Autor Wątek: Nivona 790 czy 821  (Przeczytany 231 razy)

Offline uqx Mężczyzna

• Ekspres: Nivona 821
Nivona 790 czy 821
« dnia: 18 Czerwiec 2022, 16:19:40 »
Przymierzam się do zakupu ciśnieniowego ekspresu do kawy. Ekspres ma być użytkowany w domu przez 2 osoby (plus oczywiście w celu częstowania gości). Ja osobiście uwielbiam kawy mleczne, więc dla mnie ekspres musi robić dobrą kawę z mlekiem (najlepiej gdyby miał rurkę wkładaną do pojemnika/kartonu z mlekiem ze względu na łatwość czyszczenia). Moja żona natomiast pije kawy czarne.
Po przeczytaniu różnych wątków na forum zastanawiam się pomiedzy Nivona 790 i Nivona 821. Z tego co się zorientowałem wynika, że 790 jest nowszym modelem i ma bluetooth (dla mnie jest akurat zbyteczny). Który z tych dwóch ekspresów Waszym zdaniem będzie lepszy?
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2022, 19:05:30 wysłana przez ranGo »

Offline uqx Mężczyzna

• Ekspres: Nivona 821
Odp: Nivona 790 czy 821
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec 2022, 15:17:39 »
Dziękuję Michałowi z Konesso za pomoc w wyborze przez PW. Jak się okazało, faktycznie nie ma większych różnic pomiędzy tymi modelami, więc zamówiłem 821, ponieważ bardziej mi pasował jego wygląd, a z bluetootha nie potrzebuję korzystać. Dzisiaj odebrałem przesyłkę z Konesso i potwierdzam, że kawa z tego ekspresu jest przepyszna :)
Ekspres można ustawić tak aby działał z filtrem lub bez filtra. Zastanawiam się, czy u mnie jest sens stosować filtr, ponieważ mam w domu stację uzdatniania wody, więc woda jest u nas ultra miękka.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi