Autor Wątek: Monsunowanie a kawa Speciality  (Przeczytany 7112 razy)

Offline KiT

  • Wiadomości: 587
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Monsunowanie a kawa Speciality
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Luty 2015, 15:34:12 »
Nie rozumiem tego monsunowania i tyle. Nie mam żadnego zacietrzewienia. Ani Tim Wendelboe, ani SMC, ani Double Shot, ani the Barn, ani nasi CP, KB, monsunowanymi ziarnami się nie zajmują.

Prezydent SCAE pozwolił sobie wyrazić inną opinię w wywiadzie dla Economic Times z 2002 roku.
"You can smell the aroma of India's Monsoon Malabar speciality coffee in more and more European homes, says Tryvge Klingenberg, president of the Speciality Coffee Association of Europe (SCAE)"

http://articles.economictimes.indiatimes.com/2002-08-25/news/27338643_1_speciality-coffee-association-coffee-board-sunalini-menon

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Monsunowanie a kawa Speciality
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Luty 2015, 15:44:16 »
Kiedys piłem wypaly z tej palarni i niczym szczególnym w sensie jakości na tle konkurencji się nie wyróżniają. Mają dobre ceny i to jest jedyna zaleta ich kaw.

picasso83


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10578
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Monsunowanie a kawa Speciality
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Luty 2015, 16:51:05 »
A może sobie kupię i wypalę... ale surowe ziarna wyglądają jak słoma ;).
Naprawdę nie mogę sobie wyobrazić, że się normalne zdrowe ziarna obrabia dodatkowo, by uzyskać taki słomiany wygląd i wagę, by pozbyć się resztek jakiegoś biologicznego życia... ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2015, 16:58:33 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi