Autor Wątek: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł  (Przeczytany 13332 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4853
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Marzec 2023, 18:21:22 »
Ja bym w tej sytuacji radził nie kupować "kota w worku". Jeśli kawa z kolby wydawała się kwaśna to ta sama kawa z automatu powinna być jeszcze bardziej kwaśna. Po prostu automat nie wyparzy tak tego "ciastka" jak dobra kolba z zachowaniem odpowiednich parametrów. Chyba, że inna kawa była stosowana w ekspresie kolbowym a inna w automatycznym...
Najlepiej byłoby sprawdzić samemu obydwa automaty. I to na tej samej kawie z zachowaniem podobnych nastaw w obydwu urządzeniach. Bo prawda jest taka, że dobry sprzedawca będzie potrafił tak ustawić temperaturę i gramaturę pod daną kawę aby uzyskać pożądany efekt. Niestety z tym jest podobnie jak z wybieraniem telewizora w markecie...
Napisz skąd jesteś a może doradzimy gdzie się udać aby spróbować.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5321
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Marzec 2023, 18:22:32 »
890L za 10000 tysięcy a ja jednak szukam nieco taniej stąd zajrzałem na stronę WMF i wytypowałem coś niby podobnego czyli model 840L, który niby konstrukcyjnie jest taki sam a różnica jest tylko w kilku profilach użytkownika i chyba w kolorze samej obudowy zewnętrznej.
Nie ma różnicy w jakości espresso.
Pytanie mam czy warto Waszym zdaniem dołożyć dość sporo kasy do tego WMF-a względem podobno najlepszej Jury. Jura E8 kosztuje 5500 a WMF 840L 8500 a więc jednak różnica jest spora.
3k na drodze nie leży i najlepiej jakbyś na żywo się przekonał. W dużych sklepach można się napić kawki z obydwu.
Jeśli kawa z kolby wydawała się kwaśna to ta sama kawa z automatu powinna być jeszcze bardziej kwaśna. Po prostu automat nie wyparzy tak tego "ciastka" jak dobra kolba z zachowaniem odpowiednich parametrów.
Pytanie zasadnicze, Janusz, jaka kolba a jaki automat?
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2023, 18:29:47 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Marzec 2023, 18:38:24 »
Ja bym w tej sytuacji radził nie kupować "kota w worku". Jeśli kawa z kolby wydawała się kwaśna to ta sama kawa z automatu powinna być jeszcze bardziej kwaśna
Raz, że nieco kwaśna a dwa dość często zmieniamy ziarna bo zwyczajnie lubimy próbować i smakować innych kaw. Druga kwestia dotyczy samej mocy kawy gdzie w automacie mamy możliwość jej regulacji w w kolbie? Zrobisz, ustawisz i tak musisz pić. A u nas sytuacja jest dynamiczna :P Rano lubimy mocniejszą kawę a później np. zmieniamy na słabsze espresso.
Czyli na placu boju zostają dwa modele E8 i 840L na ten moment.
Co do testów to jestem z Lublina.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5321
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Marzec 2023, 19:24:00 »
Co do testów to jestem z Lublina.
Z Jurą to nie będziesz miał problemu, ale z Perfection to obawiam się, że czeka Cię wycieczka do Warszawy (Nextcoffee). Zobacz WMF-a tu:

W Piasecznie Designer Outlet ustawiłem podczas mojej bytności WMF-a, także jest gotowy do testów :D
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2023, 19:29:53 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Marzec 2023, 20:11:37 »
Dzięki wielkie, mamy koło domo Media M. jutro się postaram tam wybrać, Jura ma swoje stanowisko. Z WMF-em zapewne będzie trudniej.

skansen

  • Gość
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Marzec 2023, 20:14:03 »
W Krakowie WMF Perfection można przetestować w salonach Tefala. W Lublinie zapewne też...

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Marzec 2023, 08:07:40 »
W Poznaniu WMF-a widziałem w salonie media-expert, ale na ekspozycji więc raczej tylko do pooglądania.

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Marzec 2023, 09:02:14 »
Dzięki w Poznaniu to akurat byłem cały zeszły tydzień  :sciana: Możesz napisać gdzie był dokładnie?

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Marzec 2023, 11:15:10 »
WMF ma też niewyjmowany blok? To jak juz masz wybierać z tych dwóch, to lepiej już kupic Jurę - sprawdzona, przetestowana, wiadomo co i jak.
A i powinowactwo WMF z Krupsem nie rokuje zbyt dobrze....
Ja widziałem Jurę w środku po trochę ponad roku regularnego czyszczenia - mnie wystarczyło, zmieniłem ekspres na inny.

Zobacz jeszcze Miele, to świetne ekspresy. Taki CM6560, to efekt równie dobry (jak nie lepszy) jak E8, a to podobna półka cenowa jak Jura.


Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Marzec 2023, 11:28:13 »
Dzięki za komentarz! Czyli co uważasz, że już lepiej z tych dwóch wziąć sprawdzoną i znacznie tańszą Jurę E8 ale z drugiej strony sam byś jej nie kupił bo brud i pleśń w środku tak? Ten Miele sprawdzę w necie.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Marzec 2023, 11:38:14 »
wg https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=13198.msg270175#msg270175 Miele tylko swoje logo dokleja (i zapewne podnosi cenę) ;)


Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Marzec 2023, 11:53:29 »
No i właśnie ile komentarzy tyle opinii :lol2: Cóż dziękuję, dziś idę posmakować kawy z Jury E8 i Z10 :poklon: :poklon:

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Marzec 2023, 12:25:08 »
Dzięki za komentarz! Czyli co uważasz, że już lepiej z tych dwóch wziąć sprawdzoną i znacznie tańszą Jurę E8 ale z drugiej strony sam byś jej nie kupił bo brud i pleśń w środku tak? Ten Miele sprawdzę w necie.

A dokładniej - ja bym nie kupił drugi raz ekspresu, bez wyjmowanego zaparzacza, nawet takiego jak (generalnie ceniona) Jura.
Ale jak widać, nie każdemu to przeszkadza - bo Jury sprzedają się przecież dobrze i to bardzo popularne ekspresy.

Co do Miele - proponuję po prostu sprawdzić, to nie jest tak, że "naklejają metkę i cena x2". Porównaj sobie np. wspomniany 6560 od nich z Jurą E8, zobacz różnice w smaku kawy, ale też wygodzie obsługi, funkcjonalności itd. - na to też zwróciłbym uwagę.

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Marzec 2023, 12:57:21 »
Podobni w Miele jest ten sam zaparzacz co w innych Siemensach i Nivonach…jak dla mnie średnio to wpływa na jakość. Jedyna zaleta to że można wyjąc i umyć.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5321
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Marzec 2023, 15:59:53 »
dokładniej - ja bym nie kupił drugi raz ekspresu, bez wyjmowanego zaparzacza, nawet takiego jak (generalnie ceniona) Jura (e8).
A ja myślałem, że ze względu na gorsze żarna stalowe :hihihi:

@WindowShopper  WMF-a nie oglądaj, tylko posmakuj z niego kawy, a uwierzysz [emoji38]
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2023, 17:02:09 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi