Autor Wątek: Ekspres Bezzera Giulia i młynek Quamar M80E mk1  (Przeczytany 1771 razy)

Offline Arek Mężczyzna

• Ekspres: Bezzera Giulia, alternatywy
  • Młynek: Quamar m80e, Porlex
Ekspres Bezzera Giulia i młynek Quamar M80E mk1
« dnia: 19 Czerwiec 2022, 14:22:16 »
Dzień dobry,
Chciałbym zaoferować 2 urządzenia, z którymi musze się pożegnać:

Ekspres Bezzera Giulia i młynek Quamar M80E mk1.

Ekspres Bezzera Giulia

eskpres1.jpg

Historia tego egzemplarza  kawka
      Niestety nie wiem jak służył 1 właścicielowi. Drugi właściciel (pozdrawiam serdecznie) używał go w domu, a ja nabyłem go kilka lat temu i według mojej wiedzy jestem jego 3 właścicielem. Służył mi w domu przez pierwszy rok prawie codziennie po 2-3 espresso + od 1 do 3 kaw mlecznych. W kolejnym roku używany był już znacznie rzadziej: 3-4 dni w tygodniu po kilka espresso i mlecznych. W kolejnych latach używany sporadycznie, głównie w trakcie rodzinnych spotkań, urodzin i sporadycznie w weekendy. Ostatnie 6-8 miesięcy stał praktycznie nie używany. Przez cały ten okres nie było z nim żadnego problemu.

Rutynowy przegląd w marcu 2022  :ok:
     Z racji tego, że ekspres dłużej stał "na sucho" i przyszedł pomysł sprzedaży, w lutym oddałem go na przegląd we Wrocławiu.
W serwisie przeszedł gruntowne czyszczenie, wymianę wszystkich uszczelek, zaworu trójdrożnego, odkamienianie, smarowanie i inne zabiegi SPA. Odebrałem go na początku marca i postanowiłem chwilę potestować żeby sprawdzić czy wszystko działa i porobić zdjęcia. Przy odbiorze serwis zadeklarował 6 miesięcy gwarancji na usługi serwisowe, wiec zostają jeszcze ok. 3 miesiące tej "gwarancji".
potwierdzenie serwisu.jpg

Dołączone akcesoria  :ok:
  • 2 kolby z 2 wylewkami
  • kolba z pojedynczą wylewką
  • naked portafilter
  • ślepe sitko
  • sitko VST 18g
  • sitko 6g
  • 2 nieoznaczone sitka (wydaje mi się, że 12 i 14-16g)
  • tamper
  • szczotka do czyszczenia grupy
  • dodatkowa uszczelka grupy
  • komplet oryginalnych "uchwytów" do dźwigni ekspresu. Obecne, widoczne zostały wstawione przez poprzedniego właściciela i zamieniły te fabryczne. Wydaje mi się, że ekspres dzięki temu zyskuje, ale jeśli ktoś uważa inaczej, to w łatwy sposób można je odkręcić i przykręcić fabryczne.
  • dorzucę jakiś dzbanek do spieniania mleka
akcesoria - ekspres.jpg

Ogólne użytkowanie i jakość naparów  :kawa:
     Ekspres jest gotowy do pracy po około 20-30 min od włączenia, ponieważ tyle minimalnie zajmuje mu nagrzanie się. Odwdzięcza się za to genialnym espresso, które jest realizowane przez grupę E61. Temperaturę wody przy parzeniu można "kontrolować" poprzez podłączenie termometru do grupy i spuszczanie wody (podnosi to temp. i przy wprawie można dojść do żądanej temperatury przy każdym parzeniu). Nie ma też problemu aby przed puszczeniem ciśnienia roboczego zrobić pre-infuzję, bo wystarczy unieść nieco dźwignie i napuścić wodę do kolby. Moim zdaniem espresso wychodzi perfekcyjne.
     Nie można się również poskarżyć na jakość spienionego mleka, bo z łatwością uzyskuje się gęstą emulsje. Lanca nie tworzy żadnych problemów przy użytkowaniu. Dodatkowo, dzięki zastosowanemu HX można jednocześnie parzyć espresso i spieniać mleko. Bardzo proszę o przymknięcie oka na moje nieudane "latte arty" nigdy nie byłem w tym dobry  :lol2:, a pokazuje to głównie po to, aby pokazać, że można i mleko jest dobrze spienione.
     Powyższe opinie nie są jedynie moimi, ale również całej rodziny i wszystkich znajomych, którzy mieli okazje pić kawę z tego ekspresu. Kwestia wyglądu jest kwestią gustu. Moim zdaniem wygląda pięknie i mimo lat i śladów użytkowania, po wyczyszczeniu i przetarciu fibrą przykuwa oko.
espresso1.jpglattesrart.jpg

Zdjęcia
Zdjęcia jakie są, każdy widzi. Jestem fotograficznym ignorantem i nie potrafię robić dobrych zdjęć  :lol2:

Młynek Quamar M80E  :ok:

Młynek kupiony od poprzedniego właściciela, krótko po zakupie ekspresu. Przy sprzedaży przekazał mi on 2 komplety żaren - pierwsze, które wciąż były w dobrym stanie i prawie nowe, które niedawno kupił Od tamtej pory używane tak, jak w opisie ekspresu, powyżej. "Przebieg" to około 4800 wciśnięć, ale spora ich część to czyszczenie młynka (bez mielenia kawy) bo prawie zawsze używałem single dosingu więc po każdych 2-3 mieleniach dokładnie wydmuchiwałem resztki kawy włączając przy tym młynek. Stan wizualny oceniam na dobry. co do przemiału, to młynek daje przemiał bardzo dobrej jakości. Swojego czasu robiłem testy z sitkami i wypadał bardzo dobrze. Myślę, że jakość przemiału jest lepsza niż w legendarnym Mazzer Super Jolly. Myślę, że jego głośność oceniłbym jako umiarkowanie głośną. Mielenie jest szybkie i nie ma problemu z przyzwyczajeniem się do tego dźwięku, ale trzeba być świadomym, że to jednak spora maszyna z silnikiem.
młynek.jpgmłynek2.jpg

Sprzęt był wyceniany w innym wątku, a otrzymałem też 2 pomoce na priv co do jego wyceny. Moja propozycja cen to zatem:
Ekspres: 2600 zł
Młynek: 1400 zł

Jestem otwarty na rozsądne negocjacje. Co do odbioru i ew. wysyłek to o ile młynek mogę wysłać, o tyle ekspresu już nie chciałbym wysyłać, a jest możliwy odbiór we Wrocławiu, Lesznie (woj. wlkp.) , lub osobie zdecydowanej mogę podrzucić do Poznania. Na ew. testy zapraszam do Leszna - napijemy się kawki,  :piwko: i porozmawiamy o interesach.

Gorąco polecam,

Offline Arek Mężczyzna

Odp: Ekspres Bezzera Giulia i młynek Quamar M80E mk1
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwiec 2022, 18:47:22 »
Ekspres - rezerwacja do środy.
Młynek - dostępny

Offline Arek Mężczyzna

« Odpowiedź #2 dnia: 23 Czerwiec 2022, 16:59:57 »
Ekspres - sprzedany - przekazany nowemu właścicielowi.
Młynek - dostępny

Offline GostRado Mężczyzna

• Ekspres: 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》 AP + FP 》BIALETTI venus 2tz 》dripper MELITTA 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwiec 2022, 13:44:36 »
Ekspres - sprzedany - przekazany nowemu właścicielowi.
@lisu984 : "Dzięki GostRado, Z Arturem wypiłem kilka kawek i Giulia jest już u mnie"
@Arek
Chyba zacznę pobierać prowizję, podwójną: od sprzedającego i kupującego za skuteczne nakierowania 😁
veritas odium... parit

Offline Arek Mężczyzna

« Odpowiedź #4 dnia: 24 Czerwiec 2022, 22:17:51 »
@GostRado 10% dla Ciebie, jeśli znajdziesz kupca na młynek :)

Offline GostRado Mężczyzna

• Ekspres: 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》 AP + FP 》BIALETTI venus 2tz 》dripper MELITTA 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Czerwiec 2022, 11:43:20 »
@GostRado 10% dla Ciebie, jeśli znajdziesz kupca na młynek :)
To by było nie etyczne, szczególnie wśród kawoszy z WoK-a. Z drugiej z strony, pisząc obiektywnie, jeśli miałbym wydać na nowy młynek ok. 2k,  który parametrami byłby gorszy od Twojego (m.in. żarna o średnicy 63mm), to decyzja byłaby oczywista. Prawdopodobnie kawoszom nie podoba się i się boją tego wystającego elementu, ale jest on na plus w kwestii dystrybucji.
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2022, 13:13:31 wysłana przez GostRado »
veritas odium... parit

Offline Arek Mężczyzna

« Odpowiedź #6 dnia: 28 Czerwiec 2022, 10:41:43 »
Podobijam z nową ceną:
Młynek: 1300 zł

Polecam i pozdrawiam,

Offline Arek Mężczyzna

« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lipiec 2022, 10:59:55 »
Młynek: rezerwacja do wtorku

Offline Arek Mężczyzna

« Odpowiedź #8 dnia: 15 Lipiec 2022, 11:53:24 »
Obie maszyny sprzedane. Dziękuje kupującym za udane transakcje i życzę długich lat użytkowania.
Do zamknięcia

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi