Autor Wątek: Mobilna kawiarnia z samochodu  (Przeczytany 9607 razy)

Offline Borian21

  • Wiadomości: 8
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Listopad 2018, 16:21:52 »
Jakie macie opinie na temat dzierżawy.leasingu itp na expresy?

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Listopad 2018, 17:51:05 »
Dwa tygodnie temu robiłem wykup Toyoty Avensis. Ogólnie jestem mega zadowolony z leasingu operacyjnego.
Nie wiem jakie bank będzie żądał  zabezpieczenie na zakup ekspresu. Myślę, zrobisz jakąś wpłatę gotówkową przy zakupie, a to zawsze pomaga, plus ubezpieczenie,  więc problemu wielkiego nie powinno być.
Czy się opłaci brać leasing na zakup ekspresu, to będzie głównie zależało od Twojej zdolności kredytowej i dodatkowych kosztów które zawsze ponosi leasingobiorca.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4828
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Listopad 2018, 20:47:36 »
Moim zdaniem jeśli istnieją inne źródła finansowania to lepiej z leasingu nie korzystać. Do końca leasingu nie jesteś właścicielem sprzętu. Problemy z regularnymi wpłatami rat mogą się skończyć odebraniem sprzętu a Ty dalej będziesz zmuszony płacić. Zmuszany jesteś często przez firmę leasingową do ubezpieczania sprzętu u jednego, wybranego ubezpieczyciela a ubezpieczenie to jest droższe niż rynkowe. Prawdą jest że leasing dość łatwo jest uzyskać i jest to to tanie kredytowanie. Ale obecnie na rynku funkcjonują kredyty 0% na 10 oraz na 20 miesięcy. I wówczas to Ty jesteś właścicielem sprzętu i w razie niepowodzenia przedsięwzięcia możesz ekspres sprzedać i spłacić pozostałe raty niewiele przy tym tracąc. Tyle co utrata wartości sprzętu w stosunku do ceny nowego. Dzierżawę odradzam. Najczęściej wiąże się ona z limitem miesięcznym kawy. Jeśli takiej ilości nie sprzedajesz to i tak musisz ją kupić. Musisz za nią zapłacić. W efekcie często kawa ta Ci się magazynuje tracąc na jakości i stanowiąc koszt często wyższy niż oprocentowanie przy normalnym kredycie. Do tego zmuszany jesteś do zakupu konkretnej kawy za konkretną cenę. Niekoniecznie jest to kawa pozwalająca na uzyskanie zadowalających efektów - zadowolenia klientów i wzrastających obrotów. Do tego brak szkoleń ze strony firm dzierżawiących ekspresy. Założeniem jest przecież zwrot z inwestycji a przekazanie ekspresu w dzierżawę jest taką inwestycją ze strony firmy wydzierżawiającej. To się musi zwrócić. Im szybciej tym lepiej. I najmniejszym możliwym kosztem.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Borian21

  • Wiadomości: 8
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Listopad 2018, 21:49:18 »
Czyli tak jak myslalem wiecej jest minusiw jak pkusow leasingu jakni dzierzawy.

Na forum widze ze w wątku mobilnych kawiarni glownie sa posty o rowerowej  kawiarencei. Jak to sie ma do samochodowej z tylna zabudowa.
Miejsca .pozwolenia na tego typu dzialalnisc wszystko jest. Moje pytanie jaki expres mlynek itp do samochodowej kaiwiarenki polecacie? Expres gaz elektryka? Z tego co doczytalem na mobilnej kawiarni rowerowej glowny problem to waga osprzetu aku itp. W kawiarni samochodowej raczej problemu z waga  sprzetu nie ma

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Listopad 2018, 22:22:26 »
Czy gaz czy na prąd to już zależy od Ciebie. Każde rozwiązanie ma pewne plusy i minusy.
Wcześniej pytałeś czy można zabudować agregat i czy wystarczy na 2 chłodziarki - jasne jest wiele różnych agregatów, w tym i takie, które pociągną znacznie więcej niż to, co wymieniłeś.

Idąc dalej, wybór ekspresu to też zależy jaki wolumen sprzedaży zakładasz, jakieś założenie musi być, inaczej ciężko, coś doradzić. Napisałeś, że o młynku zapomniałeś, upatrzyłeś już jakiś? To w sumie najważniejsze.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Listopad 2018, 22:25:53 »
Tak waga.....na rowerowej jest problemem:)
A spróbuj zasilić ekspres o poborze 2,8 albo i więcej KW.. energią z akumulatora
Przetwornica 4KW to około 3tys.
Sprawność przetwornicy 80-90%
Żeby nie zajeździć akumulatora w chwile to musi mieć dużą pojemność i musi być ich kilka by nie wyładować niżej niż 50% bo wtedy masz sensowną ilość cykli….zaczyna to być bezsensem cenowym i wagowym.
Policz sobie ,gdzies w temacie mobilnym masz wyliczenie, policz ile prądu musisz mieć choćby na rozbujanie ranne ekspresu.
Gaz, to najmądrzejsze rozwiązanie chyba ze masz taką miejscówkę ze na 2000% będziesz mógł mieć prąd bez żadnego cudowania.
Nie wiem czy leasing to dobre wyjście.
Szukaj używanego, po serwisie, z gwarancją np. 6 miesięczną, i z papierami, z fakturą, bez problemu znajdziesz ekspres w dobrym stanie na fakturę, za mniej niż połowę ceny nowego. 

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Listopad 2018, 22:44:46 »
Wydaje mi się, na głębokie wody go od razu rzucasz. Nie sądzę aby potrzebował ekspresu gastronomicznego z grzałką o takiej mocy. Przypuszczam, że prosumencki z grzałką 1,5 KW mu spokojnie wystarczy, no ale to on się musi wypowiedzieć.

Przetwornica? Mowa była raczej o agregacie na ropę, spokojnie pociągnie, no chyba, że coś mi umknęło?

To powiedziawszy gaz zapewne wyjdzie taniej w eksploatacji. Leasing to nie jest dobry pomysł. Zdecydowanie lepiej już na raty. Znalezienie rozsądnego, używanego ekspresu za dobre pieniądze to raczej nie jest problem.
Generalnie musi najpierw wyklarować swoją wizję i niech zacznie od młynka.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4828
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Listopad 2018, 23:09:22 »
A ja mimo wszystko wyjdę z reklamą - rozważ model ASCASO BAR 2GR. Łatwo znajdziesz używany a i nowy drogo nie kosztuje. A dużą zaletą jego jest energoszczędność i uniwersalność. Masz mały ruch - pracujesz na jednej grupie. Druga nie pobiera prądu. Masz zwiększony ruch - załączasz drugą grupę i po 5 minutach pracujesz na obu. Do tego masz wbudowany w ekspresie zbiornik na wodę o pojemności 10 litrów i możliwość ustawienia różnych temperatur na każdej z grup kawowych.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Listopad 2018, 23:33:12 »
Wizja biznesu zaczęta od młynka? :) 
Raczej ustalić by się zdało -choć w przybliżeniu - jaki na miejscówce jest ruch, w jaką ilość kaw celujemy, to daje mniej więcej wyobrażenie czego potrzebujemy-ekspres-
Kwestia  następna czym to zasilić ,
Agregat na rope….nie znam się nie wypowiadam się.
kwestia czy ktoś się nie będzie czepiał ze cały dzień agregat chodzi mu pod oknem i śmierdzi, jeśli przetwornica to akumulatory, jak gaz to butle.
 Dopiero można mysleć o młynku, bo można kupić najlepszy młyn z najlepszym ziarnem, z najlepszym ekspresem a jak nie zaplanujesz wygodnego, taniego, bezpiecznego  i bezproblemowego zasilania w energię to możesz sobie nagwizdać i gotować kawę w kawiarce na palniku turystycznym:)

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Listopad 2018, 00:00:06 »
Oczywistym było, że chodziło o wybór młynka przed ekspresem, a nie na odwrót. A nie ogólne rozpoczęcie biznesplanu od niego. Autor pyta o ekspres, a zapomniał o młynku. Ciężko bez takowego zrobić (dobrą) kawę. ;)

Co do zasilana ekspresu, opcje zostały przedstawione, musi sam zdecydować.
Wszystko inne zostało również już napisane. Musi określić podstawowe parametry, aby mu doradzić ekspres, ale nie sądzę aby potrzebował klasy gastronomicznej.

Offline Borian21

  • Wiadomości: 8
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Listopad 2018, 07:47:46 »
Mam kilka miejscowek. W jednej mam dostep do prądu 100%. W pozostalych nie.stad moje zapytanie bylo w jaki expres sie zaopatrzyc gaz czy elektryka. A moze expres na gaz i elektr:)? Reszta urzadzen jest elektrycznych mlynek.chlodziarki.terminal itp

Ogolnie myslalem o nowych urzadzeniach z racji dotacji. Budzet wiadomo jest ograniczony.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Listopad 2018, 09:30:12 »
A ja udał bym się do sanepidu i z nimi sobie zweryfikował na co ci finalnie pozwolą i jakie wymogi będziesz musiał wtedy spełnić. Mając od nich jakiekolwiek wskazówki będzie ci łatwiej planować.

Co do agregatu - duży (moc) i cichy kosztuje bardzo dużo, mały (mniej niż 1000W) i cichy jest koszt zakupu jest już znośny. Idąc tym tropem ekspres jednak na gaz, a osprzęt (młynek, lodówka, światło, woda) na prąd.
LMWDP #469

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Listopad 2018, 18:59:05 »
ekspres gaz, to bez gadania.
reszta prad, ale ja bym kombinował na akumulatorach zelowych i przetwornica porządna pełny sinus.

sanepid.....Powtórze:
wymogi może sobie wziąć z rozporządzenia i te wymogi zacytują w senepidzie .
Np. przy moim  pytaniu to jaka ma być powierzchnia-czym pokryć,wykończyć dostałem odpowiedzi  w typie : według Pana uznania zgodnie z wytycznymi w rozporządzeniu a my będziemy opiniować.
Więc: drewniany blat: lakierujemy,olejujemy,pokostujemy, ciągniemy olejowoskiem, woskiem, kładziemy szkło hartowane, nierdzewkę, melaminę czy cos podobnego,laminaty...i co? co wybrać? wybrać można wszystko ale  od odbierającego zależy co przejdzie. Więc: proponuje wyszukać doradcę sanitarno epidemiologicznego bo tak taka osoba się chyba zwie, i ona przygotuje kwity,a przedtem projekt, wie co przejdzie z co nie przejdzie. Koszt takiej konsultacji to pewnie odpowiednik kilograma kawy dobrej.



Offline Borian21

  • Wiadomości: 8
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Grudzień 2018, 17:59:36 »
witam

Pytanko odnośnie ekspresu na gaz lub gaz/prąd jaki konkretnie model polecacie Astoria fracino?

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Grudzień 2018, 18:37:28 »
było.
Astoria klasyka. w wielu miejscach się przewija
Fracino podobno gaśnie płomień.

w Astorii tego nie spotkałem  a miałem odpalony ekspres na silnym wietrze.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi