Autor Wątek: Zsilanie awaryjne UPS, przetwornice, falowniki, inwertery, akumulatory  (Przeczytany 7621 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Zsilanie awaryjne UPS, przetwornice, falowniki, inwertery, akumulatory
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Wrzesień 2022, 22:32:04 »
Smart wtyczka pozwoli w miarę dokładnie określić zużycie prądu. Trudniej z maksymalnym poborem prądu. Prądu rozruchowego dla silnika smart wtyczką nie uda się określić, przynajmniej korzystając ze fabrycznych "chmurowych" rozwiązań dla smart-wtyczek.

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Zsilanie awaryjne UPS, przetwornice, falowniki, inwertery, akumulatory
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Wrzesień 2022, 21:04:58 »
Taką mam nadzieję, że pobór prądu w trakcie normalnej pracy jest sporo mniejszy niż podczas startu i w związku z tym moje ustrojstwo pociągnie godzinę. Mniej więcej tyle trzeba, by skończyć zaczęty proces i wychłodzić maszynę.
Godzina na jeden batch i wychłodzenie maszyny?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Zsilanie awaryjne UPS, przetwornice, falowniki, inwertery, akumulatory
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Wrzesień 2022, 21:41:55 »
To zależy. Zakładając, że awaria zdarzy się gdzieś w okolicy cracku (to jest krytyczna faza), a proces chłodzenia niekoniecznie musi sięgnąć temperatury otoczenia (oby tylko dotrzeć do ok. 80-60°C.)
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2022, 21:43:59 wysłana przez Antonio »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Zsilanie awaryjne UPS, przetwornice, falowniki, inwertery, akumulatory
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Wrzesień 2022, 00:03:15 »
Takie dziś przyjechały. To już druga partia. Testowałem je latem, do załączania pomp w basenie, akwarium i zabawy z pomiarami. Ledlumen, to moja ulubiona firma od oświetlenia.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Zsilanie awaryjne UPS, przetwornice, falowniki, inwertery, akumulatory
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Luty 2023, 13:13:16 »
Po paru akcjach z siecią energetyczną i paru poważnych jej awariach, postanowiłem w końcu poskładać te dwa zakupione urządzenia. Okazało się, że mocy jest wystarczająco dużo, by piec nawet wystartował na przetwornicy i spory kawał czasu się kręcił. Wg wskazań przetwornicy, obciążenie akumulatora w trakcie normalnej pracy jest niewielkie.

UPS1.jpg

W tego typu instalacjach związanych z piecami gazowymi w ogóle, istotne jest to, by masa zasilania nie zmieniała się podczas przełączania z zasilania sieciowego na awaryjne. W przypadku moich układów okazało się, że nie ma z tym problemu.
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2023, 13:51:24 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Zsilanie awaryjne UPS, przetwornice, falowniki, inwertery, akumulatory
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Czerwiec 2023, 14:36:56 »
Dzisiaj jak zwykle załączyłem białą skrzynkę czyli inwerter i zapomniałem popchnąć ten czarny dźwigienkowy przełącznik do góry, by podłączyć układ do sieci. O dziwo piec na zasilaniu z baterii rozgrzewał się przez ponad godzinę, a Ela zdołała zrobić 2 lub 3 palenia do chwili wystąpienia alarmu o malejącym poziomie energii... Wow. Jest to już bardzo konkretne zabezpieczenie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi