Autor Wątek: Pomoc w wyborze, albo ranking marek  (Przeczytany 3618 razy)

Offline RogerMoore

  • Wiadomości: 5
Odp: Pomoc w wyborze, albo ranking marek
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Lipiec 2024, 23:20:15 »
Stałem przed podobnym wyborem. Zdecydowałem się na Bezzera Matrix TOP MN z FC.
Niedługo będę jechał po odbiór.

Co zdecydowało ? Wygląd, marka, dedykowany zestaw FC od Bezzery. Bezzera produkuje większość albo wszystkie częśći na miejscu, jest to fabryka, nie montownia jak Rocket, który jak się dowiedziałem sporo podzespołów zamawia, Rocket był głównym konkurentem. W grę wchodził jeszcze Profitec DRIVE ale wybrałem Włochy.

Młynek wybrałem Fiorenzato AllGround Sense.

Uważasz, że montownia Rocketa vs fabryka Bezzery to taka duża różnica przy ewentualnym serwisie? Czy ta kwestia była jedynym aspektem, który przeważył na rzecz Bezzery? Dla mnie wizualnie Rocket jest 10/10, a i funkcjonalnie raczej mu nic nie brakuje. Praktycznie już byłbym zdecydowany na Rocketa, gdyby nie to, że u znajomka ostatnio napiłem się naparu z ekspresu dźwigniowego i znowu mam mętlik w głowie ;)

Daj też znać jak Ci się All Sense sprawdza, bo też jest na mojej liście zakupowej.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5671
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pomoc w wyborze, albo ranking marek
« Odpowiedź #61 dnia: 22 Lipiec 2024, 12:04:58 »
ekspresu dźwigniowego
Jaka to dźwignia?
Praktycznie już byłbym zdecydowany na Rocketa, gdyby nie to, że u znajomka ostatnio napiłem się naparu z ekspresu dźwigniowego i znowu mam mętlik w głowie
Espresso z dźwigni vs pompy to różne napary: jednym smakują a drugim - nie. Trzeba porównać, żeby być pewnym.
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10748
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomoc w wyborze, albo ranking marek
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Lipiec 2024, 12:20:20 »
Espresso z dźwigni vs pompy to różne napary
Aż tak bardzo nie różnicowałbym espresso (nie napary tylko ekstrakty ;)). Dobre espresso to dobre espresso, niezależnie od tego czy zrobione za pomocą dźwigni czy za pomocą pompy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5671
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pomoc w wyborze, albo ranking marek
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Lipiec 2024, 12:24:36 »
Aż tak bardzo nie różnicowałbym
Lepiej porównać... dla świętego spokoju swoich kubków smakowych.
》tertium non datur《

Offline anderson

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Bezzera Matrix MN z FC
  • Młynek: AllGround Sense
Odp: Pomoc w wyborze, albo ranking marek
« Odpowiedź #64 dnia: 23 Lipiec 2024, 18:06:26 »
Stałem przed podobnym wyborem. Zdecydowałem się na Bezzera Matrix TOP MN z FC.
Niedługo będę jechał po odbiór.

Co zdecydowało ? Wygląd, marka, dedykowany zestaw FC od Bezzery. Bezzera produkuje większość albo wszystkie częśći na miejscu, jest to fabryka, nie montownia jak Rocket, który jak się dowiedziałem sporo podzespołów zamawia, Rocket był głównym konkurentem. W grę wchodził jeszcze Profitec DRIVE ale wybrałem Włochy.

Młynek wybrałem Fiorenzato AllGround Sense.

Uważasz, że montownia Rocketa vs fabryka Bezzery to taka duża różnica przy ewentualnym serwisie? Czy ta kwestia była jedynym aspektem, który przeważył na rzecz Bezzery? Dla mnie wizualnie Rocket jest 10/10, a i funkcjonalnie raczej mu nic nie brakuje. Praktycznie już byłbym zdecydowany na Rocketa, gdyby nie to, że u znajomka ostatnio napiłem się naparu z ekspresu dźwigniowego i znowu mam mętlik w głowie ;)

Daj też znać jak Ci się All Sense sprawdza, bo też jest na mojej liście zakupowej.


Bardziej chodzi o świadomość, spodobała mi się wizja marki i ich produkcji. Można na yt podejrzeć jak to składają. Co do awaryjności, jak robiłem research to obie marki mogą się zepsuć, jak wszystko. Raczej nie odnotowałem aby były różnice między nimi czytając fora.

Rocket np jest bardzo popularny wsród kolarzy z racji założyciela marki. Jest to świeża marka na rynku co zupełnie nic jej nie ujmuje. Myślę, że warto się kierować właśnie tym co nam się podoba i do nas bardziej przemawia.


Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1161
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Pomoc w wyborze, albo ranking marek
« Odpowiedź #65 dnia: 23 Lipiec 2024, 19:58:40 »
Gratuluję wyboru. Świetny ekspres DB za rozsądne pieniądze. Pojemność bojlerów jest wystarczająca, optymalna. Mój Matrix sprawdził się na evencie, podczas którego zrobił przez dwa dni ponad 300 kaw, w tym ok 60-65% mlecznych. Pary pod dostatkiem, przy ustawieniu priorytetu pary.
Udanego użytkowania  :ok:

 kawka kawka kawka
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline marcin.teges

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 63
Odp: Pomoc w wyborze, albo ranking marek
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Lipiec 2024, 21:09:29 »
Stawiam tezę, że statystycznie na tym poziomie awaryjność jest w podobnych widełkach procentowych. Mój pierwszy ekspres kolbowy to była dwu grupowa Bezzera i niestety zanim zrobiła pierwszą kawę to wróciła do sprzedawcy na 2 tygodnie(nie zajmowałem się wtedy jeszcze ekspresami), także reguły nie ma. Później w re-dystrybucji miałem jeszcze dwie Bezzery, które szybko uległy awarii, mimo to nie stracili mojego uznania. Bezzera ponosi to ryzyko, że zakup większości tych maszyn do pod-produkcji to spore obciążenie finansowe, no ale wiadomo, że najlepsza metoda na biznes to szukanie niszy i wygląda na to, że się to dobrze sprzedaje. Jeśli chodzi o Rocketa to ich historia jest związana z podziałem ECM, ale nie mam dużej wiedzy na ten temat, pewnie handlarze, którzy startowali 10-15 lat temu więcej by wiedzieli na ten temat. Zresztą te historie są moim zdaniem mało istotne, a najważniejsza jest pielęgnacja sprzętu i właściwe korzystanie, jednak te ekspresy wymagają wzmożonej uwagi i nie ważne czy to Bezzera, czy Quick Mill. Podstawa to dobra woda i regularne czyszczenie z osadów kawowych, warto przelać czasem trochę wody przez urządzenie, zakotwiczyć się, że działa.

Offline Maszej

  • Wiadomości: 2
Odp: Pomoc w wyborze, albo ranking marek
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Lipiec 2024, 09:41:35 »
Cześć!

Rozglądam się za swoim pierwszym ekspresem kolbowym i potrzebowałbym pomocy w doradzeniu jakiejś sensownej maszyny. Na start mogę używać młynka manualnego mojego współlokatora - comandante c40, później zakupić coś elektrycznego.

Preferencje:

1) Cenowo w przedziale 5-6 tysięcy złoty.
2) Kawy jakie piję: Latte, espresso, americana - głównie mleczne.
3) Ilość kaw: 3-5 dziennie.
4) Czas nagrzewania: celowałbym w 10-15 minut

Z góry dziękuję za pomoc w doborze sprzętu.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Pomoc w wyborze, albo ranking marek
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Lipiec 2024, 12:33:33 »
C40 nawet z Red Clixem nie nadaje się do espresso.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4990
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Pomoc w wyborze, albo ranking marek
« Odpowiedź #69 dnia: 24 Lipiec 2024, 13:40:20 »
1) Cenowo w przedziale 5-6 tysięcy złoty.
2) Kawy jakie piję: Latte, espresso, americana - głównie mleczne.
3) Ilość kaw: 3-5 dziennie.
4) Czas nagrzewania: celowałbym w 10-15 minut

Odp. Pasowałby ASCASO DUO Black lub DUO PID Black & Wood, DUO PID White & Wood. Zapraszam do kontaktu na priv lub e-mail.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Maszej

  • Wiadomości: 2
Odp: Pomoc w wyborze, albo ranking marek
« Odpowiedź #70 dnia: 24 Lipiec 2024, 16:25:31 »
C40 nawet z Red Clixem nie nadaje się do espresso.

Dzięki za info, dopiero bardziej wchodzę w te tematy, coś sensownego elektrycznego by się znalazło w granicach 1-2 tysiące?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5671
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pomoc w wyborze, albo ranking marek
« Odpowiedź #71 dnia: 24 Lipiec 2024, 16:38:18 »
Preferencje:

1) Cenowo w przedziale 5-6 tysięcy złoty.
2) Kawy jakie piję: Latte, espresso, americana - głównie mleczne.
3) Ilość kaw: 3-5 dziennie.
4) Czas nagrzewania: celowałbym w 10-15 minut
Oprócz  powyższego TB nie ma dużego wyboru, pomijając HX-y: tańszy Lelit Elizabeth (znajomy kupił za 4400) lub droższy Profitec pro 300.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi