Autor Wątek: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia  (Przeczytany 13612 razy)

Offline Cartmann

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Hario v60-02; clever dripper
  • Młynek: Ręczny tiamo, severin z trójką
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Kwiecień 2017, 09:55:52 »
ziarenko, nie denerwuj się, przecież to tylko Tedi i Adam_1234, wiem że to forum i każdy może mieć swoje zdanie, szkoda mi tylko nowych osób, które wyjdą na forum i muszą czytać różne herezje głoszone przez tych userów. W takim momencie aż chwilowo jestem za cenzurą  :ogien:

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Kwiecień 2017, 10:21:08 »
No właśnie o to chodzi, że ich wypowiedzi mogą wprowadzać nowych użytkowników w błąd. I to mnie irytuje. Poza tym to każdy przecież wie, że Tedi i Adam_1234 to użytkownicy, którzy oszczędnie gospodarują prawdą  ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Kwiecień 2017, 10:31:14 »
To ja mam propozycję dla Adama. Zaproszę do domu kolegę ze swoim ekspresem clatronic(raczej odpowiednik tego delonghi) i spróbuję zrobić espresso, w porównaniu do Ascaso Basic. Ta sama kawa, zmieniony odpowiednio przemiał pod clatronica, i dwie próby - po dwa szoty dla i mnie i dla kolegi. W przypadku takiej samej kawy, lub przewagi clatronica, publicznie(filmik na youtube) przeproszę i dostaniesz ode mnie 2 kg dobrych ziaren. Jeśli wyjdzie przewaga Ascaso, to samo w drugą stronę - publiczne przeprosiny i 2 kg dobrych ziaren. Propozycja od członka fanklubu Ascaso do całego fanklubu delonghi(czyli Adama). Pasuje?

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Kwiecień 2017, 10:57:07 »
ziarenko, nie denerwuj się, przecież to tylko Tedi i Adam_1234, wiem że to forum i każdy może mieć swoje zdanie, szkoda mi tylko nowych osób, które wyjdą na forum i muszą czytać różne herezje głoszone przez tych userów. W takim momencie aż chwilowo jestem za cenzurą  :ogien:

Podaj swoje namiary. Niezadowolonych klientów i-2 będę wysyłać do Ciebie.
Ty w trosce o te osoby będziesz zwracał im pieniądze za zakup Ascaso i-2
Mówię o espresso typ 2.


Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Kwiecień 2017, 11:10:35 »
espresso typ 2
Z całym szacunkiem, nie spotkałem się z definicją "espresso typ 2". Natomiast obiło mi się o uszy stwierdzenie "cukrzyca typu drugiego".
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Kwiecień 2017, 11:25:32 »
espresso typ 2
Z całym szacunkiem, nie spotkałem się z definicją "espresso typ 2". Natomiast obiło mi się o uszy stwierdzenie "cukrzyca typu drugiego".

Jeżyku, te typy 1 i 2 napisałem o nich celowo. Niech wiedzą kupujący , że przemiał to podstawa.
Typ nr.1 to espresso z definicji, typ nr. 2 to już może być smaczne espresso dzięki np. dobremu przemiałowi kawy.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Kwiecień 2017, 12:29:03 »
@Tedi - mieszasz ludziom w głowach. Uprzejmie proszę przestań, bo forum ma edukować. Nie ma dwóch typów espresso.

Młynek i-2 zapewni smaczne espresso. I z chęcią zorganizuje takie samo spotkanie jak @siewcu, gdzie na ślepo oceniamy espresso z i-2 i młynków gastro.
Ta sama kawa, doza, ta sama maszyna, ratio 1:2. Tylko różne młynki.

Jedyne ale jakie mam do i-2 to ergonomia zmiany grubości przemiału. Ale i to po nabraniu praktyki jest do opanowania.
Co więcej mogę dać Ci trudną kawę która dla kogoś bez odbycia sprawi problemy nawet w EK.
LMWDP #469

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Kwiecień 2017, 12:48:33 »
Młynek i-2 zapewni smaczne espresso. I z chęcią zorganizuje takie samo spotkanie jak @siewcu, gdzie na ślepo oceniamy espresso z i-2 i młynków gastro.
Ta sama kawa, doza, ta sama maszyna, ratio 1:2. Tylko różne młynki.
Ja bym do tego dorzucił porównanie dwóch maszyn - Ascaso Basic/Arc, najlepiej w wersji z termoblokiem i bojlerem, oraz niesamowitego delonghi za 300 zł(tylko skąd to wziąć...).

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Kwiecień 2017, 12:50:55 »
Jakiś pomysł mam ;)
Oby się udało mi to czasowo zrealizować. Panel ślepych testerów też by był.
LMWDP #469

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Kwiecień 2017, 12:52:40 »
No to czekam na jakieś konkretniejsze info co i jak ;)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Kwiecień 2017, 13:11:27 »
Narzekanie na przypadłości Ascaso wydaje się oczywiste. Zarówno trudność zmian grubości mielenia, jak również brak wskaźnika położenia żaren może kogoś zniechęcać. Ja sobie z tym poradziłem w prosty choć prymitywny sposób. Nakleiłem na hopper pasek papieru (nie prosty tylko w kształcie banana) i zaznaczałem na nim kolorowe kreski od poszczególnych położeń. Można pisać na tym pasku wszystko co nam przyjdzie do głowy. Odpada nam problem ze wskazaniami. Dla niewtajemniczonych, hopper obraca się wraz z kręceniem żarnami. Co do głośności przemiału, owszem, nie jest cicho ale bez przesady, sąsiedzi nie wiedzieli, że mielę kawę i nikt miotłą w sufit nie stukał. Łatwość (czy trudność) szybkiego przestawiania grubości przemiału. No, dla niecierpliwych kawoszy to może być problem. Ja poradziłem sobie z nieco małym pokrętłem zwiększając jego średnicę poprzez specjalną nakładkę drewnianą wklejoną na oryginalne pokrętło. Kręci się zdecydowanie lżej. A myślę, że to właśnie a nie ilość potrzebnych obrotów jest nieco uciążliwe. Jeśli chodzi o smaki i aromaty w filiżance, ja byłem usatysfakcjonowany, ale ja nie mam francuskiego podniebienia tylko zwykłe i mogę nie wyczuć niuansów. To tyle mojej subiektywnej oceny młynków Ascaso I-1 i I-2 bo miałem obydwa. Jeśli ktoś jest uprzedzony do jakiegoś urządzenia,  to NIC i NIKT tej opinii nie zmieni a trucizna będzie się lać strumieniami. Proponuję dać sobie spokój z tego typu dyskusjami o wyższości Świąt jednych nad drugimi.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień 2017, 13:14:23 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Kwiecień 2017, 13:44:55 »
Narzekanie na przypadłości Ascaso wydaje się oczywiste. Zarówno trudność zmian grubości mielenia, jak również brak wskaźnika położenia żaren może kogoś zniechęcać. Ja sobie z tym poradziłem w prosty choć prymitywny sposób. Nakleiłem na hopper pasek papieru (nie prosty tylko w kształcie banana) i zaznaczałem na nim kolorowe kreski od poszczególnych położeń. Można pisać na tym pasku wszystko co nam przyjdzie do głowy. Odpada nam problem ze wskazaniami. Dla niewtajemniczonych, hopper obraca się wraz z kręceniem żarnami.

Ale to jest oczywisty sposób na regulację. To że wytwórca o tym zapomniał szkoda. W szybki jasny sposób można z takiej na taką grubość przejśc. Oczywiście wcześniej trzeba sobie zrobić test. Co do espresso tak samo można zrobić. Z tym młynkiem jest o tyle problem że trzeba kolbę ważyć jeśli chce się wiedzieć ile jest kawy w sitku ale po pewnym czasie na oko wszystko się robi z automatu. Mam ten młynek dalej. Rano mielę porlexem gdy wszyscy wstaną do alternatyw mi nie przeszkadza że głośny.

Chciałbym zobaczyć znawców purystów ktorzy w ciemno odgadują że pod to espresso mielił dziadowy ascaso a pod to super hiper nazwy nie znam młynek.

Offline Adam_1234

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S, moka Bialetti, FP
  • Młynek: MACAP M2D, Nivona CafeGrano 130
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Kwiecień 2017, 15:19:47 »
Ja jeszcze dodam, że mówiąc o niezadowoleniu nie pisałem o smaku kawy, tylko zarówno jeżeli chodzi o ARC jak i młynek, to chodziło wyłącznie o wygodę użytkowania, czyli czas nagrzewania, obsługę, czystość, intuicyjną obsługę. Dla mnie to wszystko jest na minus. Espresso z ARC wychodziło pyszne (również z młynkiem i2), ale cappuccino to była dla mnie męką , podobną zresztą do mielenia kawy. Generalnie uważam, że im droższy ekspres, to więcej się inwestuje w wygodę (HX, dwa bojlery, zawór trójdrożny, itd.), niż w smak. Ekspres to dość proste urządzanie - odpowiednie ciśnienie i temperatura wystarczy, aby zaparzyć poprawne technicznie espresso (mając dobry przemiał i sensowne ziarno), raczej płacimy za większy komfort - tak jak w samochodach. Płacimy więcej za bajery i wygodę. Do jazdy wystarczy silnik i koła.  I Ascaso oceniam negatywnie w kategoriach komfortu użytkowania.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Kwiecień 2017, 15:28:16 »
I nagle się okazuje, że jednak Ascaso jest na poziomie dużo lepszym, niż wynika z hejtu... Zdecyduj się w końcu. Zacznij pisać rzetelne opinie, a nie żenujący hejt, który jednak jest niezgodny z Twoją opinią. Chłopie... mam prośbę, zastanów się następnym razem pisząc nt Ascaso, bo raz napisałeś rzetelną opinię i przemyślenia jak wyżej, a głównie piszesz bezmyślny hejt, z którego wynika, że w Ascaso nic nie jest dobre i sprzęt nie nadaje się do niczego, a delonghi za 300 zł jest lepsze. Ten post daje zupełnie inną opinię niż wcześniej, w końcu jest coś konkretnego i rzetelnego, choć gdybyś napisał jeszcze coś więcej nt spieniania mleka i mielenia kawy to byłaby to bardzo dobra, rzetelna opinia.

Offline Adam_1234

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S, moka Bialetti, FP
  • Młynek: MACAP M2D, Nivona CafeGrano 130
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Kwiecień 2017, 16:32:31 »
I nagle się okazuje, że jednak Ascaso jest na poziomie dużo lepszym, niż wynika z hejtu... Zdecyduj się w końcu. Zacznij pisać rzetelne opinie, a nie żenujący hejt, który jednak jest niezgodny z Twoją opinią. Chłopie... mam prośbę, zastanów się następnym razem pisząc nt Ascaso, bo raz napisałeś rzetelną opinię i przemyślenia jak wyżej, a głównie piszesz bezmyślny hejt, z którego wynika, że w Ascaso nic nie jest dobre i sprzęt nie nadaje się do niczego, a delonghi za 300 zł jest lepsze. Ten post daje zupełnie inną opinię niż wcześniej, w końcu jest coś konkretnego i rzetelnego, choć gdybyś napisał jeszcze coś więcej nt spieniania mleka i mielenia kawy to byłaby to bardzo dobra, rzetelna opinia.
Nigdzie nie pisałem, że kawa jest niesmaczna albo przemiał zły. Jadąc po młynku cały czas pisałem o cechach użytkowych. Dla mnie delonghi było lepsze do cappu ze wzgled na o wiele lepszą wydajność termobloku. (miałem porównanie wyłączanie wersję Delonghi z temoblokiem do Ascaso z bojlerem). Nie zmienia to faktu, że moja ocena sprzętu jest bardzo niska, bo cenię sobie wygodę w użytkowaniu.  O mankamentach młynka napisałem dość szeroko, a ARC - słabe spienianie mleka + fatalna konstrukcja grupy - kawa przyklejała się do sitka. Ponadto niestabilna konstrukcja. W smaku nie mam żadnych uwag i nigdy nie pisałem o tym. Zresztą podobnie jak w Delonghi - kawa też była niezła (espresso trochę gorsze niż w ARC), ale mnóstwo upierdliwości wokół.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi