Autor Wątek: Kawiarnie w Łodzi  (Przeczytany 60788 razy)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Listopad 2014, 22:04:20 »
W fresco nazwę zmienili na Przędza, zgodnie z Łódzkimi trendamy a i zrezygnowaly z Illy na korzyść kaw z Polskich Palarni ( CP & KofiBrand ), w ekspresie i do alternatyw. Wystrój przyjemniejszy a razem z kawiarnią Owoce i Warzywa uczęstniczą w kawowej edukacji. 

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Listopad 2014, 22:15:35 »
Czyli miejsce to samo, tylko, że lepsze i pod nowym szyldem? Znaczy nadal polecamy, tylko nazwę zmieniamy?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Listopad 2014, 22:25:14 »
Nie wiem czy ja moge polecić bo to KONKURENCJA ;) Tak, zmieniamy nazwę i polecamy bo są na dobrej drodze.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #48 dnia: 29 Grudzień 2014, 13:35:20 »
Parę zdjęć i informacji z kawiarni JazzVA


Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #49 dnia: 29 Grudzień 2014, 16:27:02 »
Super  ;)
BTW, to fajna stronka. Nie widziałem jej nigdy wczesniej. Dzięki za ten link  :kwiat:

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Luty 2015, 16:55:43 »
Byłem wczoraj z ojcem w Łodzi i udało mi się wyciągnąć go do Owoce & Warzywa. Ja byłem tam pierwszy raz.
Wystrój: taka typowa hipsterska kawiarnia z hipsterskim baristą za barem. Jak dla mnie OK. Nie przeszkadza mi taki styl. Krzesła i stoliki pozbierane z 10 różnych strychów. Ciekawie i w typowy sposób nietypowo. Ogólnie na +.
Zamówienie: Wybór 2 kaw z Coffee Profinency i jednej z Kofi Brendu. Wybrałem Kenię z Kofi Brendu. I syfon. Usiedliśmy, czekamy... patrzę jak facet za barem biega w jedna i druga stronę. Za kilka minut przychodzi i mówi, że niestety nie zrobi Syfonu, bo nie mają palnika (?)  :lol2: W takim razie poprosiłem o Chemex. Tutaj obyło się bez problemów.
Napar: Kawa w ładnym herbaciany kolorze podawana w szklanych filiżankach - jak dla mnie średni pomysł. Albo porcelanowe filiżanki/kubki, albo (jeśli już chcemy iść w szkło) szklanki. Ale to tylko moja opinia. Może komuś się to podoba. Sama kawa naprawdę świetnie smakowala. Bardzo smaczny, herbaciany napar. Zero goryczki, bardzo mocno wyczuwalne kwaski. Owoce idące w cytrusy - limonka, pomarańcza. Słodka w smaku. Ojciec pierwszy raz pił Chemex i stwierdził, że nie rozpoznałby czy to kawa, gdyby nie wiedział co pije - magia Chemexu :D

Offline macias Mężczyzna

  • Wiadomości: 100
  • Ekspres: Sylvia, Chemex, AP, FP
  • Młynek: Eureka Zenith E65, Iberital, Rhinowares
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #51 dnia: 06 Kwiecień 2015, 17:54:51 »
Halo Łódź, halo Łódź!

Dokąd do kawiarni na kawkę (najlepiej z dźwigni :) ) w środę między godziną 18:00 a 19:30? JazzVa jak rozumie - zamknięta w tą barbarzyńską porę? Docelowo mam wylądować w Wytwórni, więc najlepiej nie na przeciwnym końcu miasta...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #52 dnia: 06 Kwiecień 2015, 18:11:49 »
Ostatnio jak byłem to Jazzva była chyba do 18.30 albo 19.00 ale dźwigni już  nie było    :'(

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Lipiec 2015, 18:37:03 »
No to miejsce, pomimo ew. reklamy radzę omijać. Przeklejam to co im napisałem w FB. Byłem niestety z Piotrkiem z forum (Piszam) bo odbieraliśmy od Janusza ekspresy (przy okazji muszę pochwalić obsługę Grzesia, syna Janusza - chapeu bas!)

Po odwiedzeniu Owoce i Warzywa, zwiedzając miejsca z dobrą kawą wpadliśmy  do Cafe Verte na jakieś ciasto i kolejne porcje kaw. Już odpowiedź na pytanie "na jakim ziarnie pracujecie" - lavazza - powinno nas wygnać z tego przybytku, niestety zostaliśmy. Lemoniada pachniała (to złe słowo, ale niech zostanie) wodą z szaletu miejskiego, sernik był OK, ale po cholerkę esy floresy ze sztucznego na maksa sosu karmelowego oraz posypka z płatków (zupełnie bez zapachu, a wystarczyło je lekko podpiec i zapach będzie!), jabłecznik niestety porażka. :-(
Osobę polecającą proszę o weryfikację  :jezyk:

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Sierpień 2015, 13:10:19 »
Bardzo mi przykro że to KrzychK musiał zweryfikować że Cafe Verte aktualnie nie spełnia wymogów co do kawy a jeszcze bardziej do polecanych przeze mnie ciast. Nie wiem co się zmieniło, czy to obsługa, czy właściciel czy coś innego jest grane. Kawę wcześniej mieli z małej łódzkiej palarni, nie najwyższych lotów ale dobrą i smaczną. Natomiast co się stało z ciastem które było takie pyszne, tego nie wiem. Ciasto czekoladowe, wcześniej w tej kawiarni znikało momentalnie ( świeże i smacznie i bez żadnych OzDóp ).

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Sierpień 2015, 13:17:12 »
Goran - spoko, na własną prośbę mieliśmy problem z utrzymaniem zawartości wnętrzności całą drogę do Wawy  :mrgreen:

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Kwiecień 2016, 16:50:04 »
PaniePanowie,

czy zaszły jakieś zmiany w światku kawiarnianym w zacnym mieście Uć?
Oddali Wam tą drogę główną, a dzięki temu jeden z(e znanych mi tylko z opowieści) przybytków otwarł się w weekendy?  ;)
Planuje nalot dywanowy jakoś w "ta ostatnia niedziela' miesiąca i pożądam aktualności.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #57 dnia: 06 Kwiecień 2016, 09:26:08 »
Podziemie w Łodzi działa siedem dni w tygodniu ale nie można tego powiedzieć o kawiarniach. Ostatnio byłem na Kościuszki w sobotę o dziesiątej i nikogo nie zastałem. Płotki mówią że najlepiej zapowiedzieć się z własnym winylem, to i ciasto wtedy zrobią.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #58 dnia: 06 Kwiecień 2016, 16:36:26 »
W tej Odzi to tylko plotki plotki plotki  :hihihi:
Szukałem co to winyl i już wiem - to hantel pokryty winilem  :blue:

miałem co prawa chrześniaka dopingować - jakaś sztafeta na Piotrkowskiej, ale jak mus to mus - wezmem tom szangem i przyjadem  :lol2:

ps. ale słyszałem, że Owner wybywa z kraju - myślisz, że warto się zapowiadać? ;)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kawiarnie w Łodzi
« Odpowiedź #59 dnia: 06 Kwiecień 2016, 17:00:55 »
Stoi tam teraz mój Thorens, jest el.gitara i mały piecyk dla tych co umieją. Mnie nie będzie bo wracam po pierwszym Maja do Łodzi ale owner będzie jak najbardziej. Od ponad roku, Euro Cafe tylko dostarcza kawę...


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi