Autor Wątek: Druk 3D w świecie kawy  (Przeczytany 14319 razy)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Listopad 2020, 11:58:32 »
żadna to tragedia tylko przez ten ślad węglowy teraz sumienie mnie będzie gryzło 
To wystaw na pchlim - oddam za darmo :P
sam korzystam z lelevera 49mm - co prawda metalowy - i daje radę
jaka dokładnie jest średnica - jak 49,5mm to idealnie pod LP pre-millenium pasuje
50mm - pod większość sitek też wejdzie, choć może być ciasno i nie wiem jak będzie się kręcił przy wyrównywaniu...
Never Give UP †

Offline pavo

  • Wiadomości: 33
    • Gray Day Cafe
  • Ekspres: Rancilio S. PRO
  • Młynek: Compak K10
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Styczeń 2021, 14:13:35 »
Czy może ktoś ma projekt (i może wydrukować) podajnika/hoppera do single-dosing do młynków Compak?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Styczeń 2021, 16:58:56 »
Pomierz to mogę zrobić :D Tylko jak duży chcesz?

Offline pavo

  • Wiadomości: 33
    • Gray Day Cafe
  • Ekspres: Rancilio S. PRO
  • Młynek: Compak K10
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Styczeń 2021, 18:00:40 »
Pomierz to mogę zrobić :D Tylko jak duży chcesz?

Kiedyś rozrysowałem takie coś:
CompakSingleDoseHopper.jpg
Ale może zwężający się lej z tego ww.thingiverse.com/thing:3112162 zintegrowany w górnej części zapobiegałby wyskakiwaniu ziaren.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Styczeń 2021, 00:19:14 »
Oj to się nie opłaca, i wątpię, że pomoże...

Offline pavo

  • Wiadomości: 33
    • Gray Day Cafe
  • Ekspres: Rancilio S. PRO
  • Młynek: Compak K10
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Styczeń 2021, 00:26:58 »
Oj to się nie opłaca
Nie opłaca się w stosunku do czego? Compak sprzedaje aluminiowe mini-hoppery (nr części C01403) za pół tysiąca złotych.

Obecnie wsypuję z pojemnika (o średnicy 58mm, w którym ważę ziarna) do dziurki 46mm. Do 80mm łatwiej trafić, więc w tym zdecydowanie pomoże.

-------------

Kto inny ma drukarkę 3D i materiał przystosowany do kontaktu z żywnością?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #36 dnia: 31 Styczeń 2021, 20:18:06 »
Zobacz może ile trwa wydrukowanie takiego hoppera, porównaj ze zwykłym, i będziesz miał odpowiedź dlaczego się nie opłaca. Drukowałem już. A filament przystosowany do kontaktu z żywnością to ładne kilka stówek + wyrób i tak nie będzie przystosowany do kontaktu z żywnością.

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Luty 2021, 11:48:03 »
Ktoś ma jakieś dobre namiary na wykonawcę druku 3d? Chciałem wydrukować tamper do aeropressa https://hackaday.io/project/19459-aerotamper rozesłałem zapytanie do paru firm i krzyczą mi od stówy do prawie trzech stów, co biorąc pod uwagę koszt, niestety wyprzedanego już dokładnie takiego samego tampera tutaj https://stjerne-447093.square.site/product/stjerne-tamper-for-aeropress/7?cs=true&cst=custom jest ceną dosyć kosmiczną.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Luty 2021, 12:13:48 »
Mając firmę to stówka to i tak tanio. Przy warstwie 0.2mm i wypełnieniu na poziomie 40% to jest kilka godzin druku, na ryzyko, że góra nie wyjdzie. Gdyby podeprzeć - robi się z tego kilkanaście godzin. Firma to nie olx, koszty prowadzenia działalności nie są niskie a jeszcze wypadałoby coś na tym zarobić.

Offline daniell Mężczyzna

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Expobar Brewtus IV, Gaggia Classic Pro (ex. Nuova Simonelli Oscar II, EC680)
  • Młynek: Niche Zero, Ceado E6P, Baratza Virtuoso
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Luty 2021, 12:24:18 »
pokazalo mi jakies 6h drukowania i sam raczej bym sie nie podjął drukowania biorąc pod uwagę, że dużo mniejsze rzeczy mi nie wychodziły. Pewnie taniej to utoczyć z drewna :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Luty 2021, 12:41:47 »
7h drukowania przy takiej warstwie przy stówce to jakieś 15zł/h. 9,87zł zostaje po odliczeniu podatku dochodowego i vat. Odlicz prąd, materiał, proporcjonalnie zus i zostanie może 5 zł na amortyzację sprzętu i zarobek. Opłaca się?

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Luty 2021, 13:12:28 »
Nie orientuję się zupełnie w realiach druku 3d i to, że taką pierdołę się drukuje 7 godzin jest sporym zaskoczeniem. Drukarki 3d widzę się już od 6 stów zaczynają, czyli wychodzi na to, że żeby sobie drukować te wszystkie gadżety kawowe, których pełno na thingiverse i innych stronach, to bardziej się opłaca kupić własną?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Luty 2021, 14:03:16 »
Jeśli uwzględnisz to, że sporo wydruków nie wyjdzie zanim ogarniesz temat, to już może nie być tak różowo. Poza tym, żeby taka za 600 zł drukowała dobrze z pudełka to trzeba już mieć mega farta. A jak ma być mniej chińskie to do tej kwoty dostaw zero z tyłu, przed przecinkiem oczywiście. Mi sporo filamentu poszło na próby i naukę... A kupowanie najtańszego wychodzi bokiem, więc musisz liczyć z 70zł za 1kg PLA(które biodegradowalne nie jest), a schodzi to dość szybko wbrew pozorom. No i musisz też uwzględnić to, że gadżetów może i pełno, ale z przydatnością już jest różnie. Miałem drukować różne gadżety, skończyło się na kilku prostych hopperach i lejkach.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Luty 2021, 15:32:00 »
Drukarki 3D mają zalety przy skomplikowanych przedmiotach. Ale przy prostych zaskakują czasem jaki potrzebują. Ja chciałem sobie wydrukować kilka pudełek na szpargały, ale jak mi wyszło po 12h na pudełeczko to już wolałem pójść do OBI i coś kupić nawet mniej pasującego ;-) Nawet przy takim "tamperze" to bym się zastanowił czy nie zrobić samej stopki i przykręcić do bukowego kołka.

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Druk 3D w świecie kawy
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Luty 2021, 09:27:38 »
Koszty we wtryskarce są nieporównywalnie niższe, więc nie ma się co dziwić, że coś z masowej produkcji wygodniej iść kupić w sklepie.

Sam właśnie odkrywam co ciekawego na thingiverse można znaleźć i od wczoraj drukuje się ta lista:

https://www.thingiverse.com/thing:3625047 - tacka do mazzera
https://www.thingiverse.com/thing:3937378 - doserless mod do mazzera

https://www.thingiverse.com/thing:1976043 - funnel do koszyka 58mm
https://www.thingiverse.com/thing:4648455 - dosing cup 58mm

Macie coś jeszcze wartego uwagi?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi