Autor Wątek: Rwanda z palarni Ernst  (Przeczytany 1290 razy)

Offline Alek Mężczyzna

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Plastikowy Hario V60-01, Bialetti Moka Express 3tz, Bodum French Press
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130
Rwanda z palarni Ernst
« dnia: 13 Czerwiec 2017, 15:01:39 »
Cześć wszystkim.  :uklony: Niedawno na cuppingu spotkałem się z dwoma kawami z niemieckiej palarni Ernst. Zdaniem wszystkich obecnych na cuppingu obydwie kawy (etiopia i rwanda bodajże) były najciekawsze i dostały najwięcej punktów. Wczoraj zauważyłem paczuszkę na półcę jednej z wrocławskich kawiarni i pokusiłem się o zakup (dość drogo po 55 za 250g). Teraz o samej kawie.
Odmiana : Red bourbon
Obróbka: fully washed
Region: Rwanda - Huye district - Simbi - Abdul Rudahunga,
Palenie: jak na moje oko bardzo jasno
Data palenia: 9 maja
I powiem wam tyle, że to najlepsza kawa jaką piłem w swojej krótkiej przygodzie z kawą (parzoną przeze mnie). Parzyłem ją jak na razie na dwa sposoby, na zimno i normalnie.
Drip na lodzie:
12g kawy dość dobno
120g wody 95 stopni, 80g lodu
30 s preinfuzji z lekkim mieszaniem
całość w 2 minuty 15 sekund
Wyszła bardzo orzeżwiająca, w smaku czerwone owoce i lekko wyczuwalne kakao. Wg. profilu na opakowaniu jeszcze skórka pomarańczy, ale nie czułem :P
Drip:
18g kawy grubiej
300g wody 97-95 stopni
30 s preinfuzji z lekkim mieszaniem
całość w 2 i pół minuty
Ponownie wyszła bardzo dobra, mało goryczki co często mi się nie zdarza w takich temp przy dripie. Trochę cięższa na języku, mozniej wyczuwalne kakao.  kawka

Reasumując, moje drugie spotkanie z kawą tej palarni i kolejny raz mnie pozytywnie zaskoczyła. Ktoś z forumowiczów próbował może inne ich kawy?
Jak gdzieś sięz nią spotkacie to polecam spróbować  :)

P.S. Pierwsza "recenzja" kawy, więc proszę o wyrozumiałość  :evil:

Offline Rasputin

  • Wiadomości: 20
Odp: Rwanda z palarni Ernst
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwiec 2017, 15:23:12 »
55 pln za kawę specialty z zagranicznej, dobrej palarni, to nie jest drogo. A tak w temacie, ERNST znam i każdemu migę polecić. Każda kawa bardzo soczysta, z "żywą" kwaskowatością
.

Offline Alek Mężczyzna

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Plastikowy Hario V60-01, Bialetti Moka Express 3tz, Bodum French Press
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130
Odp: Rwanda z palarni Ernst
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Czerwiec 2017, 15:54:30 »
@Rasputin Pewnie masz rację, ale łatwo nadwyrężyć studencki budżet :( Co jeszcze od nich piłeś i możesz polecić?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi