Autor Wątek: Mobilna kawiarnia z samochodu  (Przeczytany 9622 razy)

Offline Borian21

  • Wiadomości: 8
Mobilna kawiarnia z samochodu
« dnia: 11 Listopad 2018, 21:50:32 »
Witam wszystkich

W ostatnim czasie narodzil sie pomysl zbudowania mobilnej Kawiarni w samochodzie.Myslalem o zakupie fiat scudo.peugeot expert lub citroen jumpy.
Zabudowa tylnej czesci samochodu mam uzgodnione  z firma ktora sie tym trudni
Punkty w ktorym ma byc sprzedaz kawy nie ma dostepu do prądu oraz bieżącej wody stąd moje pytanie do forumowiczów:
1. Jak rozwiazac problem zasilania expresu w wode oraz prąd
2. Jaki expres do kawy polecacie do takiego typu dzialalności mobilnej

Z góry dzięki za rady itp


Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopad 2018, 22:20:41 »
Masz dwie opcje: gazowe ekspresy lub standardowe na prąd.
Prąd - agregat prądotwórczy wydaje się opcją.

Jak nie ma bieżącej wody, to pozostaje Ci jedynie targanie butli w samochodzie. Wszystko zależy ile tych kaw dziennie będziesz sprzedawał. Czy masz tam jakieś miejsce, abyś mógł np. zwieźć większą ilość rano itp.

Ekspres - najpierw się zastanów czy na gaz czy na prąd. Później określ przybliżoną ilość kaw/dziennie jaką chcesz zrobić to będzie można coś konkretniej doradzić.

Co ważniejsze - nie piszesz nic o młynku do kawy? To najważniejsze (zaraz po świeżej kawie).

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Listopad 2018, 23:02:44 »
Fiat, Citroen, Peugeot... trochę nudno, kto się zatrzyma przy takiej kawiarni?


Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Listopad 2018, 23:59:06 »
Myślę, że dobra kawa obroni się nawet w fiacie multipla

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopad 2018, 00:03:39 »
Poczytaj wątek o rikszowych kawiarniach.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopad 2018, 08:38:36 »
Myślę, że dobra kawa obroni się nawet w fiacie multipla

Marek.



Ale dałeś po bandzie. :)

Offline Borian21

  • Wiadomości: 8
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Listopad 2018, 09:24:56 »
O tak zapomnialem o mlynku:)
Myslalem tez  expresie  przemyslowym (np jak na stacjach benzynowych)
Kawiarenke mobilna bede traktowal jako wartosc dodana do mojego stalego dochodu
Jeszcze pytanko odnosnie agregatow pradotworczych.sa glosne.widzialem ze mozna zabudowac taki agregad?
Oprocz expresu beda tez 2 male chlodziarki.wystarczy taki agregad na wszystkie urzadzenia.
Co chodzi o wode z baniakow.wytworzymy dobre cisnienie wody do expresow?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Listopad 2018, 09:48:30 »
Poczytaj, albo jak chcesz mieć na tacy podane, to zapłać komuś za profesjonalną instalację i nie zawracaj głowy. Ja rozumiem, że ktoś chce sobie kupić do kuchni wymarzony ekspres i ma lenia i chce, żeby mu wszystko napisać. Chociaż nie, nie rozumiem. Ale ty chcesz na tym zarobić,a nie potrafisz poświęcić czasu, żeby samemu znaleźć te informacje na forum. O ile mnie pamięć nie myli to raptem jeden wątek i prosta fraza w wyszukiwarce forum "kawiarnia mobilna". Mogę zrobić za Ciebie reserch do Twojego biznesu, zresztą część rzeczy mam już w głowie, bo to był bardzo ciekawy wątek. Napisz na PW, odpalisz mi jakieś wynagrodzenie i się dogadamy. [emoji106]


BTW w automacie rodem ze stacji benzynowych, to nie wiem czy ta kawa obroni się na multipli [emoji12]

Marek.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2018, 09:50:49 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Listopad 2018, 09:50:15 »
 :smiech:

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Listopad 2018, 11:19:43 »
Borian tak jak napisał Miklas. Wszystkie informacje masz w temacie o mobilnych.
Jak widać nie czytałeś.
jaki ekspres przemysłowy? czy przemysłowym ekspresem jest krups albo co innego postawionego w hali gdzie chłopaki składają części do szwabskich samochodów?
zacznij Ty od czegoś innego:
masz miejscówkę? Legalną? masz podpisane umowy albo promesy? że ci pozwolą stanąć. Pytałeś w urzędach ? czy jest zgoda miasta.
Nie żartuje, jakiś czas temu był wyrok sądowy w sprawie mandatu dla faceta co ma foodtruck-a handlował na parkingu czy raczej chyba stał na parkingu a klienci byli "za płotem" może stał przy ciągu komunikacyjnym ale go nie tarasował bo stał na parkingu, miał wykupioną umowę z parkingiem, miejsce, pozwolenie właściciela terenu ,mało tego miał zgłoszoną działalność gospodarczą, miał odbiór sanepidu, miał opłaconą taksę za handel-placowe- choć stał na prywatnym parkingu...i co …. jajco...dostał mandat od strażników miejskiich bo nie miał zgody miasta, odwołałł się do sadu i to samo, podtrzymany mandat.
Wiec ty się najpierw zaopatrz w kwity a dopiero później sprzęt.
o ekspresach jakie polecane są na mobilne-czy to rowerowe czy inne było,czytaj.
kolejjna sprawa jak to ma być wartość dodana do innego dochodu to już szukaj pracownika sensownego, bo licząz ze kogoś postawisz i będzie ci kase zarabiał to wyjdziesz tak jak właściciel mobilnej jaką ja kupiłem, spylił biznes bo nie było komu pracować a jak pracowali to tak jakby nie pracowali.

ekspres gazowy, na prąd ….różnie bywa. pamiętaj ze ekspresy mają duże pobory..4kW np.

Reszte sobie doczytaj.

Offline Borian21

  • Wiadomości: 8
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Listopad 2018, 11:51:00 »
Kuń dziekuję za prostą zrozumialą odp  [emoji106]

Pozdrawiam 

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Listopad 2018, 11:59:51 »
Ciekawa historia z tym mandatem. Ciekawe jak to się ma do nocnych okienek w aptekach, sklepach monopolowych czy innych kebabach.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Listopad 2018, 17:34:28 »
zarzutem było chyba: prowadzenie handlu obwoźnego w miejscach nieprzewidzianych na to.
z tego co wiem to w każdym mieście burmistrz iitp prezydent wyznacza miejsca pod foodtracki.
z jednej strony debilizm z drugiej ok-rozumiem.
Pamiętam jakiś artykuł w necie jak to wtopic na kawiiarni rowerowej, jakieś podjarane dziewczyny kupiły kawiarnie z pomysłem że kanapki i kawa tam gdzie ludzie ...czytaj koło wejścia do jakijś kolejki miejskiej, czy metra, w innych godzinach chciały handlować przy jakiejś ulicy itp... okazało się ze ich upatrzone miejsce to pas drogowy z zerową szansą na postawienie czegokolwiek i dobrze bo nie wyobrażam sobie wolnej amerykanki w stawianie foodtrucków.

to podobbna historia:
http://radioszczecin.pl/1,363679,wlasciciel-food-trucka-przegrywa-ze-straza-miejs

to co opisałem to gdzieś w srodkowej Polsce było


Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Listopad 2018, 08:43:30 »
Swoją drogą dziwny to kraj i przepisy.

Off-Topic:
Właściciel food trucka Piotr Praksa zapowiada odwołanie. Jak tłumaczy, opłaca abonament za parking i codziennie inkasenci Urzędu Miasta pobierają od niego 20 złotych opłaty handlowej.

UM pobiera opłatę za handel choć, SM mówi że handlować nie można. Zdrowy rozsądek mówi że jak food-truck prowadzi działalność na miejscu parkingowym - pewnie taniej za parking zapłacić niż za oficjale pozwolenia, a i te pozwolenia pewnie nie zawsze w uczęszczanym miejscu są.

Strasznie to wszystko skomplikowane...
LMWDP #469

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilna kawiarnia z samochodu
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Listopad 2018, 08:50:17 »
Ale gość płacił jedno i drugie czyli opłatę parkingową i opłatę za handel:) a że to dziwne:) no baaa panie taki kraj.
To teraz powinien skarbnik oddać kasę za placowe jakie pobrali, plus odsetki i idąc tropem "urzędniczym" powinno być postępowanie wyjaśniające niekompetencje gościa zbierającego opłaty:)
 Inna sprawa że  znając bezczelność niektórych jednostek ludzkich to jakby nie było przepisów gdzie można handlować to wleźli by ci na łeb byle wyć wyżej i lepiej widocznym, i zablokowali dokładnie każde przejście byle tylko handel szedł.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi