Autor Wątek: Pogawędki przy kawie o rowerach  (Przeczytany 24353 razy)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Październik 2021, 21:26:50 »
500 km przy średniej nawet 20 to bardzo dużo wyjętego czasu.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Październik 2021, 21:28:36 »
Trzeba najpierw połknąć bakcyla, tak jak przy kawie. Trudno byłoby zdecydować mi się na rower za 20k, jeśli nie jeżdżę wyczynowo.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Październik 2021, 21:36:46 »
500 km przy średniej nawet 20 to bardzo dużo wyjętego czasu.


Na szosie to średnia bliżej 35 ;) zdecydowanie wolę ten czas spędzić na bieganiu czy rowerze niz przy telefonie czy komputerze. A większość czasu i tak śmigam na „zimowym” cube z siodełkiem dla któregoś dziecka wiec zabawa podwójna
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Październik 2021, 08:31:02 »
Jazda na rowerze z odpowiednim tętnem musi się przełożyć na odchudzanie. Np. przytaczane powyżej 35 na szosie, jeżeli jest trzymane przez dłuższy czas (chociaż dla mnie jest to trudne, może na płaskim przy braku wiatru pojadę tak z godzinę, ale lekko nie jest), daje pewnie z 600-800 kcal na godzinę, nijak się to ma do 300 z szybkiego marszu. Tylko to nie ma być spacer rowerowy, tylko porządna jazda (np 70-80% maksymalnego tętna), przez odpowiednio długi czas (rzeczywiście dłuższa lepsza niż krótkie odcinki dynamiczne). I nie ma co gadać i nowoczesnych super rowerach. 2 kg wagi nie robi różnicy przy masie jeźdźca, przynajmniej na poziomie amatora. Rower sam nie jedzie, trzeba go rozpędzić i utrzymać prędkość.
Dieta jest drugim, niezbędnym składnikiem. Bilans musi być dobrze ujemny.
Pozdrawiam,
Piotrek

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Październik 2021, 09:29:48 »
Dieta jest drugim, niezbędnym składnikiem. Bilans musi być dobrze ujemny.

Kluczowe.

Ale że my jesteśmy leniwi i wygodni, to sadełko się odkłada, bo co słodkie i tłuste musi być dobre...
😉
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Listopad 2021, 10:22:11 »
Przyjazna pogoda sprawia, że u mnie w tym roku sezon rowerowy trwa w najlepsze :) Październik zakończył się wynikiem 1594 przejechanych kilometrów i chyba po raz pierwszy od 12 lat dorównuje pod tym względem miesiącom letnim.
Dzisiaj zaczął się listopad i słoneczko świeci, więc za chwileczkę już za momencik łańcuch po trybach zacznie się kręcić :) Kawusia wypita więc ruszamy z kopyta :)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Listopad 2021, 10:25:22 »
Pozazdrościć takich możliwości.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Listopad 2021, 10:32:36 »
Dawno temu na "pasacie" kręciło się kilometry.

Oj tak! To był mój drugi rower zakupiony jak miałem 14 lat. Miał przerzutkę Shimano ciężką jak kowadło ale szacun na dzielni był  :hihihi: Wcześniej miałem "półkolarzówkę" zakupioną za haracz zebrany na komunię. A wszyscy dookoła jeździli Wigry3... Potem wskoczył Romet Sport a właściwie rama, na której zbudowałem poważniejszy rower. Pamiętacie jak to było jeździć w noskach? Nie było wtedy zatrzasków.
Nie dość, że w noskach to jeszcze pół metra za autobusem jeździłem jak mi się w drodze powrotnej odpocząć zachciało. Korzystając z dobrodziejstw jego tunelu aero  :picardpalm: Jak bym spotkał siebie z tamtych lat to bym sobie manto spuścił za taką jazdę  :lol2:

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Listopad 2021, 10:49:54 »
Rower nie jest dobry na odchudzanie.
Lepszy szybki spacer.

Jest dokładnie odwrotnie. Jeśli ktoś nie chudnie na rowerze to znaczy, że na nim nie jeździ tylko się toczy. Spójrz na peleton kolarski i pokaż mi tam jednego grubasa. Wystarczy robić podobnie jak oni. Przejedź 5 razy w tygodniu po trzy godziny, intensywnie - jeść nie nadążysz a schudniesz. Aczkolwiek warto też michę ograniczyć i wymienić ewentualnie na zdrowszą.
Ja zimą, kiedy leży śnieg codziennie spaceruję po 2-3 godziny i tyję. Bo spacer tylko apetyt mi wzmaga. Na spacerze spalę 700-1000 kalorii natomiast na rowerze 1800-2250. Po rowerze nie mam też za bardzo siły jeść. Stąd różnica.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2021, 10:53:44 wysłana przez Pawcio »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Listopad 2021, 10:59:01 »
Spójrz na peleton kolarski i pokaż mi tam jednego grubasa.
To akurat słaby argument: spójrz na zawodowych chodziarzy i pokaż mi grubasa ;)

Sport zawodowy to inna bajka. Kolarz może też wyglądać tak:


Każdy ruch jest na plus, trzeba znaleźć co się lubi. Jeden biega, drugi chodzi, trzeci jeździ, czwarty pływa. Wszystko to zbawienne na układ krążenia. Ostatnio nawet widziałem, badania pokazujące, że ruch (w tym przypadku ilość kroków), ma większy wpływ na zdrowie niż zmiana wagi.


Często jedno z drugim się łączy i wtedy jest jeszcze lepiej. A jak jeszcze ktoś doda do cardio trening siłowy, to mamy komplet:)

A Twoje doświadczenia tylko potwierdzają fakt odnośnie zmiany wagi: jeżdżąc rowerem masz większy deficyt kcal niż spacerujesz. Stąd spadek wagi. Jak byś odwrócił sytuację zmuszając się do zjedzenia większej ilość kcal w trakcie sezonu to byś przytył. Jak zimą ograniczysz michę to schudniesz.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2021, 11:34:04 wysłana przez pj.w »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Listopad 2021, 12:00:24 »
Często jedno z drugim się łączy i wtedy jest jeszcze lepiej. A jak jeszcze ktoś doda do cardio trening siłowy, to mamy komplet:)

A Twoje doświadczenia tylko potwierdzają fakt odnośnie zmiany wagi: jeżdżąc rowerem masz większy deficyt kcal niż spacerujesz. Stąd spadek wagi. Jak byś odwrócił sytuację zmuszając się do zjedzenia większej ilość kcal w trakcie sezonu to byś przytył. Jak zimą ograniczysz michę to schudniesz.

W pełni się zgadzam [emoji106]

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5221
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Listopad 2021, 12:13:49 »
Często jedno z drugim się łączy i wtedy jest jeszcze lepiej. A jak jeszcze ktoś doda do cardio trening siłowy, to mamy komplet:)

A Twoje doświadczenia tylko potwierdzają fakt odnośnie zmiany wagi: jeżdżąc rowerem masz większy deficyt kcal niż spacerujesz. Stąd spadek wagi. Jak byś odwrócił sytuację zmuszając się do zjedzenia większej ilość kcal w trakcie sezonu to byś przytył. Jak zimą ograniczysz michę to schudniesz.

W pełni się zgadzam [emoji106]


Więc wszystko sprowadza się w gruncie rzeczy do tego, co siedzi nam w głowie w kwestii odchudzania, bo najlepsza dieta to "MŻ"?
》tertium non datur《

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Listopad 2021, 12:28:37 »
Tak, ruch dla zdrowia do tego odpowiednia kaloryczność dla celu: redukcja, utrzymanie lub masa+.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Listopad 2021, 12:28:58 »
Gdy się regularnie jeździ rowerem, to kilogramy same lecą.
Tego sezonu nie mogę zaliczyć do udanego jedynie 750 km udało się zrobić, ale na początek ok. Brak czasu, pogoda i obowiązki stały na przeszkodzie. Domowników nie przekonałem do roweru.

Ostatnio próbuję strava ogarnąć, ale chyba odpuszczę, przez brak wersji pl.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Listopad 2021, 13:42:58 »
10 wycieczek po 20 parę km już robi 250 km
I tego nie odczujesz. Czasowo bomba.
10 km łażenia to już pod dwie godziny.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi