Autor Wątek: Eureka Mignon Zero - szukam opinii  (Przeczytany 1925 razy)

Dawid1144

  • Gość
Eureka Mignon Zero - szukam opinii
« dnia: 14 Sierpień 2022, 17:23:10 »
Czy ktoś miał, lub aktualnie ma młynek Eureka Mignon Zero?

Szukam młynka do mielenia pod kawiarki i sporadycznie pod espresso, jeśli akurat zdarzyłoby mi się testować jakiś ekspres. Koniecznie single dose. Znalazłem tą Eureke i na papierze oraz na YouTubie wszystko wydaje się piękne, ale może ktoś miał styczność z nim i są jakieś wady? Albo z jakiegoś powodu warto poszukać innego?

Młynek nie jest arcydrogi, ale nie jest to też 200 czy 300zł i wolałbym wydać środki jak najlepiej.

Offline kolarz123

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Gaggia Classic Pro
  • Młynek: 1zPresso K-Plus, Eureka Mignon Zero
Odp: Eureka Mignon Zero - szukam opinii
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Październik 2022, 13:28:08 »
Podbijam pytanie :)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Eureka Mignon Zero - szukam opinii
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Październik 2022, 08:32:13 »

Offline kolarz123

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Gaggia Classic Pro
  • Młynek: 1zPresso K-Plus, Eureka Mignon Zero
Odp: Eureka Mignon Zero - szukam opinii
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Październik 2022, 14:40:18 »
W tym wątku jest mowa o modelu Oro, my tu mówimy o modelu Zero. Generalnie wczoraj przyszedł do mnie Zero, więc w razie pytań, zapraszam :)

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Zero - szukam opinii
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Październik 2022, 14:53:56 »
@kolarz123 gratuluje zakupu  :ok: Można prosić o jakąś krótką recenzję* i fotki?

*dłuższa recenzja też będzie mile widziana  :szampan:

Offline kolarz123

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Gaggia Classic Pro
  • Młynek: 1zPresso K-Plus, Eureka Mignon Zero
Odp: Eureka Mignon Zero - szukam opinii
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Październik 2022, 10:45:19 »
Pierwsze wrażenia są bardzo dobre (mam go dopiero od czwartku, więc jeszcze się wgryzam z niego). W porównaniu do mojego poprzedniego młynka, czyli 1zpresso K-Plus mam wrażenie, że w smaku jest mniej kwasowości, więcej słodyczy, większe body. Zaskoczyło mnie to trochę, nie spodziewałem się znaczącej różnicy, ale naprawdę jest. Mam wrażenie, że espresso jest takie bardziej "miękkie" :)

Mam wrażenie, że po zmieleniu kawa jest taka bardziej "fluffy", lepiej napowietrzona niż z 1zpresso. Retencja po zrobieniu wydmuchu pomijalna: 0-0,1g. Jest bardzo estetyczny, szkoda że chrom to plastik a nie metal (ale wiadomo, nie jest to jakiś produkt mega premium), cichy, ta guma do wydmuchu mnie w żadnym wypadku nie razi.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu, różnice są bardziej widoczne niż się spodziewałem, plus workflow się bardzo poprawił :) Eureka.jpgGaggia.jpg

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Zero - szukam opinii
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Październik 2022, 18:33:13 »
Dziękuję za opis i zdjęcia :ok: Prezentuje się świetnie i na pewno nie wygląda tanio...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi