Autor Wątek: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?  (Przeczytany 10839 razy)

skansen

  • Gość
Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« dnia: 18 Luty 2022, 12:14:31 »
Rozglądam się za kolejnym ekspresem, zakładam budżet ok. 10 000 zł. Chciałbym dual boiler, z podłączeniem do wody, rotapompą, programowaniem dozy i jeszcze frytki do tego;) grupę 58mm. Sam się zdziwiłem, że takie kryteria spełnia w zasadzie tylko Bezzera ze swoim DUO TOP DE i MATRIX TOP DE. Zbliżoną specyfikacje ma La Spaziale Dream/Vivaldi (ale ma grupę 53mm), znalazłoby się jeszcze kilka modeli które spełniają część kryteriów, ale nie wszystkie.

2212.jpg

Dwa bojlery, grzałka w grupie, potrójny PID, programowanie wolumetryczne wszystko to robi bardzo dobre wrażenie. Psuje je może częściowo wysunięta grupa, ale przecież nie można mieć wszystkiego :)

2208.jpg

Czy ktoś oprócz @Piskoor ma doświadczenie z tym sprzętem i może napisać kilka słów od siebie?

Offline kyeelt

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP MN Poprzednio: La Pavonii Europiccola
  • Młynek: Ceado E37J Poprzednio: Barazza Sette 270
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2022, 12:23:53 »
Chyba jest więcej nas używających "wajchy"

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2022, 12:37:00 »
Ja narzekać nie mogę. Działa prawie 2 lata - zrobione wg licznika z Eureki pewnie w okolicach 6 tys shotów.
Starł się nadruk z jednego przycisku ( podwójne espresso ) - ale już to poprawili i zaproponowali mi wymianę. Póki co mi to nie przeszkadza.
Fajne są automatyczne programy backflushowe (  krótki i długi )
Raz mi się zawiesiła część ekranu dotykowego, ale po resecie wszystko wróciło do normy.
zawór OPV łatwo dostępny od spodu więc można wyregulować bez otwierania wnętrza.
Grupa ma od spodu chyba dwie diody led więc ładnie podświetla filiżanki

Czas nagrzewania ( bojler kawowy ustawiony na 92 stopnie, bojler pary na 127 stopni ) - to mniej więcej 10 minut i grupa już parzy.
działając od 8:30 do 17.00 każdego dnia zjada mniej więcej 30Kwh/mc

skansen

  • Gość
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2022, 12:41:53 »
Dzięki @Piskoor za szybką i obszerną odpowiedź... Jeszcze dopytam-masz ją podłączoną do wody/odpływu? Interesuje mnie przede wszystkim jak jest rozwiązane podłączenie tacki.

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Luty 2022, 12:47:59 »
ja mam DUO TOP MN czyli na grupie E61. (od grudnia zeszłego roku czyli nie za długo). Ale zadowolony jestem bardzo i chyba wybrałbym ponownie to samo.
Przy czym ja nie używam ani odpowiedzenia z tacki ściekowej ani podłączenia do instalacji wodnej (tylko pojemniczek).

Jeszcze chyba Rocket i QuickMill można rozważać przy tych założeniach prawda?

Dzięki @Piskoor za szybką i obszerną odpowiedź... Jeszcze dopytam-masz ją podłączoną do wody/odpływu? Interesuje mnie przede wszystkim jak jest rozwiązane podłączenie tacki.
Pytanie wprawdzie nie do mnie ale jak rozmawiałem w Coffeesite to to akurat mi odradzali, bo twierdzili, że lubi się zatykać... (w sensie odprowadzenie z tacki). Podłączenie do wody polecali, ale jeszcze nie zdecydowałem się na tę operację, bo sporo by trzeba u mnie rurki ciągnąć...
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

Offline kyeelt

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP MN Poprzednio: La Pavonii Europiccola
  • Młynek: Ceado E37J Poprzednio: Barazza Sette 270
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty 2022, 12:56:15 »
Z tacki spada do takiego mniejszego pojemniczka i dopiero do wężyka do odpływu.
Na tacce zostają ślady kawy, natomiast ten mniejszy pojemniczek elegancko zarasta  :-X

Być może dlatego że przynajmniej u mnie ciężko nadać spad wężykowi pod ekspresem, zawsze jest u mnie wypełniony wodą.
Tacek były dwie wersje  z nierdzewki i drutu.
Pierwsza ładniejsza druga praktyczniejsza - ja mam drut.

Na poczatku testowałem podłączenie i lejąc wodą z dzbanka przepełnia się ten mniejszy zbiorniczek i robi się kałuża.
Przy normalnej eksploatacji problemów brak, ale 2 zlewu z tego nie zrobisz ;)

Dziś trochę tęsknym okiem zerkam na guziczki i nie wiem czy nie wolałbym wersji de
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2022, 13:00:11 wysłana przez kyeelt »

skansen

  • Gość
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Luty 2022, 13:00:31 »
Jeszcze chyba Rocket i QuickMill można rozważać przy tych założeniach
No właśnie nie mają takiej maszyny w ofercie (dual boiloer, rotapompa, programowanie dozy)...

Cytat: skansen w Dzisiaj o 12:41:53
Dzięki @Piskoor za szybką i obszerną odpowiedź... Jeszcze dopytam-masz ją podłączoną do wody/odpływu? Interesuje mnie przede wszystkim jak jest rozwiązane podłączenie tacki.
Pytanie wprawdzie nie do mnie ale jak rozmawiałem w Coffeesite to to akurat mi odradzali, bo twierdzili, że lubi się zatykać... (w sensie odprowadzenie z tacki).
Czasem są problemy z odprowadzaniem tacki. Dobrze, że w Coffesite uczciwie odradzili to rozwiązanie, a nie twierdzili jak pewien sprzedawca, że danego ekspresu nie da się podłączyć w ogóle do odpływu, mimo, że jest taka fabryczna opcja. Spuszczam zasłonę milczenia nad tym kto taki, dodam tylko, że firma nie jest obecna na forum.

Tacek były dwie wersje  z nierdzewki i drutu.
Pierwsza ładniejsza druga praktyczniejsza - ja mam drut.
Ja wolę drut :)
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2022, 13:10:29 wysłana przez skansen »

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Luty 2022, 13:02:51 »
Dzięki @Piskoor za szybką i obszerną odpowiedź... Jeszcze dopytam-masz ją podłączoną do wody/odpływu? Interesuje mnie przede wszystkim jak jest rozwiązane podłączenie tacki.
Podłączyłem tylko wodę. Do odpływu nie podłączałem bo tacka jest spora i w zasadzie wystarczy opróżnienie raz na kilka dni. A musiałbym wiercić dwa otwory w blacie - pozatym mam dosyć daleko bo jakieś 3 m i ułożenie rurki było by problematyczne. I tak się nagimnastykowałem z wężykiem bo musiałem z 2 składać :-)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1112
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Luty 2022, 13:39:18 »
@skansen, szukasz widzę alternatywy dla La Spaziale. Doskonale to rozumiem, też miałem dylemat co wybrać, błądziłem, szukałem, przeglądałem youtuba. Mętlik w głowie, budżet określiłem na sam ekspres max 6,5k. Po wizycie w Coffeesite, gdzie wcześniej kupiłem swoją pierwszą kolbę ECM Casa IV, po rzeczowej rozmowie z właścicielem zmieniłem zdanie co do kierunku wyboru sprzętu.
Opowiedziałem o swoich wątpliwościach i oczekiwaniach. Doradzono mi DB, grupę E61 i za to jestem im bardzo wdzięczny. Piszę to dlatego, bo wiem że warto posłuchać nie tylko kolegów z forum, ale też profesjonalisty.
A takim jest pan Tomek, jego argumenty były trudne do obalenia.
Ostatecznie zwiększyłem trochę budżet i kupiłem Matrixa bez programowania dozy, w/g mnie to dobre w kawiarni i ze sprawdzoną grupą E61. Od 1,5 roku cieszę się tym sprzętem jak małe dziecko  [emoji3]
Polecam pojechać, porozmawiać, nigdzie nie ma takiego wyboru i możliwości kupna „od ręki” no może u forumowego kolegi @Janusz . Tylko u niego trochę inne marki niż te wskazane przez Ciebie.
Pa idę na  kawka
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Luty 2022, 13:48:27 »
Jest jeszcze vibiemme domobar super electronic z wisienką na torcie w postaci profilowania.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Luty 2022, 13:55:31 »
Wisienka będzie też w nowej BELLEZZY...Ale to inna marka.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Luty 2022, 13:58:54 »
 
n, szukasz widzę alternatywy dla La Spaziale.
Dokładadnie tak. La Spaziale S1 choć jest świetnym sprzętem to ma kilka bolączek które mnie zniechęcają do zakupu. Te bolączki to m.in. grupa 53mm, kiepskie podłączenie tacki do kanalizacji (na Forum ekspresów S1 użytkownicy zamiast fabrycznego zestawu podłączają tackę na sztywno ale nie można jej wtedy wysuwać).
Mam obecnie programowanie dozy i nie chce z niego rezygnować. Gdybym jednak zdecydował się na coś z E61 to wtedy wziąłbym albo (wiadomo co :) ) albo Rocketa R58.

Jest jeszcze vibiemme domobar super electronic z wisienką na torcie w postaci profilowania.
Dziękuje :) Widać jednak warto pytać Kolegów z Forum :)

Wisienka będzie też w nowej BELLEZZY...Ale to inna marka.
Będzie coś z rotą i programowaniem dozy? Zawsze mogę poczekać...

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Luty 2022, 14:21:43 »
Będzie - Vittoria. DUAL BOILER, pompa rotacyjna i profilowanie...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1112
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Luty 2022, 11:08:57 »
@skansen Nawiązując do tytułu wątku, rozpatrując wybór ekspresu kolbowego, Bezzera Duo TOP DE droga może nie jedyna,
ale na pewno kierunek jest właściwy.  :taktak:
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czy Bezzera Duo TOP DE to jedyna droga ?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Luty 2022, 11:24:38 »
mam DUO TOP MN czyli na grupie E61. (od grudnia zeszłego roku czyli nie za długo). Ale zadowolony jestem bardzo i chyba wybrałbym ponownie to samo.
@skansen pożąda podgrzewanej grupy i nie chciałoby mu się smarować e61.

Pamiętam, jak szukałem dla siebie ekspresu i jakie miałem oczekiwania wobec niego, a które wtedy spełniała dla mnie tylko Classika, prócz tej brzydkiej różdżki. W Twoim przypadku jak widzę @skansen jest tak samo, tylko DUO TOP de. Świetny ekspres!
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2022, 11:37:37 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi