Autor Wątek: LaBrasiliana MARFISA  (Przeczytany 36327 razy)

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: LaBrasiliana MARFISA
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Luty 2015, 14:42:16 »
Może nie najwyższych lotów sprzęt mam (bo tylko F8)
Nasze lotnictwo ma F16 :).
Dobre ;)

Offline remos

  • Wiadomości: 9
    • REMOS
  • Ekspres: JURA F8
Odp: LaBrasiliana MARFISA
« Odpowiedź #61 dnia: 28 Luty 2015, 15:18:56 »
Nie no chłopaki spokojnie, tak bronicie tej kawy jakbyście co najmniej mieli udziały w fabryce.

No jak byk jest napisane nawet na etykiecie jest "Palenie średnio jasne" - oczywiście zgoda, że są zapewne jeszcze jaśniejsze etc.

Zgoda również co do tego, że przygotowując kawę na różnych sprzętach i w inny sposób, można uzyskać inny rezultat, ja tylko dopowiedziałem, jak wyżej już nie raz zostało zauważone odnośnie kwasowości, że również tak tą kawę postrzegam, z przeciwieństwie do innych, które w ten sam sposób przygotowuję.

BTW. Lavazza Qualita Oro też u mnie/dla mnie jest kwaskowata - o dziwo w pracy tego nie było czuć, ale tam na Krupsie to ja robię kawę dwa razy mocne espresso (tak się jakiś program nazywa) po ~70ml abym mógł napić się kawy. Bo normalnie to taka lura leci.


Natomiast czego mi brakuje w tym wątku to może jakiejś rekomendacji dla innej kawy?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: LaBrasiliana MARFISA
« Odpowiedź #62 dnia: 28 Luty 2015, 15:30:23 »
Natomiast czego mi brakuje w tym wątku to może jakiejś rekomendacji dla innej kawy?
Bo to wątek o Marfisie - o innych kawach jest całe forum ;)

Offline Bogdan Mężczyzna

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: Expobar Brewstus IV
  • Młynek: Eureka Zenith Club E
Odp: LaBrasiliana MARFISA
« Odpowiedź #63 dnia: 05 Marzec 2015, 15:01:40 »
Zamówiłem tą kawę nidawno do biura do automatu krupsa (pierwsza kawa świeżo  palona ,  jaką  kupiłem). Jestem zachwycony. Pierwszy raz kiedy piję  espresso i buzi mi niewykrzywia :-D. A co za zapach. ... Moim zdaniem laika wspaniala kawa.

Offline zamek Mężczyzna

  • Wiadomości: 177
Odp: LaBrasiliana MARFISA
« Odpowiedź #64 dnia: 18 Marzec 2015, 11:01:51 »
Marfisa skończyła się na Kill'em All....yyyy...w 2008 jak ją ostatnio piłem to była dobra albo się nie znałem...albo jedno i drugie.

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: LaBrasiliana MARFISA
« Odpowiedź #65 dnia: 21 Maj 2015, 08:37:10 »
Witam, Marfisa to nadal dość popularna kawa ze średniej półki, wielu kawoszy zaczynało z nią przygodę po etapie zachwytu Lavazzą.
Ma to do siebie, że jest łatwa w przyrządzaniu, każdą metodą. Potem wraz z doświadczeniem przychodzi czas na poszukiwanie innych i coraz lepszych ziarenek.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi