Autor Wątek: Słodkości do kawy  (Przeczytany 27314 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Słodkości do kawy
« dnia: 21 Maj 2013, 14:00:12 »
Części z nas filiżanka kawy kojarzy się z kawałkiem pysznego ciasta leżącym na talerzyku obok. Szarlotka, sernik, tiramisu, ciastko owsiane, czekoladka itd. są często elementem rytuału kawowego. Napiszcie co lubicie podjadać pijąc cappu lub espresso.
Ostatnio zakupiłem u Gorana ziarenka kawy w czekoladzie mlecznej i deserowej. Zjadłem zaledwie kilka zanim szarańcza nie dopadła tych pyszności. Są wspaniałe, polecam.

Nie krępujcie się, podawajcie przepisy na dodatki i desery do kawy :)
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2013, 14:07:42 wysłana przez spinka2 »

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Słodkości do kawy
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maj 2013, 14:05:36 »
Oj tak, ziarenka kawowe od Gorana są wyborne, bo są oblane dobrej jakości czekoladą mleczną. Pyszna przekąska.

A co słodkiego pod kawę... Własnoręcznie pieczone ciasta (drożdżowe, z jabłkami, sernik...), babeczki też pieczone we własnym zakresie... generalnie tego typu rzeczy, o ile w ogóle coś pod kawę 'dobieram'. no chyba, że to kawiarnia, to wtedy jakieś fajne ciasto/tartę/etc. ogólnie dodatki do kawy w ramach deseru, a nie do głównego dania ; )

Offline Joanna Bożek Kobieta

    • Herbaciara
  • Wiadomości: 257
    • Joanna Bożek o herbacie
  • Ekspres: French Press, Kawiarka
  • Młynek: Made in Albania
Odp: Słodkości do kawy
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maj 2013, 14:23:51 »
Sernik na zimno  ;D ale jestem wierna tylko temu którego robi mój tata (Cukiernik)  :blue: więc cieszę się nim tylko raz na jakiś czas ale za to jak smakuje  ;D
>Luty 2018 - Herbaciana wyprawa do Wietnamu!<
Prowadzę bloga o herbacie, herbatyzm jest moją życiową filozofią.
www.joannabozek.pl
https://www.facebook.com/joannabozekoherbacie/

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Słodkości do kawy
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maj 2013, 14:27:59 »
Deserowa Wedla (Krzychu nie bij!) maczana w gorącej kawie to dla mnie synonim relaksu, spokoju i błogości. Wtedy już tylko wyciągnąć nogi na sofie, przymknąć oczy i zamruczeć jak zadowolona kotka.  :blue:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Słodkości do kawy
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2013, 14:34:39 »
Nic tu nie podawajcie, zamknąć wątek proszę, Spinka miał odchudzać się  :mrgreen:

@spinka - A co tam!
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2013, 15:36:41 wysłana przez spinka2 »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Słodkości do kawy
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maj 2013, 15:14:22 »
Mnie najbardziej do kawy podchodzą kruche ciastka. Owsiane na miodzie, albo mocno czekoladowe. Oczywiście wszystkim innym też nie pogardzę. :D

Tylko nie potrafię zapijać kawą. Uwielbiam posmak kawowy zagryźć ciastkiem, na odwrót odpada.

A co do chrupania ziarenek. Lubie chrupnąć bez oblewania ich czekoladą, takie podjadam czasem, ale nie lubię potem pić od razu kawy, bo mi się posmak psuje -- nie wiem czemu.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Słodkości do kawy
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maj 2013, 15:25:51 »
Trudno, Spinka się nie odchudzi :lol2:

Drożdżowe z makiem przed kawą, po kawie i w ogóle prawie zawsze mógłbym jej jeść (na szczęście jest dość rzadko), ale nie w trakcie picia kawy ;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Słodkości do kawy
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Maj 2013, 15:37:36 »
No i gdzie te przepisy? :)

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Słodkości do kawy
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Maj 2013, 15:40:41 »
Przyjdzie i na nie czas ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Słodkości do kawy
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Maj 2013, 15:46:32 »
No i gdzie te przepisy? :)
Chcesz przepis na owsiane ciastka z pełnoziarnistej mąki? Zrobisz na fruktozie lub ksylitolu, przymkniesz oko na olej i możesz wszystkim wmawiać, że to dietetyczne. :lol2:

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Słodkości do kawy
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Maj 2013, 16:33:20 »
Pewnie!

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Słodkości do kawy
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Maj 2013, 19:46:05 »
Od kilku ładnych lat piekę te ciastka. Przepis znalazłem tu: LINK

Wprowadziłem kilka zmian, bo przepis się świetnie poddaje innowacjom.

1. Płatki. Wcale nie muszą być błyskawiczne. Można zwykłe posiekać w rozdrabniaczu. Ostatnio najczęściej biorę całe tylko przelewam je wrzątkiem przed (ciastka są bardziej miękkie dzięki temu). No i używam różnych płatków, nie tylko owsianych. Żytnie, pszenne, orkiszowe, co tam kupę to mieszam.
2. Mąki używam pełnoziarnistej (typ 2000).
3. Jeśli chodzi o orzechy i bakalie, to można mieszać jak się lubi, można też upiec bez wkładu i będą po prostu owsiane. Od słonecznika, pestek dyni, lnu, sezamu, przez rodzynki, czekoladę, śliwki suszone, daktyle, figi, no co tam kto lubi można dodawać.
4. Tego miodu to biorę mniej, jak nie mam miodu, to daje cukier.
5. Jeśli chcemy kleiste batony, to trzeba dać więcej klejących bakalii (takich jak figi czy daktyle), wyłożyć grubo na blachę i piec krócej. Jeśli chcemy bardziej chrupiące ciastka, to nieco mniej tych klejów. Jeśli chcemy ciastka kruche ale miękkie, to trochę wody lub mleka, ale dosłownie łyżkę, dwie (do płatów, albo po prostu do wszystkiego).
6. Ciasto jest mocno klejące, więc tylko raz w życiu chciało mi się bawić w pulpeciki i rozpłaszczać je na ciastka. Teraz wykładam na blachę i tnę na mokro zaznaczając kwadraty. No i potem mam już wstępnie pokrojone kwadratowe ciastka.
7. Mieszam wszystko na raz, najczęściej ręką w misce. Po wyłożeniu na blachę wyrównuję łyżką (warto ją zwilżyć).
8. Ciastka smakują mniej więcej (tylko lepiej  :blue:) jak takie oto z gdańskiej bio piekarni: ciastka morelowe
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2013, 15:30:30 wysłana przez donkiszot »

GaleriaHerbaty

  • Gość
Odp: Słodkości do kawy
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Sierpień 2013, 11:56:20 »
Do kawy preferuję naprawdę rożne słodkości, wiele zależy też od mojego nastroju, ale dobry i smaczny placek na pewno będzie wskazany. Swego czasu miałem przepis na pyszne tiramisu, jednak gdzieś zapodziałem... Uważam, że to jedno ze smaczniejszych ciast do dobrej kawy.

@spinka - poprawiłem literówki. Zgadzam się co do tiramisu - moja żona robi absolutnie doskonałe  :)
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2013, 17:38:53 wysłana przez spinka2 »

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Słodkości do kawy
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Sierpień 2013, 12:25:42 »
IMHO do dobrej kawy nic nie potrzeba, nawet dobrego ciasta  ;). Zazwyczaj ciastko zaczynam jeść pod koniec picia kawy i zazwyczaj jest to szarlotka  :)




Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Słodkości do kawy
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Sierpień 2013, 11:14:37 »
Gorąco polecam ten przepis:
http://www.kwestiasmaku.com/desery/tarty/tarta_kajmakowa/przepis.html
Gdy zrobicie, wyjdzie bomba. Bomba smakowa i kaloryczna  :mrgreen:

Podpowiem, gdy zdecydujecie się go zrobić i będziecie chcieli usunąć blaszkę ze schłodzonego czekoladowo - ciasteczkowego spodu, polecam szybko obracając blaszkę podgrzewać ją z daleka palnikiem. Ja używam małego, ręcznego palnika do drobnych prac, ale równie dobrze można zrobić to szybko obrócić nad małym płomieniem z kuchenki gazowej.
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi