Autor Wątek: Przyszłość speciality coffee  (Przeczytany 84380 razy)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #270 dnia: 03 Czerwiec 2022, 23:03:13 »
Dolce Vita ;).

Nie, przecież kawa specialty nie musi być dolce,  może być kwaśna, to znaczy owocowa.  :taktak: Wreszcie trafiła na rynek ― proszę się nie śmiać ― kawa specialty … rozpuszczalna  (w oryginale: Specialty Instant Coffee). Jeśli kogoś zniechęca to lub  wykrzywia niech jeszcze zaczeka.  Produkty House of Word,   producenta Specialty Instant Coffee,  w celu zminimalizowania wpływu na środowisko sprzedawane są tylko w papierowych torebkach, wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu lub biodegradowalnych, w tym klejów roślinnych, a nie opakowaniach jednorazowych. Tyle marketingowego ideolo. To chyba odpowiedź na pytanie w jakim kierunku ewoluuje kawa specialty.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #271 dnia: 04 Czerwiec 2022, 08:16:19 »

 specialty instant Coffee jest na rynku już ponad 7 lat. Co roku słychać jak to podbija świat, ale guzik z tego wychodzi.
Także to na pewno nie jest kierunek do którego zmierza specialty Coffee.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #272 dnia: 04 Czerwiec 2022, 11:27:12 »
 specialty instant Coffee jest na rynku już ponad 7 lat.

I w ogóle nie zniechęca cię to do kawy specialty? Terror mody?

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 185
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #273 dnia: 04 Czerwiec 2022, 14:00:33 »
Kto kogo terroryzuje i czym? Jeśli rozpuszczalna speszalita ma być tym terrorem, to możesz trochę przesadzać, w polskich sklepach znalazłem tylko w coffeedesku (i tak już niedostępną). A rynek oferuje całe mnóstwo ciekawych ziarnistych opcji do odkrycia wciąż, więc nic tu nie zniechęca.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #274 dnia: 04 Czerwiec 2022, 15:42:45 »
Dwie sprawy:
1) dlaczego ma mnie zniechęcać? Nikt mi tego nie każe kupować. A z drugiej strony jakość jest przyzwoita. Jeśli mam jechać na kemping to saszetka w zupełności wystarczy.
2) jeśli by mnie to miało zniechęcać, to co mi zostaje? Nie picie kawy zupełnie? Czy picie jakosci premium, które wyzyskuje ludzi, daje niską jakość kawy?

Btw. kawa rozpuszczalna segmentu specialty to „terror”  😂😂😂
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #275 dnia: 04 Czerwiec 2022, 18:38:29 »
Jeśli mam jechać na kemping to saszetka

...  to możesz ze swoimi ręcznymi młynkami, przynajmniej jednym. Kawa instant nie jest ci do niczego potrzebna. 

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #276 dnia: 04 Czerwiec 2022, 20:29:00 »
A jak samym młynkiem zrobie kawę? Widać, ze ani nie podróżujesz z kawą, ani nie próbowałeś rozpuszczalnej specialty.
Sam wiem co preferuje. Twoje zdanie nie jest mi potrzebne.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #277 dnia: 04 Czerwiec 2022, 20:38:21 »
Sam wiem co preferuje. Twoje zdanie nie jest mi potrzebne.

Kulturka aż w oczy piecze ;)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #278 dnia: 04 Czerwiec 2022, 20:39:35 »
A jak samym młynkiem zrobię kawę?

Jeszcze tylko naczynie i gorąca woda. Coffee cupping.  :-) :-D

Dawid1144

  • Gość
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #279 dnia: 05 Czerwiec 2022, 11:07:48 »
Bardzo fajny wątek. Moim zdaniem specialty coffee to jeszcze długo będzie niewielki procent rynku. Spójrzcie co piję większość ludzi - drobno mieloną, ciemno paloną kawę z marketu. A jeśli mają ekspres automatyczny? To ziarnistą ale nadal spaloną, pełną olejków na ziarnach kawę. Oczywiście nie wszyscy, ale większość. I nie jest łatwo to zmienić. Niedawno robiłem taki test, dałem kilku osobom spróbować kawy specialty za około 300zł/kg, zmieliłem dobrym młynkiem, zrobiłem dripa, kawa miała takie nuty jak karmel, czerwone owoce, była naprawdę dobra. Poza jedną osobą wszyscy stwierdzili ze jest niedobra i nie da się tego pić. Więc zrobiłem drugi test, wziąłem ciemno (s)paloną lavazze 100% robustę ( w smaku dramat, mówię wam), zrobiłem w kawiarce, spieniłem mleczko do tego.. Reakcja? Każdy mówił że pyszna, wyborna wręcz.

Myślę że minie wiele lat zanim ludzie docenią jasno paloną arabike jakości specialty. Poza tym nie każdy chce wydawać tyle pieniędzy na kawę.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #280 dnia: 05 Czerwiec 2022, 12:12:33 »
wypada przyznać racje , ale poruszany temat dotyczy w zasadzie każdego aspektu funkcjonowania , bo ta sama zależność jaka występuje w kawie speciality i chęci jej spożycia czy docenienia  niuansów smakowych będzie dotykała kwestii jedzenia , ubrań, perfum etc.albo jest się osobą która widzi sens w dopłacaniu do jakości i szukaniu sensu trochę głębiej albo nie :)
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2022, 12:14:55 wysłana przez rollo45 »

Dawid1144

  • Gość
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #281 dnia: 05 Czerwiec 2022, 12:16:29 »
No zgadza się, po prostu szkoda ze tak ciężko przestawić większość ludzi na picie kawy wysokiej jakości. Z tego byłyby same plusy a nawet pogadać dałoby się częściej z kimś o kawie :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #282 dnia: 05 Czerwiec 2022, 12:19:24 »
Z doświadczenia powiem ze to walka z wiatrakami , już nawet nie  próbuje szkoda nerwów i czasu :):)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #283 dnia: 05 Czerwiec 2022, 20:06:40 »
Bardzo fajny wątek. Moim zdaniem specialty coffee to jeszcze długo będzie niewielki procent rynku. Spójrzcie co piję większość ludzi - drobno mieloną, ciemno paloną kawę z marketu. A jeśli mają ekspres automatyczny? To ziarnistą ale nadal spaloną, pełną olejków na ziarnach kawę. Oczywiście nie wszyscy, ale większość. I nie jest łatwo to zmienić. Niedawno robiłem taki test, dałem kilku osobom spróbować kawy specialty za około 300zł/kg, zmieliłem dobrym młynkiem, zrobiłem dripa, kawa miała takie nuty jak karmel, czerwone owoce, była naprawdę dobra. Poza jedną osobą wszyscy stwierdzili ze jest niedobra i nie da się tego pić. Więc zrobiłem drugi test, wziąłem ciemno (s)paloną lavazze 100% robustę ( w smaku dramat, mówię wam), zrobiłem w kawiarce, spieniłem mleczko do tego.. Reakcja? Każdy mówił że pyszna, wyborna wręcz.

Myślę że minie wiele lat zanim ludzie docenią jasno paloną arabike jakości specialty. Poza tym nie każdy chce wydawać tyle pieniędzy na kawę.

Która lavazza to 100% robusta, bo takiej nie kojarzę?

Zreszta nie mierzmy skali swiata Polską, w której kultura picia kawy w zasadzie dopiero raczkuje.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2022, 20:10:11 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Dawid1144

  • Gość
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #284 dnia: 05 Czerwiec 2022, 20:34:12 »

Która lavazza to 100% robusta, bo takiej nie kojarzę?

Zreszta nie mierzmy skali swiata Polską, w której kultura picia kawy w zasadzie dopiero raczkuje.

Lavazza expert gusto forte. Być może byłaby w miarę piijalna, gdyby nie była tak spalona do tego stopnia że ma olejki na ziarnach.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi