Autor Wątek: Rancilio Silvia  (Przeczytany 301695 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1095
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #525 dnia: 07 Czerwiec 2017, 23:18:33 »
Pomocy! :) Już prawie zakupiłam taki oto zestaw RANCILIO Silvia + młynek MaCap M2M ale zaczęłam miec watpliwości czy to dobry wybór...  Otóż z mężem pijemy głównie kawy mleczne obecnie kawę robimy w kawiarce od kilku lat. Smakuje nam dużo bardziej niz kawa u znajomych z ekspresów automatycznych więc wymyśliłam sobie zakup kolby. Ale czy ten ekspres sprawdzi się do robienia kaw mlecznych? Proszę o pomoc w podjęciu decyzji :)

Może znajomi używali ziaren, które Ci nie leżą :) Tata ma dokładnie identyczny zestaw już od 2-3 lat, sprzęt jest b.stabilny, dobra cena/jakość. Idealny do użytku domowego. Twoje pytanie to raczej - smakowałam kawę z automatu, czy będzie ona taka sama z kolby. Skoro młynek oznaczyłaś "wstyd się przyznać", to podejrzewam że kawa z kawiarki Bialetti z nowym młynkiem będzie Ci jeszcze bardziej smakować. Jak ogarniesz dobre espresso, to chyba nie ma siły, żeby kawa Ci nie smakowała :)

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2017, 23:26:19 wysłana przez Mr.Blend »

Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #526 dnia: 09 Czerwiec 2017, 08:57:59 »
Mam ten ekspres już ponad rok, kupiłem używany i jestem zadowolony. Jedyna rzecz do której trzeba będzie się przyzwyczaić, a która na początek może wydać się uciążliwa, to czekanie na nagrzanie bojlera do spieniania.

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #527 dnia: 09 Czerwiec 2017, 12:28:40 »
@dehado, na początku właśnie spoko - można poczekać. Uciążliwe to będzie z czasem jak się zwiększą wymagania. Do dwóch kaw ok. Gorzej z większą ilością np. żeby sobie porysować.

Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #528 dnia: 09 Czerwiec 2017, 14:42:44 »
Uciążliwe to będzie z czasem jak się zwiększą wymagania.
Zgadza się, na początku spoko, potem przychodzi moment kiedy pytasz sie czy był to dobry wybór, a potem godzisz się że tak musi być, najważniejsze że kawa wychodzi super. Teraz czynności mam tak dobrane że kiedy włączam grzanie, przepłukuje i wycieram ekspres, to czasem nawet nie zdążę wszystkiego ogarnąć i jestem zaskoczony że lampka się wyłączyła.

Offline Pimientos

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Rancilio Silvia
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #529 dnia: 29 Czerwiec 2017, 13:22:51 »
Witam
Nie wiem czy dobrze trafiłam jestem posiadaczką Rancilio Silvia od dość dawna i nigdy nie miałam problemu, po latach ze stara silvią się rozstałam . Niestety nowa po 10 mc użytkowania odmówiła pracy??. Gdy ją wczoraj włączyłam po 5min się wyłączyła, dziwne odczekałem i spróbowałam ponownie ta sama sytuacja. Dziś ja włączyłam rano ale dosłownie po 2 sec się wyłączyła . Niestety nie działa pytam czy ktoś miał taką sama sytuację ?? Dzięki za odpowiedz a ja wkrótce oddaje ja do jakiegoś serwisu.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #530 dnia: 29 Czerwiec 2017, 14:01:01 »
To jest nowsza Silvia czy nowa. Bo jak nowa to nie do jakiegoś serwisu tylko lepiej do gwarancyjnego i tu nie ma co gdybać. A jak nowsza to która wersja 2,3,4? Co to znaczy że się wyłącza fizycznie przycisk się nie wyklinie raczej (no chyba że to nowa wersja)

Offline cherrios

  • Wiadomości: 24
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #531 dnia: 19 Październik 2017, 09:03:56 »
Witam
Proszę powiedźcie czym najlepiej odkamienić bojler w RS jaki preparat użyć najlepiej ocet? kwasek cytrynowy czy może czegoś markowego?
Pozdrawiam
Dzięki

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #532 dnia: 19 Październik 2017, 13:32:01 »
"Markowy" kwasek cytrynowy wystarczy. To ekspres nowy czy z drugiej ręki. Jak z drugiej to mimo wszystko pewnie warto wyło by rozłożyć i przeczyścić solidnie bo nie wiadomo jak się z nim poprzednik obchodził.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #533 dnia: 19 Październik 2017, 13:35:39 »
bez rozkręcania kwasek, jak rozkręcisz - ocet

Offline cherrios

  • Wiadomości: 24
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #534 dnia: 19 Październik 2017, 19:58:33 »
Ekspres miał kilka miesięcy jak go odkupiłem jak nówka. A powiedzcie Panowie w jakich proporcjach zrobić ten odkamieniacz z kwasku cytrynowego. Jakaś sprawdzona procedura? Dzięki

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #535 dnia: 19 Październik 2017, 20:19:09 »
60 gram na litr wody

Offline adamek35 Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: RS V3 2012
  • Młynek: Vario
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #536 dnia: 11 Grudzień 2017, 11:19:35 »
Witam,
Potrzebuje Waszej pomocy z doborem sitka. Mam podwójne sitko Faema 14 gr oraz pojedyncze 7gr. Niestety dla mojej głowy podwójna dawka espresso jest za duża, a tamper który posiadam jest idealny dla podwójnego sitka, ale za duży na pojedyńcze.

Czy są na rynku jakieś inne godne polecenia pojedyńcze sitka ze średnica jak w podwójnym? Czy raczej dorobić drugi tamper do tego małego?

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #537 dnia: 11 Grudzień 2017, 11:46:12 »
Jeśli masz jeszcze ten plastikowy, czarny tamper, dawany z Sylwią, to ta mniejsza strona pasuje do jednego z niewielu sensownych, pojedynczych sitek

https://akcesoriabaristy.pl/pl/p/LA-MARZOCCO-pojedyncze-sitko/177
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline adamek35 Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: RS V3 2012
  • Młynek: Vario
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #538 dnia: 11 Grudzień 2017, 12:43:01 »
Tak mam. Tylko z tego co pamiętam to on nie miał płaskiej powierzchni tylko był taki podgięty. Nie przeszkadza to ?

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #539 dnia: 11 Grudzień 2017, 12:58:57 »
Wypukły w sensie? Jedni preferują płaskie, inni wypukłe, są jeszcze przypadki użytkowników wklęsłych tamperów. Co kto lubi i z czym się lepiej czuje. Używam to sitko w połączeniu ze wspomnianym tamperem.

A odnośnie technicznej strony zastosowania tego sitka, kiedys zablogowałem takie coś:

http://kekacz.blogspot.com/2015/11/diy-czyli-zrob-to-sam-lejek-do.html
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi