Autor Wątek: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi  (Przeczytany 320302 razy)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1650 dnia: 06 Lipiec 2022, 15:52:45 »
Mamy coraz więcej podatków, danin, obciążeń, restrykcji i do tego jeszcze wojenne zapędy wybrańców narodu.

Mnie właśnie od 1 lipca obniżono PIT z 17 do 12 proc. A wcześniej kwotę  wolną od podatku w wysokości 30 tys.  Przez ostatnie lata CIT ci podwyższano? Chyba nie, bo wszystkim obniżano. W 2017 r. z 19 do 15 proc.  i do  9 proc. w 2019 r. Staraj się Antonio pisać o konkretach,  a nie jojczyć "ogólnie i słusznie".

"Wojenne zapędy wybrańców narodu",  jako to elegancko określasz,   mają spowodować,  żeby np. w  pięknym Kołobrzegu nigdy nie zdarzyło się to co w Buczy lub ślicznym podkijowskim  Irpieniu. Powinieneś  docenić, że ktoś troszczy się o ciebie, twoje zdrowie  i życie.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5305
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1651 dnia: 06 Lipiec 2022, 16:23:57 »
Mnie właśnie od 1 lipca obniżono PIT z 17 do 12 proc. A wcześniej kwotę  wolną od podatku w wysokości 30 tys. 
A składkę zdrowotną dodałeś czy odjąłeś?
》tertium non datur《

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1652 dnia: 06 Lipiec 2022, 17:04:36 »
@GostRado w punkt.
Z jednej obniżają, ze drugiej zabierają. Per saldo ja osobiście jestem jakoś w plecy ostatnim czasem....

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1653 dnia: 07 Lipiec 2022, 10:55:37 »
Mnie właśnie od 1 lipca obniżono PIT z 17 do 12 proc. A wcześniej kwotę  wolną od podatku w wysokości 30 tys
Czy skoro zwiększono kwotę wolną od podatku o około 24 000 zł to co miesiąc dostajesz netto 2 000 więcej? Jeśli nie, to mniej TVP Info...

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 183
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1654 dnia: 07 Lipiec 2022, 11:43:24 »
czy to forum o kawie?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1489
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1655 dnia: 07 Lipiec 2022, 11:44:40 »
Oczywiście. To element dyskusji czy stać nas będzie na kawę...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1656 dnia: 07 Lipiec 2022, 14:10:35 »
Obecnie za energię w firmie płacę 100% więcej, niż rok temu, papier 100-150 %, tonery 150%, paliwo każdy wie, węgiel, drewno - miałem modernizować w tym roku kotłownię na LPG  lub pellet, teraz nawet nie wiem czym będę ogrzewał.

I to nie jest spowodowane konfliktem na Ukrainie, bo problemy zaczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Już wtedy ceny poszybowały w górę i zaczęły się problemy z dostępnością materiałów i części. To dotknęło większość branż i wygląda jak skoordynowana akcja, czy też tzw. Wielki reset, o którym od lat kilku czytałem na mediach mainstreamowych.

Nie dziwi mnie, że kawa podrożeje. Zastanawia mnie, czy małe palarnie utrzymają się, przy takich wzrostach cen, ludzie powrócą do najtańszych marketowych "specjałów", niewielu będzie mogło pozwolić sobie na kawę z wyższej półki.
 To wszystko wraz z konfliktem na Ukrainie, doprowadzi do tego, że wielu drobnych przedsiębiorców będzie zamykało działalność.
Tak więc Antonio wg niektórych wygląda to tak, że będziesz musiał zamknąć interes w imię tego, by nie było u nas drugiej Buczy... czy jakoś tak.

Offline KlaudiuszowaPani

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Delonghi Dynamica
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1657 dnia: 07 Lipiec 2022, 15:52:34 »
Kawa, którą ja kupowałam wczesniej kosztowała 40 zł dzisiaj kosztuje 65 :/

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 440
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1658 dnia: 07 Lipiec 2022, 20:38:29 »
Czy powinienem opróżnić boiler w Lelit Victoria przed wyjazdem na kilka dni? Jeśli tak to jak? Spuszczając wodę używając trybu gorącej wody?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10576
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1659 dnia: 07 Lipiec 2022, 20:43:17 »
Na dni kilka? Chyba nie ma sensu taka akcja z wodą. Kilka tygodni to już tak.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1660 dnia: 08 Lipiec 2022, 01:02:38 »

gromog

„Obecnie za energię w firmie płacę 100% więcej, niż rok temu”.

Podejrzanie okrągła liczba, akurat 100 proc.  Pewnie płacisz więcej niż dawniej, co rozumiem,  a też ciekawe jest do kogo masz o to pretensje? (zawodowo interesuje mnie stan świadomości ludzi) Zauważ  że i konsumenci płacą więcej lub dużo więcej. Te jęki pracodawców częściowo mają podstawy,  ale są także rytualnym teatrem. 

„I to nie jest spowodowane konfliktem na Ukrainie, bo problemy zaczęły się we wrześniu ubiegłego roku”.

Pewnie nie miałeś czasu zainteresować się tym, ale  ceny energii zaczęły wzrastać  jesienią roku ubiegłego. Rosja, która wojnę planowała już wcześniej,  chciał postawić Zachód pod scanią i  go sparaliżować;  nagle w październiku ub. roku  okazało się, że  magazyny gazu w Niemczech nie są napełnione przed zimą, a te magazyny miał ich współwłaściciel  Gazprom Germania.  Dalej poszło jak lawina, bo ceny ropy i gazu (oraz węgla) są ze sobą powiązane; ceny energii  osiągały rekordowe notowania, gaz zdrożał o kilkaset procent.  Ostatni raz podobnie  wysokie ceny energii były  podczas kryzysu paliwowego w 1973 i spowodowały  bardzo wysoką  inflację na Zachodzie, w niektórych krajach przekraczała ona 15 proc.  Teraz jest dość podobnie. Wówczas powodem kryzysu paliwowego była wojna  na Bliskim Wschodzie, dziś  wojna na Ukrainie. 

„Tak więc Antonio wg niektórych wygląda to tak, że będziesz musiał zamknąć interes w imię tego, by nie było u nas drugiej Buczy... czy jakoś tak”.

A może jakoś inaczej? Moja uwaga dotyczyła zgryźliwości Antonia, któremu nie podoba się „retoryka wojenna”, tak to jakoś określił. Tymczasem historia wcale  się nie skończyła, agresja  też się nie skończyła, wielkoruski szowinizm ma się dobrze, zatem trzeba do tego podejść poważnie. Si vis pacem …  jeśli  chcesz pokoju,  musisz być uzbrojony po zęby, nie w gałązki oliwne tylko w nowoczesne czołgi, systemy antyrakietowe,  artylerię dalekiego zasięgu, samoloty niewidzialne dla radaru  etc. i odpowiednio wysokie morale żołnierzy.
« Ostatnia zmiana: 08 Lipiec 2022, 01:10:49 wysłana przez ROSS JB »

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1661 dnia: 08 Lipiec 2022, 01:20:46 »
@GostRado w punkt.

Punkt nie ma rozmiaru, jak nie wierzysz  to oblicz sobie powierzchnię dowolnego punktu.  :D
 A składkę zdrowotną płacę i nie narzekam. Tak samo  jak i ty wolałbym nie płacić i się leczyć, no  w razie czego. Kiedy opozycja dojdzie do władzy to na pewno tak będzie.   :lol2:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6216
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1662 dnia: 08 Lipiec 2022, 10:26:47 »
Jakem jaszczomp na czele jaszczempi powiadam wam,  że jest super, a będzie tylko lepiej, więc o co wam chodzi?   :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 08 Lipiec 2022, 10:38:17 wysłana przez krystians »

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1663 dnia: 08 Lipiec 2022, 10:43:27 »
Należysz chyba  do tych co sądzą, że życie toczy się w sferze  wirtualnej i w dodatku ma się trzy życia, jak w grach komputerowych.  A życie po staremu toczy się w realu. I dlatego w tym przypadku nie ma znaczenia, czy to jest TVP Info czy TVN24. Fakty są jakie są i ludzie czują je portfelem. Pisałem o kwocie 30 tys., bo tak jest w realu, a ty piszesz o 24 tys. Jeśli  masz dochód 30 tys.  rocznie nie płacisz podatku. Jak masz większy lub wielokrotnie większy (ja mam) to od niego odejmujesz te 30 tys. i podatek płacisz od pozostałej sumy.  Tak jest od lutego br., a od lipca  br. podatek PIT zmniejsza się z 17 do 12 proc. co oznacza, że płaci się miesięcznie  składki podatkowe mniejsze. U mnie wyszły dość konkretnie mniejsze.
Po prostu bawi mnie grupa, liczna niestety, która łyka propagandę jak młode pelikany. Podnieśli kwotę wolną to co miesiąc powinieneś zarabiać o 1/12 tej kwoty więcej, nie? Ale przecież podniosło to standard życia milionom obywateli, zarabiających poniżej 30 000zł netto... I 500 dają, a reszta to tylko kradła!

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2990
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1664 dnia: 08 Lipiec 2022, 15:08:24 »
Możecie odpłynąć na PW z tymi dyskusjami?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi