Autor Wątek: Subskrypcja kawy  (Przeczytany 15282 razy)

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Subskrypcja kawy
« dnia: 12 Maj 2013, 12:22:08 »
Ciekawy temat w kontekście zakupów i rozwoju kawowego.
Przyznam, że zastanawiałam się nad tym tematem, czytając różne wypowiedzi na forach, czy FB.
Comiesięczna paczka z tym co akurat palarnia zaplanowała/ma dużo/chce promować. Jak to widzicie, jesteście zainteresowani, jak długo trwać miałaby taka subskrypcja?
Chętnie poznam Wasze opinie nie tylko ze względu na ich wartość marketingową, ale również w celu popularyzacji tej formy sprzedaży kawy w naszym kraju.
Chyba tylko Youbean sprzedaje u nas kawę w subskrypcjach?
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Subskrypcja kawy
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2013, 12:28:16 »

Comiesięczna paczka z tym co akurat palarnia zaplanowała/ma dużo/chce promować. Jak to widzicie

Problem w tym, że niekoniecznie będzie się to zgadzać z moimi oczekiwaniami na dany czas...
Jest zniżka jakaś przy takiej akcji?




Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Subskrypcja kawy
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2013, 12:33:07 »
To pytanie nie do mnie, bo ja niestety jestem lajkonikiem cenowym na rynku kawowym. Między innymi dlatego otworzyłam ten wątek, bo subskrypcja ma swoje zalety i wady. Warto o nich podyskutować.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Subskrypcja kawy
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maj 2013, 12:47:57 »
Cena byłaby pewnie uzależniona od rodzaju kaw... Z tego, co się kiedyś orientowałem, wcale tanio ta zabawa nie wychodziła..

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Subskrypcja kawy
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Maj 2013, 13:46:33 »
A co w sytuacji kiedy palarnia chce wypromować jakąś kawę wypaloną pod dripa, a my dripa nie posiadamy?




Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Subskrypcja kawy
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj 2013, 14:04:30 »
Z cenami jest moim zdaniem słabo. W You Bean przy najbardziej opłacalnej subskrypcji na rok mamy do zapłaty 600 zł za 12 szt. 350 g. Co daje nam cenę kawy 142,90/kg (50 zł/za paczkę 350 g). Porównując to do ich codziennych cen -- żadna rewelacja, ba, nawet taniej generalnie nie jest.

Innymi słowy, korzyści marne. A przywiązanie jest. Jedyna (choć dyskusyjna) zaleta to, to że kawy są z serii limitowanej. No, dla totalnych leniwców też może się to sprawdzić.

Wolę sobie sam organizować subskrypcję, zamówić to to, to tamto, to tu, to tam. Taniej i ciekawiej.

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Subskrypcja kawy
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Maj 2013, 14:08:41 »


Wolę sobie sam organizować subskrypcję, zamówić to to, to tamto, to tu, to tam. Taniej i ciekawiej.

 :ok:




Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Subskrypcja kawy
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Maj 2013, 14:43:16 »
Aleście wątek pociągnęli...  >:(
A ja byłabym chętna spróbować subskrypcji, dlatego, że miałabym stały dopływ kawy ze sprawdzonego źródła. Często mam tak, że wysypuję ostatnie ziarenka i "na gwałt" zamawiam coś, żeby mieć szybko. Poza tym myślę, że akurat sprzęt nie jest przeszkodą, wszak niewiele jest kaw, które będą niepijalne przyrządzone inną metodą niż do nich dedykowaną.
Co do ceny. Ma oczywiście znaczenie, ale czemu akurat subskrypcja miałaby być atrakcyjniejsza cenowo niż pojedyncze kawy?
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Subskrypcja kawy
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Maj 2013, 15:27:08 »
Co do ceny. Ma oczywiście znaczenie, ale czemu akurat subskrypcja miałaby być atrakcyjniejsza cenowo niż pojedyncze kawy?
Z tego względu, że palarnia ma wtedy zagwarantowany zbyt na ściśle określonym poziomie. Wie, że ma pewnego odbiorcę. To tak, jak z umowami na czas określony i nieokreślony. Te pierwsze zawsze są tańsze, niż te drugie, gdzie klient może w każdej chwili zrezygnować i pójść do innego dostawcy usług.

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Subskrypcja kawy
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Maj 2013, 16:52:09 »
Youbean czyli kawy z Java Coffe są ponoć dobre.Piłem tylko jedną. Są bardzo drogie, ale czy są warte swojej ceny nie mnie oceniać.

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Subskrypcja kawy
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Maj 2013, 17:04:21 »
Co do ceny. Ma oczywiście znaczenie, ale czemu akurat subskrypcja miałaby być atrakcyjniejsza cenowo niż pojedyncze kawy?
Z tego względu, że palarnia ma wtedy zagwarantowany zbyt na ściśle określonym poziomie. Wie, że ma pewnego odbiorcę. To tak, jak z umowami na czas określony i nieokreślony. Te pierwsze zawsze są tańsze, niż te drugie, gdzie klient może w każdej chwili zrezygnować i pójść do innego dostawcy usług.

No właśnie to jest czysty marketing. I moim zdaniem powinien być upust cenowy... palarnia zyskuje stałego (na 1 rok) klienta, a klient w zamian nie dostaje nic. A kupując na bieżąco zyskuje:
możliwość zakupu tego co oczekuje w danym czasie
możliwość skorzystania z akcji rabatowych (np PPP)
możliwość dołączania do akcji zakupowych grupowo (JGC)
odpada "problem" z brakiem sprzętu





Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Subskrypcja kawy
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Maj 2013, 17:07:04 »
A co Ci przeszkadza, mimo subskrybcji, brać udział w tych akcjach? Ja chyba nigdy nie narzekałam na nadmiar kawy. Zawsze jakiś kanał upłynnienia znalazłam - najczęściej we własnym gardle.  :blue:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Subskrypcja kawy
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Maj 2013, 17:12:10 »
Może jestem nie normalny, ale pijam 1 kawę dziennie czasem 2 i myślę, że 2 paczuszki dajmy na to po 350g na miesiąc to by było za dużo. A u mnie to tylko ja pijam taką kawę, przekonałem brata do takiej, ale On bywa tutaj tylko na weekendy... Po prostu nie wypiłbym tyle ziarenek...




Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Subskrypcja kawy
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Maj 2013, 17:37:54 »
No właśnie przeszkadza. Nie uniemożliwia brania udziału w innych akcjach, ale przeszkadza.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Subskrypcja kawy
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Maj 2013, 20:35:41 »
Zgadzam się z Donkiszotem. Przy tak dużym wyborze wiązanie się subskrypcją bez zachęty finansowej nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Chyba że nie ma czasu na wybieranie kawy i pokłada się zaufanie w dostawcy... :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi