu krajowym, ale miał trochę pecha, gdyż rywalizacja z Colonną była bardzo ciężka. Zawsze drugi, nawet anegdoty w branży powstawały. W końcu wygrał w UK i jestem pod pełnym wrażeniem jaką podróż odbył od Bristolu do Seulu, bardzo podobała mi się jego prezentacja. Jest też jedynym przedstawicielem Europy w TOP 6. Piszę to tylko dla kontekstu, że ktoś kto próbuje wygrać taki kawał czasu w kraju i zdecydowanie ma obsesję na tym punkcie - wyszedł na scenę i kolokwialnie mówiąc "nie zes*ał się" :)
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2017, 14:26:34 wysłana przez mr_blend »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #774 dnia: 12 Listopad 2017, 09:22:14 »
No i wygrał :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #775 dnia: 13 Listopad 2017, 11:47:26 »
Mimo tego, że każdy sędzia otrzymał minimalne inne espresso ;)

Z pierwszej wylewki poszło nierówno, ekstrakcja 31 sekund. Z drugiej tez nierówno, ekstrakcja 34 sekundy. To dało 4 delikatnie różniące się napary.
Niech to pozwoli uświadomić niektórym, że nawet bez perfekcyjnej apteki można zostać mistrzem WBC :)
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #776 dnia: 13 Listopad 2017, 20:48:35 »
Nie wiem, czy zauważyliście, ale chłopak miał niepohamowane napady śmiechu odkąd ukończył parzyć espresso xD Wiedział, że najtrudniejsze za nim i śmiał się do siebie co jakiś czas. To pokazuje jakie tam jest ciśnienie na scenie jak występuje się na końcu (ewentualnie że koleś ma nierówno z garem xD). Gratulacje dla UK w tym roku, zgarnęli wszystko. Jestem też pod wrażeniem Azjatów - w większości  specialty coffee w tych krajach jest w powijakach - nawet Japonia (oczywiście w Tokio coś się znajdzie) gdzie nie ma zupełnie kultury picia espresso. Półfinały oprócz HK i JPN: Indonezja, Chiny, Malezja, Tajwan i Korea Południowa. W sumie oprócz ostatniego kraju, to pije się raczej lokalnie co urośnie albo na co rząd pozwoli. W Chinach są same starbaksy i zielone herbata. Mimo wszystko fajnie się ich oglądało. Kanada również szacun. Put - pełna klasa, kawy konkursowej nie piłem, ale widziałbym go wizualnie ciutek wyżej. Rok zdecydowanie pod znakiem mrożonek z ziaren.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #777 dnia: 13 Listopad 2017, 22:22:58 »
Chinach są same starbaksy i zielona herbata
Zamówiłem na aliekspresie trochę arabiki z Chin (Yunan) do wypalenia, zobaczymy co to będzie :D

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #778 dnia: 13 Listopad 2017, 22:33:18 »
Chinach są same starbaksy i zielona herbata
Zamówiłem na aliekspresie trochę arabiki z Chin (Yunan) do wypalenia, zobaczymy co to będzie :D


Brzmi egzotycznie, daj znać jak smakuje :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #779 dnia: 14 Listopad 2017, 08:28:44 »
Kiedyś chyba @flexoo poczęstował był mnie chińską kawą - a może tajską, nie pamiętam. Dobra była, ale żeby jakoś specjalnie w pamięć zapadła to nie powiem.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi