Autor Wątek: Przyszłość speciality coffee  (Przeczytany 83445 razy)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #300 dnia: 15 Czerwiec 2022, 22:07:25 »
To ironia kryzysów , produkty Premium drożeją najmniej lub wcale wiec osoby z zasobniejszym portfelem zyskują brakiem zmian cen produktów które kupowali wcześniej :):)

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 477
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #301 dnia: 15 Czerwiec 2022, 22:38:12 »
Dobra, nie doskonała czekolada nie musi być droga. Wedla np nie da się zjeść, ale taki Wawel np 70% kosztuje 3,5-4 zł a całkiem dobra. Lavazza tez nie jest taka zła, ta z puszki np oro złota  jest spoko do kawiarki, ta z torebki, która powinna być taka sama jakoś dobra nie jest. Jest sporo podróbek Lavazzy.
Dobra kawa jest obecnie baaardzo droga, powiedzmy 150zl za kg, a jak ktoś piję kawę to mu ze 3kg potrafi zejść w miesiącu, poważny wydatek. Razy dwanaście miesięcy i się robi grubo :) a nie samą kawą człowiek inteligenty żyje, są inne podniety :)
Sporo ludzie się snobuje, a ma niewielkie pojęcie. Praktycznie widać to wszędzie, na forum tez, czy to audio, czy kawa, czy whisky. Powszechny zanik krytycznego myślenia. Są słowa klucze, czy to w sprzęcie kawowym, czy w audio, whisky, itd, usłyszysz i wiesz, że ktoś ma pojęcie.
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2022, 22:52:00 wysłana przez Jozin von Bazin »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #302 dnia: 16 Czerwiec 2022, 12:01:36 »
nie wszystkie produkty premium maja adekwatny stosunek ceny do jakości:(, będą towary rzeczywiście warte swojej ceny pewnie około 20-30% reszta to doplacanie za markę i umiejętny marketing , klient bogaty nie oznacza ze świadomy.

Offline roman66

  • Wiadomości: 30
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #303 dnia: 17 Czerwiec 2022, 19:31:04 »
klient bogaty nie oznacza ze świadomy.
Pełna zgoda, w szczególności jeśli chodzi o audio...

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #304 dnia: 17 Czerwiec 2022, 21:26:37 »
przy audio to pasja kawowa jest taniutkim hobby :):):)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #305 dnia: 17 Czerwiec 2022, 22:44:55 »
Chyba tak. W sumie jest też jakby archaicznym, może nawet "prymitywnym" hobby. Tym lepiej. Pozwala się jakoś zrelaksować, oderwać od zalewu nowoczesnych a zniewalających rzeczy.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #306 dnia: 18 Czerwiec 2022, 09:25:32 »
coś w tym jest:)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #307 dnia: 18 Czerwiec 2022, 09:26:39 »
Ale tez mocno bezsensownym. Bo i z wiekiem słuch gorszy, ale tez nawet to czego słuchamy się zmienia. Szwagier ma sprzęt za kilkanaście tysięcy euro na którym głównie słucha… podcastów.
Moim zdaniem to tylko taka zajawka takich prostych ludzi, którzy szukają czegoś łatwego, żeby się wyróżnić. Motoryzacja tak samo
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #308 dnia: 18 Czerwiec 2022, 09:37:02 »
Ludzie z Wydzialów Mechanicznych na politechnikach mogliby się z tobą nie zgodzić. Jestem pod wrażeniem jak szybko niektórzy potrafią oceniać innych.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2022, 09:40:18 wysłana przez arob »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #309 dnia: 18 Czerwiec 2022, 10:00:07 »
Każde hobby można by uznać za bezsensowne w takim przypadku łącznie z kawowym „punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Paweł

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
    • Podcast o Kawie
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #310 dnia: 19 Czerwiec 2022, 19:42:19 »
Wątek pojawił się w najnowszym podcaście.
Nasi goście Wojtek i Rafał to head-roasterzy, czyli główni palacze w swoich firmach. To oni odpowiadają za dobór zielonego ziarna i od nich zależy jak to ziarno będzie smakowało po wypaleniu.
Wojciech Rzytki – CoffeeLab
Rafał Kaniewski – Java Coffee
Zapraszam.

https://podcastokawie.pl/wojciech-rzytki-rafal-kaniewskie/
Podcast dostępny również w aplikacjach Spotify, Podcasty Apple.

https://podcastokawie.pl
Podcast o Kawie - słuchaj i pij dobrą kawę, gdziekolwiek jesteś

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #311 dnia: 20 Czerwiec 2022, 12:54:42 »
Ale tez mocno bezsensownym. Bo i z wiekiem słuch gorszy
Tu muszę się jako audiofil nie zgodzić :) Nie mam sprzętu za kilkanaście tysięcy, mam tańszy sprzęt, na którym słucham bardzo rożnej muzyki. Każdy sprzęt kupowałem po odsłuchu i żaden nie jest na pokaz :)  Ostatnio pożyczyłem od kolegi słuchawki, 2 razy droższe od moich i słyszałem różnicę. Mam 40+ lat. Oczywiście nie każdy ma potrzebę słuchania muzyki w  jak najlepszej jakości. Mi się już włączył upgradetitis po odsłuchu tych pożyczonych i pewnie będę szukał lepszych słuchawek :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #312 dnia: 20 Czerwiec 2022, 13:21:12 »
zgadzam się  , bezsprzecznie ze wzrostem ceny w audio idzie jakość i jest to słyszalne.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #313 dnia: 23 Czerwiec 2022, 16:07:02 »
Wątek pojawił się w najnowszym podcaście.
Nasi goście Wojtek i Rafał to head-roasterzy, czyli główni palacze w swoich firmach. To oni odpowiadają za dobór zielonego ziarna i od nich zależy jak to ziarno będzie smakowało po wypaleniu.
Wojciech Rzytki – CoffeeLab
Rafał Kaniewski – Java Coffee
Zapraszam.

https://podcastokawie.pl/wojciech-rzytki-rafal-kaniewskie/
Podcast dostępny również w aplikacjach Spotify, Podcasty Apple.



Tym razem rozmówcy bardzo fajni, ale co się stało z Wami chłopaki? Goście przedstawiają się dopiero w…. 19 minucie! Wcześniej jakaś niezrozumiała rozmowa przez telefon i prześciganie się czego nie wiecie o rozmówcach. Brakło planu na podcast. Powinno to być raczej minutowe przedstawienie rozmówców i przejście do, bardzo ciekawego, tematu. A tutaj jakieś wyliczanki kto gdzie pracował, później chłopaki to powtarzają bez żadnej wartości merytorycznej. 1/3 odcinka i zero rozmowy na temat kawy.
Swoją droga, świetne byłoby zaczęcie od tego, ze chłopak został zwolniony z sieciówki, a teraz jest czołowym polskim roasterem, a Wy nie chcieliście o tym nawet wspomnieć - dla mnie co najmniej dziwna decyzja.
Rozmówcy fajni, kulturalni, obeznani w temacie. Angielski Wojtka rozśmieszył mnie niesamowicie, szczególnie „pulpet natural” 😂
Gdyby nie te pierwsze 20 minut to rewelacyjny podcast.
Biorę się za słuchanie najnowszego ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #314 dnia: 23 Czerwiec 2022, 19:28:24 »
Gdyby nie te pierwsze 20 minut to rewelacyjny podcast.
To widzę, że czasem sprawdza się powiedzenie, że "dobre rzeczy przychodzą do tych, co czekają", niestety ja nie dotrwałem, bo po 15 minutach się rozłączyłem.
Zachęcony chyba ładnym zdjęciem sobie kliknąłem i przyznać muszę, że nie mogłem uwierzyć WTF? :mhh:
Nie wiem, kogo mogłaby interesować szczegółowa i detaliczna ścieżka zawodowa rozmówców, bo dla mnie na przykład, ciekawsze byłoby jak miała na imię pierwsza dziewczyna Wojtka z przedszkola? Ale pozytywnym efektem tych 15 minut jest to, że zdałem sobie sprawę, iż szkoda życia na słuchanie podkastów o kawie i lepiej poobserwować zółwie na wolności, albo posłuchać disco polo.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi