Autor Wątek: Lelit Bianca - błąd "3" przy uruchamianiu  (Przeczytany 2508 razy)

Offline ArtB

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E6P
Lelit Bianca - błąd "3" przy uruchamianiu
« dnia: 09 Czerwiec 2022, 20:35:28 »
Witam, Cześć,

od pewnego czasu prawie przy każdym uruchomieniu ekspresu, zamiast standardowego, "cichego" nagrzewania urządzenia, słyszę pracę pompy i po kilkudziesięciu sekundach pojawia się błąd nr 3 na wyświetlaczu.
Pomaga reset, czasem kilkukrotny, niemniej jest to up....liwe i chyba wymaga jakiejś ingerencji serwisowej.
Ekspres jest tuż po gwarancji :(
Jestem z Warszawy.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2022, 08:27:56 wysłana przez ranGo »

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Bianca - błąd "3" przy uruchamianiu
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwiec 2022, 11:23:49 »
Masz ekspres podłączony do wody? Jeśli tak, to sprawdź co pokazuje manometr przy wyłączonym ekspresie...

Offline ArtB

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Bianca - błąd "3" przy uruchamianiu
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwiec 2022, 12:26:02 »
Cały czas przymierzam się do podłączenia ;) Używam zbiornika.

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Bianca - błąd "3" przy uruchamianiu
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwiec 2022, 22:19:34 »
Stosujesz miękką wodę? Okamieniałeś już ekspres?
Na początek można spróbować przepłukać bojler parowy. Włącz ekspres, po jego rozgrzaniu i wyłączeniu bojlera parowego (lub całego ekspresu) opróżnij bojler parowy do zera...

Offline ArtB

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Bianca - błąd "3" przy uruchamianiu
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Czerwiec 2022, 01:26:48 »
Woda bardzo miękka - z osmozy :)
Nie czułem jakoś potrzeby odkamieniania (z oczywistych względów). Regularnie odtłuszczam tabletkami grupę (tak to się chyba nazywa żargonowo to co wystaje? ;)  )
Skoro jednak rekomendujesz proces odkamieniania, to poproszę o więcej szczegółów, bo chyba jestem ułomny i nie widzę tego w instrukcji :(

Offline trzystan

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: La Pavoni Cellini,Rocket Cellini Premium Plus V3 PID
  • Młynek: Macap M4C
Odp: Lelit Bianca - błąd "3" przy uruchamianiu
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Czerwiec 2022, 07:31:01 »
Ja mam podobny problem.Error 3 u Ciebie oznacza ,że bojler sie nie napełnia wodą.Za małe ciśnienie pompy albo zakamieniony układ.U mnie był zakamieniony elektrozawór i pompka zmieliła kulkę plastikową zamykającą zawór.Zresztą piszę o tym w wątku o Rocket Cellini.
Może coś Ci to pomoże.
Cytuj (zaznaczone)
Error 3 is the steam boiler not filling fast enough. The problem may be that water sits for more than 2 weeks inside the machine which causes a small build up or low water pressure.

Water line pressure to low. It needs to be 35-40 psi. When low, the pump is usually louder than normal.

Second, the solenoid valve or a related pipe to refill the boiler may have build up as well as the pump having build up. We would suggest running a descaler through the coffee boiler and steam boiler (through the hot water wand as it refills).
Never remove more than 4 ounces of water through the water wand as you can burn out the heating element.

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Bianca - błąd "3" przy uruchamianiu
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwiec 2022, 09:39:15 »
Skoro jednak rekomendujesz proces odkamieniania, to poproszę o więcej szczegółów, bo chyba jestem ułomny i nie widzę tego w instrukcji
Instrukcję odkamieniania znajdziesz po rejestracji na care.lelit.com oraz na Forum: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9317.msg203642#msg203642
Najpierw zacząłbym jednak od "przepłukania" bojlera parowego. A więc włącz ekspres, po jego rozgrzaniu i wyłączeniu bojlera parowego (lub całego ekspresu) opróżnij bojler parowy do zera używając wylewki wrzątku...
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2022, 09:52:23 wysłana przez skansen »

Offline ArtB

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Bianca - błąd "3" przy uruchamianiu
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Czerwiec 2022, 13:57:41 »
Bardzo wam dziękuję za porady :)
Wylałem wodę z bojlera i teraz muszę zaczekać kilka dni i poobserwować włączanie urządzenia "na zimno"

Never remove more than 4 ounces of water through the water wand as you can burn out the heating element.
Nie bardzo to rozumiem... Nie wolno wylać na raz więcej niż 120 ml goracej wody? Dość często wylewam ok 300 ml robiąc herbatę ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2022, 14:17:14 wysłana przez ranGo »

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Bianca - błąd "3" przy uruchamianiu
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwiec 2022, 00:19:12 »
Never remove more than 4 ounces of water through the water wand as you can burn out the heating element.
Nie bardzo to rozumiem... Nie wolno wylać na raz więcej niż 120 ml goracej wody? Dość często wylewam ok 300 ml robiąc herbatę ;)
Fragment w języku angielskim co prawda nie ja cytowałem, ale się z nim poniekąd zgadzam  :taktak:

Polecam ten wątek:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12347.0

Offline ArtB

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Bianca - błąd "3" przy uruchamianiu
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Czerwiec 2022, 01:01:45 »
Gdzie 2 Polaków, tam 3 zdania :)
Ciekawy wątek o tej gorącej wodzie... Na mój, chłopski rozum to jednak ograniczenie ilości wody trochę naciągane.

Offline ArtB

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Bianca - błąd "3" przy uruchamianiu
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Czerwiec 2022, 12:51:45 »
Najpierw zacząłbym jednak od "przepłukania" bojlera parowego. A więc włącz ekspres, po jego rozgrzaniu i wyłączeniu bojlera parowego (lub całego ekspresu) opróżnij bojler parowy do zera używając wylewki wrzątku..
Niestety znów była poranna "walka" z włączeniem :(
Czyli to nie to. Postaram się dzisiaj wykonać procedurę odkamieniania.

Offline ArtB

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Bianca - błąd "3" przy uruchamianiu
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Czerwiec 2022, 11:15:07 »
Minęło kilka dni i codziennie włącza się bez problemu.
Nie wiem, dlaczego akurat pomogło odkamienianie, skoro kamienia nie powinno być wcale, ale najważniejsze, że działa :)
Jeszcze raz dzięki za wsparcie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi