Autor Wątek: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016  (Przeczytany 26843 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Czerwiec 2016, 22:16:37 »
Czyli jak zawsze chodzi o kasę a zawodnicy są marionetkami wystawionymi ku uciesze tłumów. Jak to napisałem otwartym tekstem usłyszałem że "pojechałem". Ela też pojechała?
Czekam na mistrzostwa świata mechaników, w finale będzie wymiana dwumasu w passacie z punktami karnymi za poplamienie smarem kolektora wydechowego.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Czerwiec 2016, 22:33:57 »
Czekam na mistrzostwa świata mechaników, w finale będzie wymiana dwumasu w passacie z punktami karnymi za poplamienie smarem kolektora wydechowego.
zapytam znajomego, brał udział w takich mistrzostwach pewnej marki :D

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Czerwiec 2016, 23:29:41 »
Czyli jak zawsze chodzi o kasę a zawodnicy są marionetkami wystawionymi ku uciesze tłumów. Jak to napisałem otwartym tekstem usłyszałem że "pojechałem". Ela też pojechała?
Czekam na mistrzostwa świata mechaników, w finale będzie wymiana dwumasu w passacie z punktami karnymi za poplamienie smarem kolektora wydechowego.


Nie wiem, czy ja "pojechałam".
Mistrzostwa Baristów są bardzo trudną konkurencją. Upakowanie wszystkich elementów występu w 15-minutowym czasie graniczy z niemożliwością. Przez parę miesięcy pracowałam nad tematem z bardzo utalentowaną dziewczyną, ale w końcu sama zrezygnowałam ze współpracy. Myślę, że moje zaangażowanie w temat było tak wielkie, że nie dałam dziewczynie luzu a nawet może "własnej przestrzeni".
Polskie eliminacje miały się odbyć w listopadzie (odbyły się w marcu) i ja uznałam że zaangażowanie było zbyt małe "z drugiej strony".
Rozjeżdżałyśmy się na tych 15-minutach..Koncepcja występu chyba była ciekawa. Wiedziałam, że rzeczą niezwykle istotną jest "accuracy of flavour descrpitors". Barista ma odgadnąć, co w jego kawie wyczują sędziowie i za to zostanie oceniony. Nie zgadzałm się z założeniem, że "wszyscy  mamy jednakową pamięc epizodyczną i chciałam jakoś pokazać to sędziom, nie powodując jednocześnie straty punktów formularza. Zaangażowałam dodatkową trenerkę (techniczną) i na nią czekałyśmy, ale moja niedoszła zawodniczka najwyraźniej nie miała ochoty poświęcić się tematowi całościowo, więc ze względu na bardzo wysokie koszty całego przedsięwzięcia zrezygnowałam z naszej współpracy..żeby potem żałować tego bardzo długo. Dziewczyna miała w sobie coś, co upodobniało ją do Charlotte Malaval: moim zdaniem miała talent medialny i wysoką wrażliwość sensoryczną. Gdyby się do tematu przyłożyła, mogłaby zostać Mistrzem Polski.
Niestety, nie wystartowała..

Potem byłam proszona o wypalenie Geishy na Mistrzostwa Polski Brewers: zrobiłam kilkadziesiąt paleń na samplerze, ale nie zgodziłam się na zastąpienie Geishy z Hacienda La Esmeralda przez Geishę z firmy 90 PLUS, gdyż uznałam to za "nieetyczne" (Esmeralda została zawodniczce polskiej podarowana na Mistrzostwa). Ponieważ mój umysł "zagejszował się" bezpowrotnie, kupiłam Cerro Azul do naszego sklepu, wypaliłam 10 kg na GW15..i dalej wiecie :-)

Firmy 90 PLUS nie toleruję. Po wstępnym przetestowaniu kilkudziesięciu próbek z konkursu The Best of Panama, wiem dlaczego firma 90 PLUS boi się "otwartej" konkurencji, dużych paneli, cuppingu na ślepo. Nie wiem tylko, dlaczego ich zawodnicy wygrywają ZAWSZE we wszystkich Mistrzostwach Świata Brewers. Dziwi mnie fakt, że są także oficjalnymi sponsorami tychże Mistrzostw.

Co do Mistrzostw jako takich, pytanie jaki jest osobisty wkład zawodnika w koncepcję występu a jaką rolę odgrywa jego zespół, należy do najtrudniejszych. Myślę, że czasami jest tak, że zawodnik jest tylko bardzo sprawnym wykonawcą czyjegoś scenariusza. Ja np. nie jestem tak sprawna manualnie i opanowana psychicznie, żeby móc osobiście wystartować. Pomysły połączeń sensorycznych i "koncepcje występu" kipią we mnie natomiast jak w gejzerze. No cóż, może kiedyś trafię na "swojego zawodnika" i go "poprowadzę" :-)
Nie ukrywam, że stanowi to moje marzenie. Mam niewytłumaczalną słabość do Mistrzostw.

Namawiałam Antonia na start, oferując się w charakterze "roastera i coacha", ale mój mąż nie chciał podjąć współpracy..
 




Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Czerwiec 2016, 23:35:40 »


Nie wiem tylko, dlaczego ich zawodnicy wygrywają ZAWSZE we wszystkich Mistrzostwach Świata Brewers. Dziwi mnie fakt, że są także oficjalnymi sponsorami tychże Mistrzostw.

Elu, matematyki na maturze nie miałaś? ;)
Dodaj 2 do 2 i masz wynik. To nie mistrzostwa tylko impreza promująca sponsora. A zawodnicy, trenerzy, palarnie są tylko marionetkami tworzącymi niezbędne tło, sterowanymi obietnicą prestiżu (czyli kasy). 

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Czerwiec 2016, 23:45:29 »


Nie wiem tylko, dlaczego ich zawodnicy wygrywają ZAWSZE we wszystkich Mistrzostwach Świata Brewers. Dziwi mnie fakt, że są także oficjalnymi sponsorami tychże Mistrzostw.

Elu, matematyki na maturze nie miałaś? ;)
Dodaj 2 do 2 i masz wynik. To nie mistrzostwa tylko impreza promująca sponsora. A zawodnicy, trenerzy, palarnie są tylko marionetkami tworzącymi niezbędne tło, sterowanymi obietnicą prestiżu (czyli kasy). 


Piotrze, nie miałam matematyki na maturze :-). Miałam ją na egzaminie wstępnym i na studiach..
Właśnie kolega, który był wolontariuszem napisał, że ekspres w dniu występu Agnieszki miał problem techniczny, że powtórzono parę występów.


Napisał także, że my, Polacy, w kwestii przygotowań do zawodów, możliwości finansowych oddaleni jesteśmy o..lata świetlne od reszty świata. Nad sukcesem pojedyńczego zawodnika pracują całe sztaby i kosztuje to dziesiątki tysięcy Euro.
Podam tylko taki przykład: Austarlijczyk startował w Mistrzostwach Brewers na Esmeraldzie. Nie przeszedł do finału. Na jego stronie fb znaleźć można podziękowania dla:

1) Rachel Peterson za podarowanie kawy i zaufanie,
2)specjalisty od wody
3)specjalisty od ustawienia przemiału młynka
4)dwóch innych specjalistów (nie wiem, od czego..)

Pytanie, gdzie jest w tym wszystkim sam zawodnik i jego wkład myślowy? :-)


Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Czerwiec 2016, 23:55:48 »
Czy te nakłady tłumaczą dlaczego wygrywaja zawodnicy jednej palarni?
Takiej konkurencji nie da się obiektywnie oceniać. Zawsze będzie pole dla życzliwości.

A tak na marginesie, korzystasz czasem z pomocy lekarza. Czy najlepiej pomaga ten, który ma najwięcej certyfikatów na ścianie?

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Czerwiec 2016, 00:01:24 »
Czy te nakłady tłumaczą dlaczego wygrywaja zawodnicy jednej palarni?
Takiej konkurencji nie da się obiektywnie oceniać. Zawsze będzie pole dla życzliwości.

A tak na marginesie, korzystasz czasem z pomocy lekarza. Czy najlepiej pomaga ten, który ma najwięcej certyfikatów na ścianie?

Piotrze, 90 PLUS to plantacja, ich palarnią jest TAF :-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Czerwiec 2016, 07:23:26 »
Ok, skoro plantacja to wszystko jasne: tylko oni uprawiają najlepszą kawę na świecie i reszta może im... Taką mam koncepcję.
Bo przecież druga możliwość (że mają sędziów w kieszeni) byłaby skrajną nieuczciwością niewyobrażalną w bezgranicznie uczciwym środowisku kawowo-handlowo-marketingowym.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Czerwiec 2016, 08:51:19 »
Szokujące jest to, że 90+ nigdy nie wystawiło swoich produktów w konkursie Best of Panama. Zamiast tego mamy budowę wizerunku na skalę wieży Babel...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Czerwiec 2016, 09:47:25 »
Całą ścianę obwieszam certyfikatami i cenę mnożę przez 3 lub 4, ten sam mechanizm. Tylko że ja tam wolę widzieć zdjęcia z Tatr, Alp czy innych Dolomitów.

Mam dylemat. Z jednej strony fajnie by było gdybyście wystawili zawodnika, gdyby odniósł on sukces na zawodach. No ale czy wtedy jeszcze byłoby mnie stać na Wasze wypieki? ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Czerwiec 2016, 10:59:43 »
Czyli jak zawsze chodzi o kasę a zawodnicy są marionetkami wystawionymi ku uciesze tłumów.
Chodzi o to, że nie ma co umjiejszać tym czy innym marionetkom, skoro ktoś ma $$$ to chyba nie bierze przypadkowej osoby z ulicy, to raz. A dwa, Twoja wypowiedź tyczyła się też naszych reprezentantów, a oni niestety nie mają tyle szczęścia aby móc być czyjąś marionetką.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Czerwiec 2016, 11:42:07 »
To nie tak. Wszyscy są marionetkami -- wchodzą w układ zgłaszając się do "zawodów" i bez względu na to czy ktoś im za to płaci kieruje nimi ta sama siła sterowana przez organizatora. Chęć odniesienia sukcesu.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Czerwiec 2016, 11:56:18 »
Hmmm, te posty o przygotowaniach wydają mi sie trochę przesadzone. Bardzo dobrze znam kilka drużyn które brały udział (węgierską najbardziej) i oni szczególnie sie nie przykładali do tego. Przygotowali prezentacje (główna trudnością był język angielski) ale Brewers Cup był tam półtora miesiąca temu, wiec nie mieli wcale czasu by sie przygotować do tego.
Btw "kalibracja" sędziów była dobra, bo sam ją robiłem ;)
Odnośnie jakiś ciemnych spraw. Dwóch sędziów bardzo dobrze znam i jestem na 100% pewny, że nie było żadnych przekłamań z ich strony.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Czerwiec 2016, 12:15:14 »
Apropos przygotowań: wystarczy popatrzeć na profile fb Sanapo i Malaval. Ich przygotowania trwają dość długo.
Kalibracja, gdy ocena polega na udziale 3-4 testerów... Toż to jest po prostu zaprzeczeniem naukowych podstaw analizy sensorycznej. Może być i bardzo dobra, ale prawda o danym produkcie może zostać obiektywnie ukazana jedynie za pomocą metod statystycznych. Statystykę wzięto pod uwagę dopiero przy budowie nowego "koła aromatów". Ocena sensoryczna w trakcie zawodów niestety nijak nie wiąże się z naukowym podejściem, więc jest podatna na subiektywne wrażenia i interesy...
100% pewności nie ma w żadnym pomiarze wartości fizycznych... ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2016, 12:25:01 wysłana przez Antonio »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Czerwiec 2016, 12:46:42 »
Czy Węgrzy osiągnęli jakieś znaczące sukcesy? Nie zauważyłam.
Przygotowania do Brewers to kompletnie inna bajka, niż przygotowania do Mistrzostw Barista.
Uwierz mi, że wiem o czym mówię. A jak nie wierzysz, to spróbuj nastawić sobie stoper na 15 minut i w tym czasie zrobić płynną prezentację, przygotowując ciekawego drinka, który będzie w synergii sensorycznej z kawą i będzie innowacyjny. Przede wszystkim spróbuj "mówić na temat" w trakcie tych czynności: opowiedz o kawie i drinku, w odpowiednim momencie wymień "odpowiednie: deskryptory. Potrafisz? :-)

Ja z zawodniczką na MPB przygotowywałam się od kwietnia do listopada, dość często się spotykając a ona w listopadzie nie była jeszcze "dostatecznie przygotowana". W mojej skali straciłam "fortunę" na komponenty drinka (kaw nie liczę), bo przymierzałyśmy się do różnych kaw po kolei. Wybierałyśmy te kawy na początku z próbek od importerów i w ten sposób..kupiłam paletę Kostaryk :-). Celowałyśmy w Red Honey, ale to nie było słuszne założenie. Potem pojawił się lot 13 CoE, ale ostateczny wybór i tak padł na Etiopię Rocko. Taki był wybór zawodniczki.  I uwierz mi, że zrobienie "kreatywnego" drinka do tej kawy było trudne. Ja w końcu opracowałam formulę, ale poczułam się wtedy "nadużyta", bo drinki dla alternatywnych kaw były też fajne i "gotowe" a na dodatek banalne w wykonaniu. Bardzo długa historia i może dla mnie bolesna.

Na brewers mieliśmy 2 zawodników: obaj chcieli startować na Cerro Azul. Zawodnik, który w końcu na niej wystartował, praktycznie zaszantażował nas moralnie, żeby uzyskać tę kawę na wyłączność. NIGDY nie pokazał nam swojej prezentacji a potem się okazało, że nawet nie przeczytał regulaminu. Za postawienie na stole dekantera z wodą poleciały karne punkty.

Drugi zawodnik, który startował na Las Margeritas (a chciał na Gejszy) , przygotował sobie występ..w ciągu jednej nocy. Gdyby miał dwie, może jego losy potoczyłyby się inaczej. Żałuję, że nie miałam tyle moralnej siły, żeby nie "podporządkować się" żądaniom "szantażysty"..i dać Cerro Azul obu.

Sędziów polskich znam nawet więcej niż dwóch, ale naprawdę nie przypuszczam, żeby to oni "rozdawali karty" na Mistrzostwach Świata,  pomimo że sędziują w finałach. Do sędziów polskich mam konkretny żal, że odradzili Sławkowi Saranowi start na Gejszy.
Sławek taką możliwość rozważał, ale potem mi napisał, że "po rozmowie z polskimi sędziami utwierdził się w przekonaniu że to już nie jest "Geisha competition". Mistrzostwa pokazały, że w tej kwestii "sędziowie polscy" nie mieli racji.

Cerro Azul dałam Sławkowi w prezencie. Rachel Peterson ofiarowywała wciąż Polsce Esmeraldę, którą "pogardził" inny polski zawodnik. W grę wchodziła też Finca Lerida, gdyż ja miałam już dobry kontakt z plantatorką: Gejsza lub Pacamara. Proponowałam Pacamarę z The Best of Panama (Sławek odrzucał start na Gejszy z założenia) a plantatorka była gotowa na prezent. W końcu wygrała jednak inna opcja.  Kawę wypałił Charles z Koppi.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2016, 12:50:42 wysłana przez Elka »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi