Autor Wątek: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?  (Przeczytany 193174 razy)

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #270 dnia: 28 Wrzesień 2018, 12:10:09 »
A kiedy, to może lepiej nie pisać
A żyły wtedy smoki? ;)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #271 dnia: 28 Wrzesień 2018, 12:19:39 »
Jeden na pewno :), trochę wcześniej chodziłem z nim do szkoły.

Offline skarbimirek

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: chemx, AP, drip, kawiarka
  • Młynek: Graef cm 800
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #272 dnia: 08 Październik 2018, 23:37:58 »
witam,

Jaką polecacie kawę do ekspresu automatycznego ? dziś testowałem ekspres i cały czas wychodziła kawa bardzo słaba, wydaje mi się że jest to wina kawy - Dalmayer Prodomo , 100 % arabika. Macie może jakieś sprawdzone niedrogie kawy sklepowe , które moglibyście polecić ?

Pozdrawiam

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #273 dnia: 09 Październik 2018, 05:30:55 »
witam,

Jaką polecacie kawę do ekspresu automatycznego ? dziś testowałem ekspres i cały czas wychodziła kawa bardzo słaba, wydaje mi się że jest to wina kawy - Dalmayer Prodomo , 100 % arabika. Macie może jakieś sprawdzone niedrogie kawy sklepowe , które moglibyście polecić ?

Pozdrawiam
https://www.tchibo.pl/m/tchibo-family-500g-kawa-w-ziarnach-p400098016.html

Niedroga, sprawdzona i polecana przez wielu. Rarytas!

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #274 dnia: 09 Październik 2018, 06:27:13 »
Rarytas!

Tja...
Chociaż z drugiej strony różnica w jakości niewielka a w cenie przepaść to chyba rzeczywiście lepiej niż dalamary czy dołwegbertsy.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #275 dnia: 09 Październik 2018, 06:30:05 »
A ja bym se takiej spróbował, ale szkoda mi całej paczki, odkąd odkryłem że istnieje wersja w ziarnach ciekawość gniecie mnie pod żebrem i gniecie. Jak wyglądają ziarna, czy błyszczą się od palenia czy dużo jest połamanych, jak ciemno wypalili ją, czy daleko jeszcze do np izzów czyli najbardziej popiolowej przygody jaką miałem, czy będzie duży bloom, no i jak to smakuje w powiązaniu z oczywiście znana wersja mieloną? Tyle pytań, odpowiedz tak blisko a jednocześnie rozsądek sprawia że tak daleko.

Ps
objawy majaczenia mogą wiązać się z wczesną pora przed pierwszą kawą ;)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
« Ostatnia zmiana: 09 Październik 2018, 06:59:55 wysłana przez pj.w »

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #277 dnia: 09 Październik 2018, 06:55:55 »

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #278 dnia: 09 Październik 2018, 07:04:54 »
Tzw profil sensoryczny :)
Kawa o mocnym, pełnym smaku z wyraźnie wyczuwalną nutką goryczki. Od ponad 60 lat eksperci Tchibo przemierzają cały świat w poszukiwaniu najlepszych gatunków kawy. Dla Tchibo Family wybierają jedynie naturalnie mocne ziarna Robusty, które łączą w sobie pobudzający smak i intensywny aromat. Tchibo Family to prawdziwa przyjemność picia kawy.


Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #279 dnia: 09 Październik 2018, 08:15:47 »


Uwielbiam sekcje komentarzy pod takimi produktami.

Perełki

Cytuj (zaznaczone)
Kawę szczerze polecam. Delikatna, aromatyczna, idealna z mlekiem. Duży plus za brak kwaskowatości
- przez chwilę myślałem że to Tedi, ale nie ten region Polski.


Cytuj (zaznaczone)
Kawa zbalansowana, lekka przewaga goryczki, przyzwoita crema. Nie może nie smakować bo nie ma silnych cech charakterystycznych.

No nie może nie smakować w takiej sytuacji

Cytuj (zaznaczone)
kawa rewelacyjna smaczna czarna jak i z mlekiem nawet tesciowa zadowolona :) a z tym wiadomo jak jest :) aromatyczna z przyjemna dawka kofeiny

No wiadomo, teściowa najbardziej surowy Qgrader w rodzinie


Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #280 dnia: 09 Październik 2018, 08:47:14 »
Macie może jakieś sprawdzone niedrogie kawy sklepowe , które moglibyście polecić ?


Polecać, nie polecam, bo nie warto. ale jeżeli już musi to być kawa marketowa, to może biedronkowa Brazil Mogiana z obróbki naturalnej. Jest palona przez Mokate, średniociemno. Niezbyt świeża, co prawda jest podany tylko termin przydatności, ale po cremie i aromacie można to stwierdzić. W standardowych ustawieniach 25/25 - espresso do wypicia za karę. Przy przedłużeniu ekstrakcji do 35 sekund jest sporo lepiej, dominuje kakao i owoce jagodowe, choć do świeżej Mogiany z przyzwoitej palarni, dużo jej brakuje, przede wszystkim słodyczy. W każdym bądź razie niewymagający znajomy jest zadowolony z zasugerowanych ustawień, ale parzyliśmy espresso w kolbie z dobrym młynkiem. W automacie raczej będzie kłopot.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #281 dnia: 09 Październik 2018, 08:48:30 »
Śmichy-hihy ale dla kogoś kto odróżnia kawę rozpuszczalną od mielonej i tej w ziarnach takie opisy wbrew pozorom trafnie pokazują czego można się spodziewać  :taktak:

Kiedyś kawa sprzedawana w Ikea była całkiem znośna z mlekiem, trafiała się też świeża.
LMWDP #469

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #282 dnia: 09 Październik 2018, 09:42:10 »
Ciekawe czy ktoś decyzyjny z palarni Tchibo/Jacobs w Polsce czyta to forum :). Pewnie i tak niewiele mógłby zdziałać w firmie o zasięgu światowym.

Offline xcracerpl

  • Wiadomości: 82
  • Ekspres: v60, aeropress, prismo, g.a.t. 3tz, Bialetti z E&B Lab, tygielek, mizudashi, Brewista Smart Dripper, Chemex
  • Młynek: C40 MK4, Quito, Wilfa
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #283 dnia: 09 Październik 2018, 11:48:26 »
Kiedyś kawa sprzedawana w Ikea była całkiem znośna z mlekiem, trafiała się też świeża.

Można też po dacie przydatności określić pochodzenie kawy: https://www.utzcertified.org/ikea/

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Kawa z marketu - czy rzeczywiście nie da się jej pić?
« Odpowiedź #284 dnia: 09 Październik 2018, 13:40:27 »
Ciekawe czy ktoś decyzyjny z palarni Tchibo/Jacobs w Polsce czyta to forum :). Pewnie i tak niewiele mógłby zdziałać w firmie o zasięgu światowym.

Nikt. Co więcej, nie robi tego żaden przedstawiciel dużej wytwórni kaw marketowych. Dla tych kilku procent hobbystów są małe palarnie albo sklepy importujące coś lepszego zza granicy.
Duzi gracze mają inny target i wystarczająco dużo zysków z niego aby się nie przejmować nawet najbardziej żarliwymi wpisami na blogach i forach tematycznych.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi